09 Ağustos 2011, Salı 08:39:27

NATO HELİKOPTERLERİ TEHLİKEDE

Afganistan'da hafta sonu Taliban tarafından düşürülen bir NATO helikopterinde 38 kişinin ölmesinin ardından, bugün de bir NATO helikopterinin ülkenin doğusunda 'sert iniş' yaptığı bildirildi.
  • HAYDİ ŞİMDİ YAZI ŞEKLİNİ YORUMLAYANLARI YORACAK BİR YAZI BUNLARIN İŞİ BİLGİ DEĞİL SADECE GÖRÜNÜM BUNUN İÇİN OY VERİYORLAR ACIK GÖZ İHALECİLERİ BU ALANA SOKMAMAKTA FAYDA VAR SHGM DİKKAT ETMELİ HER NE KADAR YETİŞMİŞ İŞ BİLEN PERSONELİ OLMASADA YETİŞMİŞ UÇAK MOTOR TEKNİSYENLERİNDEN YARDIM ALARAK BU ARADA ANADOLUNUN RAKIMLARINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK HAREKET ETMELİDİR AMAN DİKKAT TÜRKİYE'MİZİN HELİKOPTERE İHTİYACI VAR BU ELVERİŞSİZ HELİKOPTERLERİ ALLAYIP PULLAYIP BİZE SATMASINLAR SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT
Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü (ISAF) Sözcüsü Yarbay David Doherty, Paktiya vilayetinde bir ISAF helikopterinin sert iniş yaptığını belirterek, olayda ölen ya da yaralanan olmadığını söyledi.

Kazayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı, olay sırasında bölgede "düşman faaliyeti" olmadığı kaydedildi.

Taliban sözcüsü Zebiullah Mücahid ise Reuters haber ajansına gönderdiği mesajda, örgütün Paktiya'nın Zurmat bölgesinde başka bir Chinook helikopteri düşürdüğünü, saldırıda 33 Amerikan askerinin öldüğünü iddia etti.

Afganistan'da yabancı askerlere ve Afgan güvenlik güçlerine düzenlediği saldırılardaki kayıpların sayısıyla ilgili abartılı bilgiler veren Taliban, hafta sonunda Meydan Vardak vilayetinde 30'u Amerikan, 7'si Afgan 37 asker ile bir Afgan tercümanın hayatını kaybettiği saldırıdaki kayıpların sayısını tam olarak vermişti.

Amerikan ordusunun son 10 yılda tek bir saldırıda en fazla kayıbı verdiği helikopter saldırısıyla ilgili ise soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Bu arada son 48 saatte, 4'ü dün olmak üzere 7 ISAF askerinin saldırılarda hayatını kaybettiği belirtildi. Afganistan'da bu yıl şimdiye kadar 383 yabancı askerin öldüğü, bunun 50 kadarının Ağustos ayının ilk haftasında olduğu kaydedildi.

BM, 2011 yılının ilk altı ayındaki şiddet olayları ve saldırılarda 1462 Afgan sivilin öldüğünü, bunun 2001 yılından bu yana en kanlı dönem olduğunu bildiriyor.

2010 yılında yabancı askerlerin kaybı 711 kişiyle rekor kırarken, 2011 yılının da benzer bir görünümü olduğu ifade ediliyor.
NATO HELİKOPTERLERİ TEHLİKEDE

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
HAYDİ ŞİMDİ YAZI ŞEKLİNİ YORUMLAYANLARI YORACAK BİR YAZI BUNLARIN İŞİ BİLGİ DEĞİL SADECE GÖRÜNÜM BUNUN İÇİN OY VERİYORLAR ACIK GÖZ İHALECİLERİ BU ALANA SOKMAMAKTA FAYDA VAR SHGM DİKKAT ETMELİ HER NE KADAR YETİŞMİŞ İŞ BİLEN PERSONELİ OLMASADA YETİŞMİŞ UÇAK MOTOR TEKNİSYENLERİNDEN YARDIM ALARAK BU ARADA ANADOLUNUN RAKIMLARINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK HAREKET ETMELİDİR AMAN DİKKAT TÜRKİYE'MİZİN HELİKOPTERE İHTİYACI VAR BU ELVERİŞSİZ HELİKOPTERLERİ ALLAYIP PULLAYIP BİZE SATMASINLAR SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000