04 Eylül 2018, Salı 13:30:09

Osaka Kansai Havalimanı sular altında!

Japonya'da son 25 yılın en şiddetlisi olarak nitelendirilen Jebi tayfununun hayatı felç ettiği ve yüz binlerce insan için tahliye emri verildiği bildirildi. Osaka'daki havalimanına ulaşım sağlanamıyor!
  • adam yorumda bile japona hakaret ediyor, adam dersem hayvana hakaret etmis olurum.
  • Universal Studios'un kapatılması hiç iyi olmamış, tayfunla ilgili en önemli haber.
  • Aynı şartlarda hiçbir japon bizim için böyle kötü bir düşünceye sahip olmazdı, utan be insan!... evladı... Doğal afet bu, nasıl böyle acımasız yorumlar yapabiliyorsunuz... Ne olursa olsun her felakette hep japonlar yardım eli uzatır bize... Yazık...
  • İste bu yuzden sahil güvenlikte havacılıktan tazminat almalı.
  • Doğayı katlettiniz öcünü aldı. Her yere beton doldurursanız sonunda deniz geri alır

Japonya'da son 25 yılın en şiddetlisi olarak nitelendirilen Jebi tayfununun hayatı felç ettiği ve yüz binlerce insan için tahliye emri verildiği bildirildi.

Kyodo ajansının Japonya Meteoroloji Ajansına dayandırdığı haberine göre, Hyogo bölgesinin Kobe kenti ile Shikoku adasının Tokushima bölgesini vuran tayfunun beraberinde getirdiği sağanak ve şiddetli rüzgar nedeniyle yüzlerce uçak ile tren seferi iptal edildi, yüz binlerce insan için de tahliye emri verildi.

Osaka körfezine demir atan bir geminin tayfunun etkisiyle sürüklenerek Izumisano kenti ile yapay bir ada üzerine kurulu Kansai Uluslararası Havalimanı'nı birbirine bağlayan bir köprüye çarptığı bildirildi. Kazada, gemideki 11 mürettebattan yaralanan olmadı.

Tayfun nedeniyle havaalanının uçak pistinin ve terminal binasının zemin katının sular altında kaldığı aktarıldı. Jebi tayfununun saatteki hızının 216 kilometreye kadar çıktığı belirtildi.

Diğer yandan, tayfun nedeniyle Osaka'daki Universal Stüdyoları Tema Parkı'nın kapatıldığı bildirildi.

Öte yandan, Başbakan Şinzo Abe, ülkenin güneybatı bölgelerine gerçekleştirmeyi planladığı ziyaretini erteledi.

Afet müdahale merkezi yetkilileriyle bir araya gelen Abe, halkı önlem almaya ve olası bir tehlikede evlerini erkenden terk etmeleri uyarısında bulundu.Osaka Kansai Havalimanı sular altında!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Mahmud ~ 4 yıl önce
adam yorumda bile japona hakaret ediyor, adam dersem hayvana hakaret etmis olurum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Universal ~ 4 yıl önce
Universal Studios'un kapatılması hiç iyi olmamış, tayfunla ilgili en önemli haber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık... ~ 4 yıl önce
Aynı şartlarda hiçbir japon bizim için böyle kötü bir düşünceye sahip olmazdı, utan be insan!... evladı... Doğal afet bu, nasıl böyle acımasız yorumlar yapabiliyorsunuz... Ne olursa olsun her felakette hep japonlar yardım eli uzatır bize... Yazık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shgm ~ 4 yıl önce
İste bu yuzden sahil güvenlikte havacılıktan tazminat almalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çevre katliamı ~ 4 yıl önce
Doğayı katlettiniz öcünü aldı. Her yere beton doldurursanız sonunda deniz geri alır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Katliam ~ 4 yıl önce
Japonya için doğayı katletti diyorsanız bence Japonya'yı hiç görmemiş ya da araştırmamışsınız. Dünya'nın bu bölgesinde tayfun, yüzbinlerce yıldır görülen bir hava hadisesidir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000