04 Ekim 2016, Salı 11:45:09

Parmağı olmayan aday pilot yapılmış

FETÖ'nün darbe girişimi soruşturması kapsamında bazı tanıkların ifadeleri, örgütün bir dönem TSK içindeki etkinliğini ve örgütle bağlantılı kişilerin önlerinin nasıl açıldığını ortaya koydu.
  • 2009-2010 yıllarını araştırsınlar bakalım, şu an hapisde olan fetöcü General Fikri Özgür' e A63 F5 bel açıklığı bel fıtığı ve disk kayması teşhisi sağlık cüzdanında yazarken Eskişehir Hava hastanesinin hangi Fetöcü Baştabibi F16 ile uçuşa elverişlidir raporu vermiş sonrada Merzifon 5nci üs.de bunların hepsinden haberi olan hangi üs komutanı uçmasına müsade etmiş acaba. Araştırınca hepsi çorap söküğü gibi çıkar.
  • Akın Öztürk İsrail'e askeri ateşe gitmeden önce devşirilmemesi konusunda uyarılmış mıdır? Ancak kendisi Tel Aviv 'de 73 nolu Mason Nur Locasına üye olmuş mudur?Mason Ekrem'den sadece aklıma geldi de.
  • Gelişmemiş ülkelerde pilota aşırı değer atfediliyor bunu gördüm. Zira adam f16 ya odaklanıyor sürekli, aldığı eğitim süresine vs değil. 1-2 yılda havacı teğmen bu uçağı uçurur hemde parmağı olmadan düşün. Burada parmağı yok nasıl uçuruyoru tartışmak anlamsız adam sanki cerrah. Önemli olan liyakatsiz işlerin dönmesi heryerde.
  • Parmağın olmaması çok önemli bir şey değil belki. Ama, ahlakın olmaması, o çok fena bir şey işte.
  • Evet her yerde yalakalik adet halini almis. Sadece THY de değil, yıllardan beri genç insanların kanını emen ve koltuğa kene yapışmış bir sürü kaptanlar var. Pardon 4 sırmalı değiller. Anadan doğma hepsi beş yıldızlı ve 6 sırmalı ve dünyanın eeennnnnn üstün, hepsi dünyanın eeeennnnn yetenekli pilotları hepsi bizde. Dilleri artık hepsinin yalamaktan koyu kahverengi olmuş hepsi üstün yetenekli insanlar .. Genç arkadaşlarımızın Hakkı'nı yerken, işi bilmeyene verirken, bu yaratıklar gece Nasıl rahatça uyuyabiliyorlar anlamak mümkün değil maalesef .. Devletimizin artık bu yaratıkları sadece THY değil bütün diğer havayollarından temizlemesi gerek. Herkesin dilinin renginin kahverengi olması gerekmez. Saygılar
  • Deki fetoşcularsa silahli kuvvetlerde yapilanlarin sivilde yapanlari...onlara ne olacak...şimdilik hic bir şey...!!
  • Cekemeyen yorumcular, adam 9 parmakli nolmus. Ucagi yonetemezmi ? insanin beyni onemli, yetenegi. Tebrikler basarili devam eder insallah diyip gecin. Cok zor degil. Negatif dusunen insanlar cikolata yiyin. Nese yerine gelir.
  • Şu anda thy ye bakarsanız fetö dan yardım aldığı kesin olan daha üniversite öğrencisi iken thy de pilot olarak uçamaya başlamış 340/330 kaptanı 2 kişi görüceksiniz..thy de üniversiteyi bitirmeden daha ünv öğrencisiyken uçuşa başlayıp f/o olan kaç kişi var ?? Sadece 2 kişi..bunlarda aktif olarak uçuyor 330/340 kadrosunda...hadi thy bekliyoruz bu kişiler hakkında ne yapıcan ..?
  • THY GIRMEK ICIN HTA TAM BIR FETO CETESI. HTA FETO PSIKOLOG MERVE KARABULUTUN GRUBUNUN YONETDIGI BIR FETO TIYATROSU IDI. UC DEFA OLUMSUZ CEVAB ALDIM. THY GIRMEK ICIN FETO PILOTLARI HEPSI COK ETKILI VE OLUMLU BIR CEVAP ALMISTIR.
  • Bu ülkede parmağı olmayan, pilot da olur, tübitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürü de atanır, öğretmen,savunma bakanı da olur,liyakatsiz,tecrübesiz,bilgisiz,ilgisizler sırf yandaş,hemşehri,benden vs diye yönetici de olur kurumları kafalarına göre de yönetir,birileri kolayca kandırılabilir de, herşey olur!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe  girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında bazı tanıkların ifadeleri,  örgütün Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) bir dönemdeki etkinliğini, örgüt  bağlantılı kişilerin orduya yerleştirilmesinde gösterdikleri etkiyi gözler önüne  serdi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında, bazı  tanıkların bilgi amaçlı alınan ifadelerinde, örgütün "hukuksuz" ve "hileli"  yollara başvurarak TSK'nın içine sızdığı iddiaları yer aldı. Savcılıkça dinlenen  bir tanık, ifadesinde bu konuda çarpıcı örneklerin yaşandığını ortaya koydu.

Tanık ifadesinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçuş okulundan 2013'te  mezun olan ve darbe girişiminin ardından TSK'dan ihraç edilen A.E'nin sol işaret  parmağının olmamasına rağmen pilot yapılması yer aldı.

Pilotluk için fiziki, psikolojik ve dayanıklılık yeterliliklerinin çok  hassas şekilde değerlendirildiğini anlatan tanık, normal şartlarda parmağı  olmayan bir kişinin "pilot adayı" dahi gösterilemeyecekken örgüt mensubu bazı  doktorların A.E. için "uçuşa elverişli" raporu düzenlediğini, önündeki engellerin  kaldırılarak bu kişinin daha sonra pilo olduğunu anlattı.

Okulda görev yapan birçok komutanın örgüt adına faaliyet yürüttüğünü  ve bu tür olaylara göz yumduğunu ileri süren tanık, "Uçuş okulunda bazı uçuş  öğretmenleri teğmenin sol işaret parmağı olmadığını fark ederek bu kişinin pilot  olamayacağını dönemin komutanlarına bildirdi, hatta bazıları kendilerine uçuş  planı programlanmasına rağmen bu öğrenciyle uçmayı reddetti. Olumsuz bildirimlere  rağmen pilot olan bu asker, daha sonra FETÖ ile irtibatı ortaya çıktığından  ordudan ihraç edildi." bilgilerini aktardı.

FETÖ'nün asker doktorlar içinde ve uçuş okulunda güçlü bir yapıya  sahip olduğunu savunan tanık, ifadesinin devamında şunlara değindi:

"Yine aynı şekilde 15 Temmuz gecesi Konya'dan darbe girişimine  katıldığı tespit edilen Üsteğmen F.Ö. uçuş okulunda yetenek konusunda sıkıntılar  yaşıyordu. Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü Komutanlığı 125'inci Eğitim Filosunda görevli  ve devletine bağlı olan pilotlardan yüzbaşılar R.A, B.K. ile E.Ç, bu kişinin  pilot olamayacağı kanaatine vardı. Ancak darbe girişimine katılan ve FETÖ üyesi  olduğu belirlenen binbaşı rütbesindeki K.C, N.K. ve diğer komutanlar tarafından  korunup kollanan F.Ö'nün pilot olması sağlandı."

Gölbaşı'nı bombalayan Aydoğdu, ekstra haklar ve kanaatlerle pilot  olmuş

Tanık ifadelerinde, darbe girişimi gecesi Ankara Gölbaşı'ndaki Özel  Harekat Daire Başkanlığını bombaladığı belirlenen, TSK'dan ihraç edilen  pilotlardan Kurmay Yüzbaşı Ekrem Aydoğdu hakkında da bilgiler yer aldı.

Aydoğdu'nun, pilot adayı eğitimi sırasında, önemli bir aşama olan  "uçağı kullanma" bölümünde başarılı olamadığını, buna rağmen Gaziemir Hava Sınıf  Okullarına gönderildiğini, komutanların yer aldığı "uçuş kurulu"ndan kendisine  yeniden hak tanınması üzerine "uçuş eğitimi"ne devam ettiğini aktaran tanık, "O  dönem, yetenek ve bilgiden uçuş kuruluna kalanların yüzde 90'ına bu hak  tanınmadı" bilgisini verdi.

Tanık ifadesinde, Aydoğdu'ya ilişkin şu görüşler yer aldı:

"Aydoğdu, ilk uçuş eğitimini zor bela tamamlayabildi. İkinci aşamada  T37C uçağında eğitime başlayan Aydoğdu, bu uçak tipinde de yetenekten elendi. O  dönemdeki yönerge gereği Aydoğdu hakkında gıyabi kurul yapılıp uçuştan direkt  ilişiğinin kesilmesi gerekiyordu. Ancak karanlık güçler tekrar devreye girip  yönergeyi değiştirdiler. Hiç bir teğmene hak bile verilmezken ona, ikinci kez,  üstelik yönerge değiştirilerek hak verildi. Aydoğdu'nun özellikle pilot yapılmaya  çalışılması bizim kafamızda hep bir soru işareti olarak kaldı. Hatta kendi  aramızda, 'bunun arkasında bir güç var, onu sürekli kolluyor' diye düşünüyorduk.  Bu düşüncenin etkisiyle de aramızda, Aydoğdu için 'Mason Ekrem' lakabını  kullanıyorduk.

T37 uçuş eğitimlerini bitirdiğimizde bir uçuş başarı sıralaması  yapılıyordu. Sıralamada başarı elde edenler için, T38 jet uçağına gönderilirken  daha sonra CASA, CN235 ve helikopter tiplerinde eğitim alması amacıyla tekrar  eğitim planlaması yapılıyordu. Normalde, Aydoğdu'nun ikinci kez uçuş kuruluna  kalması nedeniyle sıralamanın en altında kalıp helikopter pilotu olacağı  tahmininde bulunuyordu. Aydoğdu, o dönem komutan kanaatleri devreye sokularak  sıralamada üst sıralara çıkartıldı ve savaş uçağı pilotu oldu."

FETÖ'nün bu sayede vatansever birçok pilot adayının hakkını yediğini  ifade eden tanık, son olarak Aydoğdu'nun T38 uçağındaki eğitimini tamamlamasının  ardından kendine güvenmediğinden F-16 savaş uçağını kullanmak istemediğini de  aktardı. (Milliyet)

Parmağı olmayan aday pilot yapılmış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Gerçekler.. ~ 4 yıl önce
2009-2010 yıllarını araştırsınlar bakalım, şu an hapisde olan fetöcü General Fikri Özgür' e A63 F5 bel açıklığı bel fıtığı ve disk kayması teşhisi sağlık cüzdanında yazarken Eskişehir Hava hastanesinin hangi Fetöcü Baştabibi F16 ile uçuşa elverişlidir raporu vermiş sonrada Merzifon 5nci üs.de bunların hepsinden haberi olan hangi üs komutanı uçmasına müsade etmiş acaba. Araştırınca hepsi çorap söküğü gibi çıkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
Akın Öztürk İsrail'e askeri ateşe gitmeden önce devşirilmemesi konusunda uyarılmış mıdır? Ancak kendisi Tel Aviv 'de 73 nolu Mason Nur Locasına üye olmuş mudur?Mason Ekrem'den sadece aklıma geldi de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçucu personel ~ 4 yıl önce
Gelişmemiş ülkelerde pilota aşırı değer atfediliyor bunu gördüm. Zira adam f16 ya odaklanıyor sürekli, aldığı eğitim süresine vs değil. 1-2 yılda havacı teğmen bu uçağı uçurur hemde parmağı olmadan düşün. Burada parmağı yok nasıl uçuruyoru tartışmak anlamsız adam sanki cerrah. Önemli olan liyakatsiz işlerin dönmesi heryerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Parmak? ~ 4 yıl önce
Parmağın olmaması çok önemli bir şey değil belki. Ama, ahlakın olmaması, o çok fena bir şey işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 4 yıl önce
Evet her yerde yalakalik adet halini almis. Sadece THY de değil, yıllardan beri genç insanların kanını emen ve koltuğa kene yapışmış bir sürü kaptanlar var. Pardon 4 sırmalı değiller. Anadan doğma hepsi beş yıldızlı ve 6 sırmalı ve dünyanın eeennnnnn üstün, hepsi dünyanın eeeennnnn yetenekli pilotları hepsi bizde. Dilleri artık hepsinin yalamaktan koyu kahverengi olmuş hepsi üstün yetenekli insanlar .. Genç arkadaşlarımızın Hakkı'nı yerken, işi bilmeyene verirken, bu yaratıklar gece Nasıl rahatça uyuyabiliyorlar anlamak mümkün değil maalesef .. Devletimizin artık bu yaratıkları sadece THY değil bütün diğer havayollarından temizlemesi gerek. Herkesin dilinin renginin kahverengi olması gerekmez. Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shgm.. ~ 4 yıl önce
Deki fetoşcularsa silahli kuvvetlerde yapilanlarin sivilde yapanlari...onlara ne olacak...şimdilik hic bir şey...!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
E. ~ 4 yıl önce
Cekemeyen yorumcular, adam 9 parmakli nolmus. Ucagi yonetemezmi ? insanin beyni onemli, yetenegi. Tebrikler basarili devam eder insallah diyip gecin. Cok zor degil. Negatif dusunen insanlar cikolata yiyin. Nese yerine gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başkası ~ 4 yıl önce
Aynı durumda olan başka pilotların neden bröveleri alınıp, yer subayı yapıldı o zaman?
E ~ 4 yıl önce
Olgunlasin. Ilac gibi gelcek.
330/340 kaptan ~ 4 yıl önce
Şu anda thy ye bakarsanız fetö dan yardım aldığı kesin olan daha üniversite öğrencisi iken thy de pilot olarak uçamaya başlamış 340/330 kaptanı 2 kişi görüceksiniz..thy de üniversiteyi bitirmeden daha ünv öğrencisiyken uçuşa başlayıp f/o olan kaç kişi var ?? Sadece 2 kişi..bunlarda aktif olarak uçuyor 330/340 kadrosunda...hadi thy bekliyoruz bu kişiler hakkında ne yapıcan ..?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CcC ~ 4 yıl önce
Aynen soyledklerinize katlanaiyorum?kkaranlik orgutler icin degil,vatana,milletine havaciliga olan sevgisi ve hak edenler girsin.Aslinda su an akademiden baslasinlar ayiklamaya,hakki olan devam etsin hakki olmayanlar aldiklari egitiminin parasini odesin ve havavcilikdan uzaklastirilsin.
HTA ~ 4 yıl önce
THY GIRMEK ICIN HTA TAM BIR FETO CETESI. HTA FETO PSIKOLOG MERVE KARABULUTUN GRUBUNUN YONETDIGI BIR FETO TIYATROSU IDI. UC DEFA OLUMSUZ CEVAB ALDIM. THY GIRMEK ICIN FETO PILOTLARI HEPSI COK ETKILI VE OLUMLU BIR CEVAP ALMISTIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dövmeli Merve ~ 4 yıl önce
Bir arkadaşımı dövme yaptırmışsın, kendini eksik mi hissediyorsun diye elemiş. Merve nin heryeri dövme :)))
773 ~ 4 yıl önce
Aslinda seni bu dilbilgisi ile astronot yapmalari lazimdi neden elediler ki?
yazık ~ 4 yıl önce
Bu ülkede parmağı olmayan, pilot da olur, tübitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürü de atanır, öğretmen,savunma bakanı da olur,liyakatsiz,tecrübesiz,bilgisiz,ilgisizler sırf yandaş,hemşehri,benden vs diye yönetici de olur kurumları kafalarına göre de yönetir,birileri kolayca kandırılabilir de, herşey olur!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olmaz ~ 4 yıl önce
Uzuvlarından biri eksik olan, hele ki tetik parmağı (işaret parmağı) eksik olan birini askere bile almazlar. Harp Okuluna, hele ki Hava Harp Okuluna alıp subay yapmazlar. De ki, doktorlar FETOcuydu, bu adamı gören bilen 1 tane bile komutan, subay, astsubay yok muydu. Devre arkadaşları kör, sağır, dilsiz miydi? Sağlıktan ayrılan biri, mesela varikoselden, bu adamı örnek vererek tekrar muayene olmak için dilekçe veremedi mi? Bu olacak olay değil, gri/siyah propaganda olabilir. İyice araştırmalı, sosyal medya yalanlardan geçilmiyor. DOĞRU İSE; bu adama sağlam raporu veren doktorları (heyeti ile birlikte) ve komutanlarını atmayı bırak, meslekten de men etmeli. Bir daha doktorluk yapamamalı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000