10 Ocak 2022, Pazartesi 15:45:15

Onur Air'de sendika gelişmesi

Öz taşıma İş Sendikası, 2 yıla yakın bir süre önce faaliyetlerini durduran Onur Air'de gerekli çoğunluğu alarak yetkili sendika oldu.
  • hani Sn bagana 1 ay içerisnde şirketi satıyordu?!!! ya bırakın bu işleri mahkemeye vermeyen ağlar gerçi kazansakta ağlayacaz ama:( bu sendikaya falan para vermeyin o da gider:)
  • Koruması. ...o sirket bitti.
  • Bizde üyeyiz bu sendikaya gerçekten varmıymış böyle bi sendika gerçek ve tüzel olarak şaşırdım ay sonu geldi hala zamdan haber yok yıllardır airporthaberde öğreniyoruz zamları insanlar ümitlenmeseler bari sendika lı olduk diye çünkü adı var kendi yok
  • Çok acayip şeyler oluyor, nasıl bir metaverse in içindeyiz lan biz.
  • Haklarınızı alacağız diyerek, para tırtıklayarak zaten mağdur olan ekibe bir de cila çekmeseler bari
  • Evet bırakın bu işleri insanları umutlandırmayın şimdiye kadar neredeydiniz şirket iflas durumuna gelmiş sendika diyorsunuz yapabiliyorsanız yolunuz açık olsun.??????
  • Öz taşıma iş sendikasına bende üyeyim THY çalışanlarının sendika si gibi bizim de hakkımızı koruyacak mi bugün ayın 10 hâlâ alacağımiz zam belli değil
  • Şaka mı bu? 2 yıldır uçmayan, maaşını dahi alamayan insanların hakkını mı korumaya geliyorlarmış? Çaresiz insanları ümitlendirip üye yaptılar, bari aidat isteyecek kadar yüzsüz olmasalar.
  • Bilmedigimden soruyorum, sizinle iletisim kuran bir yönetici falan var mı şirkette?

Öz taşıma İş Sendikası, 2 yıla yakın bir süre önce faaliyetlerini durduran Onur Air'de gerekli çoğunluğu alarak yetkili sendika oldu.

Bir süre önce örgütlenme çalışmalarına başlayan Sendika, çalışanların yetkili sendikası oldu.

Öz Taşıma İş Sendikası'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama:

Öz Taşıma İş Sendikası, kısa süre önce örgütlenme çalışmalarını başlattığı Onur Air Taşımacılık A.Ş. de süreci tamamladı ve çoğunluğa ulaştı. Öz Taşıma İş Sendikası, Gerekli çoğunluğun sağlanmasının ardından, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun ilgili maddesine istinaden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yetki tespit başvurusunda bulunarak, İşletme Toplu İş Sözleşmesi yapmaya yetkili olduğunu gösteren yetki belgesini aldı.

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “Onur Air, Merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı olan ve düşük maliyetli taşımacılık hizmeti veren bir Türk firmasıdır. Türkiye'de iç hat hava taşımacılığının 2003 yılında özel sektöre de açılmasının ardından iç hatlarda uçuşlara başlayan ilk özel  havayolu olan Onur Air, düşük maliyetli hava taşımacılığına yönelik tüketici talebinin etkisi ve tarifeli/tarifesiz uçuşlar düzenlenen üslerin açılmasıyla gelişimini sürdürmüştür.” dedi.

Kaliteli büyümenin, Türkiye’nin emeğiyle, işçinin emeğiyle, toplumsal taraflarıyla, uzlaşma içerisinde toplu sözleşme mekanizmasını sürdürmesi ve başarmasıyla devam ettiği zaman gerçekleşeceğinin altını çizen Toruntay, sözlerine şu şekilde devam etti :

“  Sendikamız, Onur Air’de örgütlenme çalışmasını tamamlayarak toplu iş sözleşmesi yapmaya yetkili olduğunu gösteren yetki belgesini almıştır. Sendikalaşmanın gücüne inanan, tek çözüm yolunun sendika olduğunu bilen 8 kişilik çekirdek kadronun çabaları ile kokpit kabin ve ofis çalışanlarından oluşan 700’e yakın emekçi kardeşimizin çoğunluğu sendikamıza üye oldular. Gerekli üye sayısını tamamlayan Onur Air çalışanları, Türk havacılık tarihinde bir ilki başardılar ve ilk defa bir özel havayolu şirketi çalışanları sendikalı oldu.

Üyelerimizin bir süredir yaşadığı zorluklardan haberdarız. Onur Havayolları’nın onurlu emekçilerinin, onur mücadelelerinde, daima yanlarındayız, yanlarında olacağız. Sendikamıza üye olan tüm işçi kardeşlerimizin haklarını korumak bizim görevimizdir.

Sadece çalışma hayatında değil, hayatlarının her alanında onların yanında olacağız. Üyelerimizin tamamı ferdi kaza sigortası kapsamına alınacak, çalışma esnasında yaşanan kaza ve benzeri durumlarda avukat desteği sağlanacak. Resmi ve özel kurumlarla yapılan iş birliği ve anlaşmalarla üyelerimiz ekonomik avantajlardan yararlanacaklar. Bu ve benzeri birçok sosyal haklardan faydalanacak olan Onur Air çalışanları ile Öz Taşıma İş Ailesi de çok daha güçlü olacak.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm üyelerimize bizlere vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür eder, başlayacak olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ederim.  “

Onur Air'de sendika gelişmesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

? ~ 7 ay önce
hani Sn bagana 1 ay içerisnde şirketi satıyordu?!!! ya bırakın bu işleri mahkemeye vermeyen ağlar gerçi kazansakta ağlayacaz ama:( bu sendikaya falan para vermeyin o da gider:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne ~ 7 ay önce
Koruması. ...o sirket bitti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs li işçi ~ 7 ay önce
Bizde üyeyiz bu sendikaya gerçekten varmıymış böyle bi sendika gerçek ve tüzel olarak şaşırdım ay sonu geldi hala zamdan haber yok yıllardır airporthaberde öğreniyoruz zamları insanlar ümitlenmeseler bari sendika lı olduk diye çünkü adı var kendi yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben de Harran’lıyam. ~ 7 ay önce
Çok acayip şeyler oluyor, nasıl bir metaverse in içindeyiz lan biz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gecikmiş sendikal hareket ~ 7 ay önce
Haklarınızı alacağız diyerek, para tırtıklayarak zaten mağdur olan ekibe bir de cila çekmeseler bari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bırakın bu işleri ~ 7 ay önce
Evet bırakın bu işleri insanları umutlandırmayın şimdiye kadar neredeydiniz şirket iflas durumuna gelmiş sendika diyorsunuz yapabiliyorsanız yolunuz açık olsun.??????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs işçi ~ 7 ay önce
Öz taşıma iş sendikasına bende üyeyim THY çalışanlarının sendika si gibi bizim de hakkımızı koruyacak mi bugün ayın 10 hâlâ alacağımiz zam belli değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumsuz ~ 7 ay önce
abi açıkladılar ya yüzde 60 diye
Bak dostum ~ 7 ay önce
Senin tek başına sendika üyesi olman önemli değil. İşyerinde birlik olup yeterli sayıya ulaşıp, sendikanın bakanlıktan yetki belgesi alması lazım.
Nasııı ~ 7 ay önce
Şaka mı bu? 2 yıldır uçmayan, maaşını dahi alamayan insanların hakkını mı korumaya geliyorlarmış? Çaresiz insanları ümitlendirip üye yaptılar, bari aidat isteyecek kadar yüzsüz olmasalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen öle ~ 7 ay önce
........
Onurlu ~ 7 ay önce
Bilmedigimden soruyorum, sizinle iletisim kuran bir yönetici falan var mı şirkette?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000