14 Mayıs 2019, Salı 09:22:06

Nevşehir-Çin seferleri başlıyor

Çin’in üst düzey turizm yöneticileri ve beraberindeki Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti.
  • bi bitmedi şu çin sevdası onur'un. kendimi bildim bileli çin'e başlayacaklar. önce adam akıllı bir iç hat uçun. atlas'da bunlar da kış tarifesi açılınca önce iç hatlara yüklenir yeni hatlar açarlar sonra bakarlar yolcu yok hemen iptal ederler ve filonun yarısından fazlasını antalya'da yatırırlar. kalan yarıda nerdeyse antalya-tel aviv arası charter yapar sürekli, nevruzda iran başlar, bitimine de rusya açılır. antalya'dan yaptıkları charterlar olmasa ikisinin de sonu batma olur. pegasus hem iç hatlarda tutulu hem dış hat ve charter. yoksa bu halleri ile onur ve atlas'ın corendon, freebird ve tailwind'den farkı yok
  • Bir zamanlar thy'de Antalya'dan New York'a sefer başlatıyordu ne oldu? Çinliler yıllar önce bize Varyag olayında sağlam kazık atmamış mıydı? Şimdi de atmayacakları ne malum? Nevşehir'i bırak İstanbul'dan thy gibi bir şirket frekans arttıramıyor yeni hat açamıyor başkası nasıl Nevşehir'den oraya direk uçacak? Ayrıca Çin vizesi almak bir dert, alıp Çin'e girmek bambaşka bir dert,önce bu sorunları çözün sonra uçarsınız,uçabilirseniz tabii !
  • Kaç yıldır bir ucamadaniz Çin e.
  • bu girişimcilik işlerini ancak ve ancak onurair yapar diğerleri sadece para gelsin mantığında bu kadar net.
  • Cok guzel! Begindim bu isi.

Çin’in üst düzey turizm yöneticileri ve beraberindeki Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti. Ziyarette Nevşehir Kalesi etrafındaki yeraltı şehrinin turizme açılması, Çinli heyetin Nevşehir’e yapacağı yatırımlar ve Nevşehir ile Sichuan arasında uçak seferlerinin başlatılması konuları ele alındı.

Onur Air’in davetlisi olarak Türkiye’ye gelen ve Türkiye’deki turizm yatırımları konusunda incelemelerde bulunan Sichuan Eyaleti Turizm ve Yatırım Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Yang Chuan, Sermaye Yatırımlar Başkanı Xia Haoperg, Sichuan Eyaleti Turizm ve Yatırım Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Zhang Zhenyi ile birlikte Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti.

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, İcra Kurulu Üyesi Aydın Kızıltan, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Bardakçı’nın da yer aldığı ziyarette Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe ile birlikte Çin heyetine Kapadokya ve Nevşehir hakkında bilgiler verdi.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kapadokya Bölgesinin, tarihi ve doğal güzellikleri ile her yıl 3 milyona yakın turist ağırladığını ifade eden Arı, son yıllarda Çin’den bölgeye artan ilgiden de mutluluk duyduklarını ifade etti.

“Yatırım için karşılıklı işbirliği yapılacak”

Çinli turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Nevşehir’e Çin’den yapılacak her türlü yatırım için desteğe hazır olduklarını vurgulayan Arı, “Şehrimizde yapılacak turizm yatırımları konusunda Çinli dostlarımız ile her türlü işbirliğine hazırız. Amacımız bölgemize ve şehrimize daha fazla yatırımcı çekmek ve istihdama katkı sağlamak. Bu konuda atılacak her türlü adımda Nevşehir Belediyesi yer alacaktır. Bu nedenle Sichuan Eyaletinden bir belediye ile kardeş şehir görüşmelerimiz sürüyor. Bu sayede Çin ile Nevşehir arasındaki dostluk bağlarının ve ticari ilişkilerin daha da güçleneceğine inanıyorum” dedi.
Sichuan Eyaleti Turizm ve Yatırım Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Yang Chuan ise misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Arı’ya teşekkür etti. Chuan, “Kapadokya bizim uzun yıllardır dikkatimizi çekiyor. Son yıllarda Çin’den Türkiye’ye ve özellikle Kapadokya bölgesine gelen turist sayısı da bir hayli arttı. Bu ilgi nedeniyle Türkiye’ye Sichuan’dan uçak seferleri başlatmayı planladık. Sichuan ile Nevşehir arasındaki uçak seferleri kısa sürede başlayacak. Bu uçuşların Nevşehir’e ve Kapadokya bölgesine gelen Çinli turist sayısında ciddi bir artışa neden olabileceğini düşünüyoruz. Bunun yanı sıra bölgede çok etkilendiğimiz balon uçuşlarını Sichuan’da da gerçekleştirmek istiyoruz. Bölgede turizm yatırımları konusunda da çalışmalarımız var” diye konuştu.

“Çin ile Nevşehir arasında uçak seferleri başlıyor”

Ziyarette konuşan Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun ise son yıllarda Nevşehir’in Çinli yatırımcıların ilgisini çeken şehirlerden biri olduğunu belirtti. Çin ile Nevşehir arasında uçak seferlerinin başlamasının buna ciddi bir ivme kazandıracağını söyleyen Tosun, “Çin’den uçak seferleri düzenleme konusunda THY’dan sonra tek yetkili havayolu şirketiyiz. Bizlerde Çin’den sadece turist getirmek değil yatırımcıları da getirmek istiyoruz. Bu nedenle düzenlenen bu ziyaretin Nevşehir’e ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Arı, daha sonra Sichuan Eyaleti Turizm ve Yatırım Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Yang Chuan'a ziyaretin anısına çini bir tabak hediye etti. Çin heyeti, Başkan Rasim Arı’yı ziyaretlerinin ardından Nevşehir Belediyesi yetkilileri ile birlikte Nevşehir Kalesi Yeraltı Şehrinde incelemelerde bulundu. 

Nevşehir-Çin seferleri başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

çin mi ~ 2 ay önce
bi bitmedi şu çin sevdası onur'un. kendimi bildim bileli çin'e başlayacaklar. önce adam akıllı bir iç hat uçun. atlas'da bunlar da kış tarifesi açılınca önce iç hatlara yüklenir yeni hatlar açarlar sonra bakarlar yolcu yok hemen iptal ederler ve filonun yarısından fazlasını antalya'da yatırırlar. kalan yarıda nerdeyse antalya-tel aviv arası charter yapar sürekli, nevruzda iran başlar, bitimine de rusya açılır. antalya'dan yaptıkları charterlar olmasa ikisinin de sonu batma olur. pegasus hem iç hatlarda tutulu hem dış hat ve charter. yoksa bu halleri ile onur ve atlas'ın corendon, freebird ve tailwind'den farkı yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trajikomedi ~ 2 ay önce
Bir zamanlar thy'de Antalya'dan New York'a sefer başlatıyordu ne oldu? Çinliler yıllar önce bize Varyag olayında sağlam kazık atmamış mıydı? Şimdi de atmayacakları ne malum? Nevşehir'i bırak İstanbul'dan thy gibi bir şirket frekans arttıramıyor yeni hat açamıyor başkası nasıl Nevşehir'den oraya direk uçacak? Ayrıca Çin vizesi almak bir dert, alıp Çin'e girmek bambaşka bir dert,önce bu sorunları çözün sonra uçarsınız,uçabilirseniz tabii !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Onur air ~ 2 ay önce
Kaç yıldır bir ucamadaniz Çin e.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kpt ~ 2 ay önce
bu girişimcilik işlerini ancak ve ancak onurair yapar diğerleri sadece para gelsin mantığında bu kadar net.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guzel ~ 2 ay önce
Cok guzel! Begindim bu isi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000