06 Kasım 2013, Çarşamba 06:53:59

PAHALI PASAPORT İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Dünya'nın en pahalı pasaportu için sosyal medyada yeni bir kampanya daha başladı...
  • Yurt dışına seyahat etmek artık lüks değildir. Vatandaşa en iyi imkanları sunmak görevdir.
  • pasaport 1 senelik 250 tl olsun 10 senelik 1000 tl yurtdışında belki daha az dolar harcarsınız... sakın ha yurt içinde tatil yapmayasınız sağa sola hava atamazsınız dimi... yok ibizdaydım yok acapulcoya gittim yok newyorktaydık a ... böyle yerler olunca hava atarlar
  • Bir tek bu mu ? Dünyanın en pahalı benzini,arabası,doğalgazı,elektiriği,cep telefonu,interneti burada ve biz hala şöyle geliştik böyle büyüdük nidaları atıyoruz ama 10 milyondan fazla asgari ücretlinin ve bir o kadar da yeşil kart'a muhtaç vatandaşlarımızın olduğunu unutuyoruz nedense!!!
  • Devlet,milletini vatandaş olarak değil müşteri,yolunacak kaz gibi görürse tabii ki 60 usd. değerli kağıdı 250 usd. bedelle alıcılarına takdim edecektir.Merkebi bol olanın semercisi de çok olur!
  • Yurt dışına çıkma olanağına sahip kişiler için pasaport parası hiçde pahalı değil.Sanki her çıkışta ödeniyormuş gibi yaygaraya gerek yok.Ayrıca yurt dışına çıkış harcının düşürülmüş olmasını da doğru bulmuyorum.Örnek kaleci Volkanın karısı yurt dışından ünlü markaların eşyaları ile dolu 9 bavulla döndüğünü basından öğrendik.Kimbilir kaç bin euro ödedi.Bu imkana sahip kişiler çıkışta yüz euro ödese ne olur.Yaygarayı koparanlar en çok yurt dışına çıkanlar.Keşke normal vatandaşında Dünya'yı gezme olanağı olsa da (hatta bir kez) bu parayı seve seve ödese.
  • Bu millete herşey müsdahak.
  • Gelişmiş ekonomilerde her bir kalem ürün/hizmetin fiyatı makul seviyede tutulup piyasadaki ürün çeşidi yüksek sayılara ulaştırılır. Böylelikle tüketicilerin çok daha fazla şeye sahip olma imkanı sağlanır. Dolayısıyla para döngüsü fazla olur. Firmalar da devlet de kazanır. Klasik "alın verin ekonomiye can verin" sloganının gerçek hayattaki uygulaması budur. Ama bize gelince olay biraz farklı. Belli kalemlerde tüketicinin boğazına bir ayak bastırıp tek seferde lokmayı söküp aldığından geriye artı bir şey kalmamakta. Bkz. akaryakıt, doğal gaz, vs... Pasaport da bunlardan sadece biri....
  • YABANCI ÜLKELERDEN ÖNCE TÜRKİYE Yİ YÖNETENLER KENDİ VATANDAŞLARINA DÜNYANIN EN PAHALI PASAPORTUNU MÜŞTERİ GİBİ SATARAK VİZE KOYUYOR!!!!

'Pasaport Defter ve Harç Bedelleri Düşürülsün' diyerek imza kampanyası başlatan Siyasi Analist Ozan Mercan, sosyal medyanın da desteğiyle kısa sürede 12 bin 900 imzaya ulaştı. Mercan, sonuç alana kadar kampanyanın süreceğini söyledi.

Twitter üzerinden de yürütülen kampanya için #Pasaporta513TLVEREMEM hashtagı belirlendi.Pasaport için alınan defter ücreti ve harç bedellerinin dünyada ortalama 60 dolar düzeyinde olduğunu belirten Mercan, Türkiye'de bu ücretlerin 250 dolar civarında olmasını mantıklı bulmadığını söylüyor.

Yeni Şafak gazetesine konuşan Tüketiciler Birliği Genel Başkan Vekili Hatice Kalyoncu, "Takip ettiğim bilgilere göre; Türkiye'de 7 milyon civarında vatandaşın pasaportu var. 3 sene içerisinde 10 milyona yakın insan yurt dışına çıktı. Türkiye artık gelişiyor ve vatandaş yurt dışına açılmak istiyor. Vatandaşın talebinin karşılanması için pasaport harç fiyatlarının azalması gerekiyor" şeklinde konuştu.

PAHALI PASAPORT İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yurt dışına seyahat etmek artık lüks değildir. Vatandaşa en iyi imkanları sunmak görevdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
istanbulli ~ 9 yıl önce
pasaport 1 senelik 250 tl olsun 10 senelik 1000 tl yurtdışında belki daha az dolar harcarsınız... sakın ha yurt içinde tatil yapmayasınız sağa sola hava atamazsınız dimi... yok ibizdaydım yok acapulcoya gittim yok newyorktaydık a ... böyle yerler olunca hava atarlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nedense ~ 9 yıl önce
Bir tek bu mu ? Dünyanın en pahalı benzini,arabası,doğalgazı,elektiriği,cep telefonu,interneti burada ve biz hala şöyle geliştik böyle büyüdük nidaları atıyoruz ama 10 milyondan fazla asgari ücretlinin ve bir o kadar da yeşil kart'a muhtaç vatandaşlarımızın olduğunu unutuyoruz nedense!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBQ ~ 9 yıl önce
Devlet,milletini vatandaş olarak değil müşteri,yolunacak kaz gibi görürse tabii ki 60 usd. değerli kağıdı 250 usd. bedelle alıcılarına takdim edecektir.Merkebi bol olanın semercisi de çok olur!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DOĞRUSU ~ 9 yıl önce
Yurt dışına çıkma olanağına sahip kişiler için pasaport parası hiçde pahalı değil.Sanki her çıkışta ödeniyormuş gibi yaygaraya gerek yok.Ayrıca yurt dışına çıkış harcının düşürülmüş olmasını da doğru bulmuyorum.Örnek kaleci Volkanın karısı yurt dışından ünlü markaların eşyaları ile dolu 9 bavulla döndüğünü basından öğrendik.Kimbilir kaç bin euro ödedi.Bu imkana sahip kişiler çıkışta yüz euro ödese ne olur.Yaygarayı koparanlar en çok yurt dışına çıkanlar.Keşke normal vatandaşında Dünya'yı gezme olanağı olsa da (hatta bir kez) bu parayı seve seve ödese.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bu millete herşey müsdahak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mrfani85 ~ 9 yıl önce
Gelişmiş ekonomilerde her bir kalem ürün/hizmetin fiyatı makul seviyede tutulup piyasadaki ürün çeşidi yüksek sayılara ulaştırılır. Böylelikle tüketicilerin çok daha fazla şeye sahip olma imkanı sağlanır. Dolayısıyla para döngüsü fazla olur. Firmalar da devlet de kazanır. Klasik "alın verin ekonomiye can verin" sloganının gerçek hayattaki uygulaması budur. Ama bize gelince olay biraz farklı. Belli kalemlerde tüketicinin boğazına bir ayak bastırıp tek seferde lokmayı söküp aldığından geriye artı bir şey kalmamakta. Bkz. akaryakıt, doğal gaz, vs... Pasaport da bunlardan sadece biri....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!!! ~ 9 yıl önce
YABANCI ÜLKELERDEN ÖNCE TÜRKİYE Yİ YÖNETENLER KENDİ VATANDAŞLARINA DÜNYANIN EN PAHALI PASAPORTUNU MÜŞTERİ GİBİ SATARAK VİZE KOYUYOR!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000