05 Eylül 2017, Salı 10:37:39

Myanmar'da askeri uçak kayboldu

Arakanlı Müslümanlar'ın katledildiği Myanmar'da bir askeri eğitim uçağı havada kayboldu.
  • Şerefsiz budistler gebersinler müslümanlar dan ne kötülük gördüler de katliam yapıyorlar, hrisriyanı yahudisi hep müslüman kimliğini kullanarak Müslümanları katlediyorlar yıllardır ayıp be sonra timsah gözyaşları müslümanlar bizim kardeşimiz diyorlar ha müslümanlar içinde yokmu olanlara göz yuman hainlik yapan var onlarda Allahtan bulsun

Arakanlı Müslümanlar'ın katledildiği Myanmar'da bir askeri eğitim uçağı havada kayboldu. Sivil ve askerleri taşıyan uçakta kaç kişi olduğu şu an için belli değil.

Reuters haber ajansının son dakika olarak geçtiği habere göre Arakanlı Müslümanlar'ın büyük bir dram yaşadığı Myanmar'da bir eğitim uçağının kaybolduğunu belirtiliyor. Myanmar Ordusu uçakla iletişimi kaybettikerlini açıkladı.

Uçak yerel saatle sabah 9.18'de Pathein kasabasında havada kayboldu. Uçakta kaç kişinin olduğu bilinmiyor. Ancak uçağın içinde hem sivil hem de askerlerin olduğu belirtiliyor.

Myanmar'ın Arakan bölgesinde Müslüman azınlığa 25 Ağustos tarihinden bu yana güvenlik güçlerince zulüm uygulanmaya devam ediyor.

Dün bölgede bir patlama meydana gelmiş, bacağını kaybeden bir kadın tedavi için Bangladeş'e getirilmişti.

Bangladeş sınır polisi Myanmar'ın yaklaşık 50 kilometre içinde meydana gelen patlamayı doğrulamış, Reuters haber ajansı muhabiri patlama sesi ve sonrasında yükselen dumanı gördüğünü söylemişti. 

Rohingya yani Arakanlı Müslümanlar 25 Ağustos'tan bu yana Myanmar polis güçleri ve askerlerinin şiddetine maruz kalıyor.

Çatışmalarda en az 400 Arakanlı'nın öldürüldüğü bellirtiliyor. Ancak kimi kaynaklara göre ölü sayısı binden fazla.

Myanmar yönetimi ülkeye  basın mansubu ya da Birlemiş Milletler İnsan Hakları Örgütü'nden temsilcilerin girmesine izin vermiyor. Bu sebeple herçek kayıp tam olarak bilinmiyor.

Myanmar'dan Bangladeş'e kaçmayı başaran Arakanlılar'ın sayısı 90 bini geçti. Kaçış sırasında da çok sayıda can kaybı yaşanıyor.

Son açıklanna rakama göre Naf Nehri'nden geçişlerde 39 Arakanlı Müslüman boğularak hayatını kaybetti. 

Myanmar'da askeri uçak kayboldu

Facebook Yorum

Yorumlar

Rus asıllı LAZ ~ 5 yıl önce
Şerefsiz budistler gebersinler müslümanlar dan ne kötülük gördüler de katliam yapıyorlar, hrisriyanı yahudisi hep müslüman kimliğini kullanarak Müslümanları katlediyorlar yıllardır ayıp be sonra timsah gözyaşları müslümanlar bizim kardeşimiz diyorlar ha müslümanlar içinde yokmu olanlara göz yuman hainlik yapan var onlarda Allahtan bulsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oylemi ~ 5 yıl önce
Butun budistleri bir sinifa koydun, sonra hristiyan butun muslimanlar terorist deyince aslan kesiliyorsunuz ama
B ~ 5 yıl önce
Amin insallah
Rus asıllı LAZ ~ 5 yıl önce
Aslanım bak Myanmar hükümeti kendi destek veriyor bu olaya Budist başı çıkıp müslümanlar çoğalıyor engelleyin diyor şimdi sana soruyorum bizde diyanet veya cami hocaları gidin budist öldürün diyor mu duyduysan yaz o kurumu gidip hesabını soralım ama sen olayı farklı yere çekip islam düşmanı olduğunu sözde kendini human olarak gösterip sanki akıllılık ettiğini sanıyorsun ama yanılıyorsun hadi eyvallah...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000