22 Mayıs 2020, Cuma 16:48:33

Pakistan Sivil Havacılığı toplam sayıyı düzeltti

ahor'dan Karaçi'ye giden Pakistan Uluslararası Havayolları uçağında bulunanların sayısı Pakistan Sivil Havacılığı tarafından düzeltildi.
  • Enteresan bir bicimde kotu yapilmis bir haber, bu portalin amaci havacilik calisanlari arasinda algi yonetimi, ve yonlendirme, amac bu olunca diger isleri onemsemiyor

Lahor'dan Karaçi'ye giden Pakistan Uluslararası Havayolları uçağı yerleşim bölgesine düştü. Havayolu firması sözcüsü uçakta 99 yolcu ve 8 mürettebat olduğunu söyledi, Sivil Havacılık Kurumu ise bu sayıyı toplam 98 olarak düzeltti. Karaçi Belediye Başkanı uçaktakilerin tamamının hayatını kaybettiğini, yine de kesin açıklama beklediklerini belirtti.

Pakistan Uluslararası Havayolları’na (PIA) ait ve Lahor- Karaçi seferi yapan Airbus 320 serisi yolcu uçağı Jinnah Uluslararası Havaalanı'na inmeye çalışırken, ülkenin en büyük şehri olan 20 milyon nüfuslu Karaçi yakınlarında yerleşim bölgesinin üzerine düştü.

PIA Sözcüsü Abdul Sattar PK-8303 sefer sayılı uçakta 99 yolcu ve 8 mürettebat olduğunu söyledi. Sivil Havacılık Kurumu ise olaydan saatler sonra sayıları düzeltti ve uçakta 91 yolcu ve 7 mürettebat olmak üzere toplamda 98 kişi olduğu bilgisini paylaştı.

AP ajansının aktardığına göre Karaçi Belediye Başkanı Wasim Ahtar, uçaktakilerin tamamının hayatını kaybettiğini, en az 5-6 evin yerle bir olduğunu, enkaz altında kalıp ölen kimse olup olmadığının ise henüz belli olmadığını açıkladı. Reuters ajansına da konuşan Ahtar ölü sayısıyla ilgili resmi doğrulama beklediklerini de ekledi. Adını vermek istemeyen bazı yetkililer de en az 2 kişinin kurtulmuş olabileceğini kaydetti.

Öte yandan firmanın CEO'su da her iki pistin de iniş için hazır olduğunu, bu anlamda teknik bir aksaklık yaşanmadığını belirtti.

Bu arada pilotun acil durum çağrısında uçağın 2 motorunun da çalışmadığını söylediği duyuluyor.

Görgü tanıkları da uçağın 3 kez havalimanına inmeye çalıştığını ama başarısız olduğunu söylüyor

Pakistan Sivil Havacılığı toplam sayıyı düzeltti

Facebook Yorum

Yorumlar

Enteresan ~ 13 gün önce
Enteresan bir bicimde kotu yapilmis bir haber, bu portalin amaci havacilik calisanlari arasinda algi yonetimi, ve yonlendirme, amac bu olunca diger isleri onemsemiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000