01 Temmuz 2020, Çarşamba 00:45:58

Pakistan Havayolları'nın Avrupa'ya uçuşu yasaklandı

Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA) Sözcüsü Abdullah Hafeez Han, Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı'nın (EASA) ülkedeki bazı pilotların ehliyetinin sahte olduğunun açıklamasının ardından PIA'nın en az 6 ay Avrupa'ya uçuşlarının askıya aldığını bildirdi.
  • İranlı pliotlarla yakınen tanışmış biri olarak diyebilirm ki gerekten öok iyi pilotlar.ülkelerindeki kısıtlı imklanlara rağmen mesleklerini icra ettikten sonra türkiyeye geldiklerinde onlara herşey çocuk oyuncağı gibi geliyor. iran da havacılık bizim 1970,1980'lerdeki halimiz gibi yani pilot olmak gerçekten çok zor.öyle ver parayı al lisansı yok.
  • Liyakatsızlığın bedelini batarak odeyecek olması sevindirici bir gelişme. Darısı tüm liyakatı yok sayıp eş, dost, baba, dayı, amca, enişte, devre torpiliyle kendini kokpite atan pilotların olduğu firmaların başına.
  • THYde kaç pilotun lisansı sahte acaba?
  • Ve thy bu adamları çalıştırıyor... dışardan gelen adamın lisansını nasıl aldığını bilemezsin, al sana yerli pilot için bir gerekçe daha. En azından nerden geldiğini lisansının doğruluğunu geçerliliğini bilirsin.
  • Bizim ülkede ki hintli in iranlının pakistanlının kiler nasıl acaba... Gereksiz yabancıya ihtiyaç hiç yok

Pakistan'da 22 Mayıs'ta Pakistan Uluslararası Havayolları'na (PIA) ait yolcu uçağının Karaçi'de düşmesi sonucu başlatılan soruşturma kapsamında ülkedeki bazı pilotların lisansının sahte ya da hile yoluyla elde edildiği ortaya çıkmıştı. Söz konusu gelişmenin ardından Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) tarafından kritik bir adım geldi. PIA Sözcüsü Abdullah Hafeez Han, EASA tarafından PIA'nın Avrupa'ya uçuş izninin 6 ay süreyle askıya alındığını duyurdu. Hafeez Han, söz konusu kararın 1 Temmuz'da yürürlüğe gireceğini ifade etti.

PIA Sözcüsü Hafeez Han, Avrupa ülkelerine uçuş için rezervasyon yapan yolcuların rezervasyonlarını ileri bir tarihe erteleme veya iade haklarının bulunduğunu aktardı. Han, salgın nedeniyle şu anda Avrupa'ya uçuş yapılamadığını ancak önümüzdeki aylarda düzenlenecek seferlerin iptal edildiğini ifade etti.

Han, EASA'nın PIA'daki tüm pilotların uygun kriterleri taşıyıp taşımadığından emin olmadığını ve havayolu şirketine güvenlerini kaybettiğini dile getirdi.

PIA tarafından yapılan açıklamada ise, "PIA, endişeleri gidermek ve gerekli önlemleri almak amacıyla EASA ile temas halinde. Pakistan hükümeti ve PIA yönetimi, bu kararın mümkün olan en kısa sürede kaldırılmasını umuyor" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Pakistan Federal Havacılık Bakanı Ghulam Sarqar Khan geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, 22 Mayıs'ta Karaçi'de 97 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasının pilot hatası nedeniyle meydana geldiğini belirtmişti. Bakan Khan, ülkedeki 860 pilottan 262'sinin lisansının sahte olduğunu veya hile yoluyla alındığını ifade etmişti. 

Pakistan Havayolları'nın Avrupa'ya uçuşu yasaklandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

İran ~ 3 gün önce
İranlı pliotlarla yakınen tanışmış biri olarak diyebilirm ki gerekten öok iyi pilotlar.ülkelerindeki kısıtlı imklanlara rağmen mesleklerini icra ettikten sonra türkiyeye geldiklerinde onlara herşey çocuk oyuncağı gibi geliyor. iran da havacılık bizim 1970,1980'lerdeki halimiz gibi yani pilot olmak gerçekten çok zor.öyle ver parayı al lisansı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 4 gün önce
Liyakatsızlığın bedelini batarak odeyecek olması sevindirici bir gelişme. Darısı tüm liyakatı yok sayıp eş, dost, baba, dayı, amca, enişte, devre torpiliyle kendini kokpite atan pilotların olduğu firmaların başına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 4 gün önce
THYde kaç pilotun lisansı sahte acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 4 gün önce
Ve thy bu adamları çalıştırıyor... dışardan gelen adamın lisansını nasıl aldığını bilemezsin, al sana yerli pilot için bir gerekçe daha. En azından nerden geldiğini lisansının doğruluğunu geçerliliğini bilirsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Good ~ 5 gün önce
Bizim ülkede ki hintli in iranlının pakistanlının kiler nasıl acaba... Gereksiz yabancıya ihtiyaç hiç yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000