01 Kasım 2016, Salı 09:10:26

Pasaportlarda parmak izi dönemi

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mutabakat doğrultusunda hazırlanan ve çiplerinde parmak izi verilerini içeren pasaportlar bugünden itibaren verilmeye başlanacak.
  • türkiye ab ye giremez unutun bunları muhteremler adamlar bizi ALMAZ italyası fransası hollandası hepsi nefret kin güdüyo ülkemize karşı unutun ab hayallerini
  • Peki AB 'de bize girecek mi?
  • Ya avrupaya giden gene gidiyor.Giden kişi nin hesabında zaten para var ve onlara 6 aylık ab yada 10 yıllık usa vizesi oluyor.Bizim orta sınıf insanlarda belki instagram yada face resim yuklemek için gider yoksa amacı müze görmek biraz kültürümüz artsın degil.
  • En kısa zamanda gerçekleşmesi gerekir, 50-100 yıl içinde vizesiz seyahat mümkün. Durmak yok yola devam.
  • Arkadaş daha önceki pasaportları da AB uyumlu diye degistirmediniz mi?!! Bi ülke yönetimi bu kadar mı vatandaşını yolunacak kaz görür?!! Hayret vallahi. Bırak yabancı ülkeleri en başta biz bize kendimize düşmanız...
  • bir ülke pasaportu kadar güçlüdür. biz hala ab'ye giriş masallarıyla uyutulalım,soyulalım adamların vatandaşları da ülkemize tek kuruş vize veya giriş parası ödemeden,günü geçmiş kimlikleriyle dahi gelebilsin aylarca kalabilsin biz de onların ülkelerine binbir sorunla,bütün ticari,özel bilgilerimizi onlara vererek vize alarak ki o da alabilirsek gidebilelim ! hani güçlüydük hani herkes bize gıpta ediyordu,korkuyordu falan. hani nerede? bu ülke yöneticilerine ve onları sorgulamayan bu millete bin selam olsun !
  • AB akıllıdır, kendi çıkarlarını iyi bilir, bunu usulca yeri geldimi dayatmayı, yürülüğe koymayı. Adamlarda harlama gürleme yoktur, sakince, önce basıncın gazını alır , sonra yavaş yavaş soğumaya bırakır. Akıllı adamın hali. Etkiyi bile hissettirmeden heyecanlı Türklerin rüyalarına son verir.
  • ayıptır yazıktır günahtır ya... borda pasaporta geçtik geçeli her sene ab standartlarına uygun yeni pasaport çıkartıyosunuz.. bir şeyin standardı bellidir, neden her sene sürekli aynı eziyeti çektiriyosunuz bize.. pasaporta verdiğimiz paralar haram olsun size, her sene cüzdan mı değiştirilir..
  • Dünyanın en pahalı pasaportlarindan birisi. Daha önce yenilenen pasaportlar neden AB uyumlu yapılmadı (ki oldukları söylenmişti). Devletin vatandaşın cebinden para alması için yeni bir kapı. AB'nin bize vizesiz dolaşım hakkı vereceğini sanmak hayalcilik.
  • Vizesiz seyahat çok zor ab için. Ab bize vizesiz seyahat iznini vermeyecek

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mutabakat doğrultusunda hazırlanan ve çiplerinde parmak izi verilerini içeren pasaportlar bugünden itibaren verilmeye başlanacak.

İçişleri Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türkiye ile AB arasında varılan mutabakata göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen üyesi ülkelere vizesiz seyahat edebilmesi için şartlardan biri olan AB'ye uyumlu yeni pasaportlar hazırlandı.

"Pasaportların çiplerinde kişisel veriler de bulunacak"

AB ile vize muafiyeti çerçevesinde, mevcut pasaportlar, parmak izi verilerinin yüklü olmaması nedeniyle, AB şartlarına uyumlu değildi. Uygulamaya konulacak yeni pasaportların hazırlıkları Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığınca, 1 Haziran'da tamamlandı. Ancak mevcut pasaportların tüketilmesi amacıyla uygulama için 1 Kasım tarihi beklendi.

Yeni pasaportların çiplerinde, biometrik data ve kişinin parmak izinin yanı sıra kişiye ait ad, soyad, doğum yeri-tarihi, uyruk, kimlik ve pasaport numarası, cinsiyet gibi kişisel veriler de bulunacak. 

Pasaportlarda parmak izi dönemi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

hacı ~ 4 yıl önce
türkiye ab ye giremez unutun bunları muhteremler adamlar bizi ALMAZ italyası fransası hollandası hepsi nefret kin güdüyo ülkemize karşı unutun ab hayallerini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARZU ~ 4 yıl önce
Haklisiniz. Hele bugun ulkenin geldigi durumu goz onune bulundurursak bu mumkun degil.
ESB ~ 4 yıl önce
'Ne olur alsınlar' diye ölüyoruz! zaten biz de.
Misafir ~ 4 yıl önce
Peki AB 'de bize girecek mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okay ~ 4 yıl önce
Sen istersen olur.
AB ~ 4 yıl önce
Ya avrupaya giden gene gidiyor.Giden kişi nin hesabında zaten para var ve onlara 6 aylık ab yada 10 yıllık usa vizesi oluyor.Bizim orta sınıf insanlarda belki instagram yada face resim yuklemek için gider yoksa amacı müze görmek biraz kültürümüz artsın degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
COOR. ~ 4 yıl önce
Çok müze görmek ile kültür artsa idi sizin gibi aristokrat kafası yaşayanların bulunduğu ülke uçardı uçar. :)
Önemli gelişme ~ 4 yıl önce
En kısa zamanda gerçekleşmesi gerekir, 50-100 yıl içinde vizesiz seyahat mümkün. Durmak yok yola devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haydaa ~ 4 yıl önce
Arkadaş daha önceki pasaportları da AB uyumlu diye degistirmediniz mi?!! Bi ülke yönetimi bu kadar mı vatandaşını yolunacak kaz görür?!! Hayret vallahi. Bırak yabancı ülkeleri en başta biz bize kendimize düşmanız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siber ~ 4 yıl önce
O değil, pasaport kontrolden geçerken siber saldırıya uğrayacağız, havaalanında mahsur filan kalacağız, ben ondan korkuyorum. Ya da çipi bozulacak, kalacağız ortada.. Analogdan vazgeçmemek lazım
? ~ 4 yıl önce
bir ülke pasaportu kadar güçlüdür. biz hala ab'ye giriş masallarıyla uyutulalım,soyulalım adamların vatandaşları da ülkemize tek kuruş vize veya giriş parası ödemeden,günü geçmiş kimlikleriyle dahi gelebilsin aylarca kalabilsin biz de onların ülkelerine binbir sorunla,bütün ticari,özel bilgilerimizi onlara vererek vize alarak ki o da alabilirsek gidebilelim ! hani güçlüydük hani herkes bize gıpta ediyordu,korkuyordu falan. hani nerede? bu ülke yöneticilerine ve onları sorgulamayan bu millete bin selam olsun !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AB ~ 4 yıl önce
AB akıllıdır, kendi çıkarlarını iyi bilir, bunu usulca yeri geldimi dayatmayı, yürülüğe koymayı. Adamlarda harlama gürleme yoktur, sakince, önce basıncın gazını alır , sonra yavaş yavaş soğumaya bırakır. Akıllı adamın hali. Etkiyi bile hissettirmeden heyecanlı Türklerin rüyalarına son verir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pass ~ 4 yıl önce
ayıptır yazıktır günahtır ya... borda pasaporta geçtik geçeli her sene ab standartlarına uygun yeni pasaport çıkartıyosunuz.. bir şeyin standardı bellidir, neden her sene sürekli aynı eziyeti çektiriyosunuz bize.. pasaporta verdiğimiz paralar haram olsun size, her sene cüzdan mı değiştirilir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pasaport ~ 4 yıl önce
Dünyanın en pahalı pasaportlarindan birisi. Daha önce yenilenen pasaportlar neden AB uyumlu yapılmadı (ki oldukları söylenmişti). Devletin vatandaşın cebinden para alması için yeni bir kapı. AB'nin bize vizesiz dolaşım hakkı vereceğini sanmak hayalcilik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 4 yıl önce
Vizesiz seyahat çok zor ab için. Ab bize vizesiz seyahat iznini vermeyecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ırak ~ 4 yıl önce
için insanlarımız kan döküyor ırak bizim vatandaşa vize uyguluyor kardeş dediğimiz azerbeycan malum . AB tanımaz bile bizi
~ 4 yıl önce
Azerbaycan ın kardeş filan olduğu yok. Ermenistan bile kapıda vize veriyor bize. Azerbaycan da lütfedip de Bakü Havalimanından olan girişlerde kapıda vize veriyor. Sınırdan geçiş içinse vize gerekiyor. Bahsettiğim olay devletler çapında tabi. Yoksa halkların nezdinde bizi Ermenilerin Azerilerden daha fazla sevmesi biraz absürt olur.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000