10 Haziran 2018, Pazar 09:02:05

O uçakların uçuşu durduruldu!

Amerikan Hava Kuvvetleri’nin stratejik bombardıman uçağı B-1B’lerin uçuşları fırlatma koltuklarında tespit edilen bir arıza nedeniyle durduruldu.
  • süper uçakalr şu an rakipleri yok!!
  • Turkiyede yapsin bunlardan
  • Adamlarda her çeşit uçak var anasını satıyım.. Doğruya onlar yapıyo biz konuşuyoruzzz...

Amerikan Hava Kuvvetleri’nin stratejik bombardıman uçağı B-1B’lerin uçuşları fırlatma koltuklarında tespit edilen bir arıza nedeniyle durduruldu. Bu kararın 1 Mayıs’ta Texas’ta Midland’a acil iniş yapan uçağın incelenmesinin ardından alındığı açıklandı.

İniş sırasında dört fırlatma koltuğundan birine verilen fırlatma kumandası sonrasında sistemin çalışmadığı tespit edilmişti. Teknik sorunun çözülmesine kadar tüm B-1B uçuşları durduruldu.

B-1B'NİN ÖZELLİKLERİ NELER?

B-1B uçakları, Amerikan Hava Kuvvetleri'nin bombardıman konusunda B-52 ve B-2 ile birlikte en önemli stratejik platformlarından biri.

Nükleer silah taşıyabilen uçak, dört kişilik uçuş ekibine sahip. Alçak ve yüksek irtifada görev yapabilen B-1B, ses hızı üzerine çıkabiliyor.

12 bin 375 kilometre menzilli uçak, 84 adet Mk82 tipi bomba taşıma kapasitesine sahip..

O uçakların uçuşu durduruldu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

süper ~ 4 yıl önce
süper uçakalr şu an rakipleri yok!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkiye ~ 4 yıl önce
Turkiyede yapsin bunlardan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 4 yıl önce
Adamlarda her çeşit uçak var anasını satıyım.. Doğruya onlar yapıyo biz konuşuyoruzzz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anti ~ 4 yıl önce
biz yaptık ama dönemin hükümeti uçak fabrikamızı kapattı. vecihi hürkuş kendi imkanları ile çok uğraştı ve 2 adet yaptı ama uçaklarına izin verilmeyip parçalandı. şimdikilerde yaptırmayız diye meydanlarda konuşuyor
LH Crew ~ 4 yıl önce
dogru haklisin konusuyorlar mesela adam daha Cumhurbaskani secilmedi Apoletleri sökmeye mevcut fabrikalari kapatmaya projeleri durdurmak istiyo bu arada adam dedim adam bile olmadiklarini mecliste bagira bagira söylediler at gözlüklerini takmaya devam
Oku ~ 4 yıl önce
Vecihi Hürkuş un kurduğu şirket hangi tarihte ve kimler tarafından kapatılmış emekli maaşına hangi dönemlerde haciz konulmuş bir bak anlarsın Türk havacılığına ve sanayileşmesine darbe vuranları. Devrim otomobiline izin vermeyip baltalayanları. Amerikan yardımları ile kucağa oturanları Coca-Cola medeniyettir diyenleri.
Hürkuşa ~ 4 yıl önce
Kardeş okumak istersen türkiye tarihi kitabında mevcut yaptığımız uçak düştüğü için dönemin türk hava kurumu almak istediği uçakları iptal etti ve nuri demirağ fabrikayı kapatmak zorunda kaldı. Adamların uçaklarına baktığımız zaman f35, f 22, f 15, f 18, f 16, b 1 , b2, b52, meşhur hayalet uçak, thunderbird, black widow ve belki daha sayamadığım tiplerde vardır. Bizim filomuz f4 ve f 16 :) kimle sdik yarıştırıyoruz eyy amerika falan derken ? Yalandan dolandan naralara inanan bi toplumuz o yüzden biz hep orta sınıf gelişmekte olan bir ülke olarak kalacağız çünkü eğitim ve zihniyet yıllardır olduğu yerde kaldı.
Anka ~ 4 yıl önce
Zamanında insanımıza izin verilseydi biz de şu an yakalamış olurduk abd yi. Maalesef yüz yıldır batı diye benliğimizden kültürümüzden olduk aldığımız faydalı bir şey daha yok. Kim ne derse desin küllerimizden doğma zamanıdır artık.
Havacı ~ 4 yıl önce
Yapılan uygulama havacılık ta normal ve böyle bir sorunla karşılaştıkça yapılır. Havacılık tarihi maalesef kanla yazılmıştır ve devamlı gelişime açıktır. Her ne bulunursa bulunsun düzeltmelerle ilerler teknoloji
Boş adamlar başkalarının maaşını konuşur ~ 4 yıl önce
THY kimseye fazla maaş vermek istemez durup dururken. Dünya da adından söz ettirmiş bir marka ve hızlı bir büyüme yaşıyor. İsteyen ve ehil olan gelir maaşını alır oturur. Sfi şartlarını hatta pilot bile olmayanların konuşması boş. Lütfen herkes kendi maaşını konuşsun ya da gelsin pilot olsun sfi olsun purser olsun cabin crew olsun. Thy.com da kariyer sayfasında açık ilanlar var Çalışkan ve başarılı insanlar için...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000