29 Temmuz 2014, Salı 20:47:14

MOSKOVA'DA UÇAK PİSTE SAPLANDI!

Moskova’nın Domodedovo Havaalanı’nda S7 havacılık şirketine ait ve Moskova-Novosibirsk seferini yapan Boing-737 yolcu uçağı kalkışını birkaç saat ertelemek zorunda kaldı.
  • Bizim gıbrızda bile Ercan ın asfalt erimez, 3-5 langovacık var ama ne şiş yansın ne kebab idare ederik, ki bizim gaynar zere bunçi, güneşin altında 45 görürük be yeğen nedir dediğiniz :(
  • Android uygulaması en sondaki p harfininyanındaki eksi işareti ne demek
  • Demekki bu arka inis takimlari opsiyonel. Bizim 737 lerde burun ve ana inis takimlari mevcut. Daha dogrusu Turkiyedeki butun ucaklarda ve benim dunya uzerinde gordugum tum ucaklarda burun ve ana inis takimlari vardi. Bazi genis govdelerde center da var ama arka inis takimi ilk defa duydum. Resimlerde de gostermemis gorunenler ana inis takimi gibi geldi bana. :-P
  • Normalin uzerinde sicaklikla ne alakasi var? Tamamen subbase in sikismamis olmasi ve asfalt serilirken vabil gezmemis olmasindan kaynaklaniyor.
  • Bu hava limanında geçen sene agustos ayında görev yaptım böle bişeyle karşılaşmadım demekki bu yıl aşırı sıcak var

Moskova’nın Domodedovo Havaalanı’nda S7 havacılık şirketine ait ve Moskova-Novosibirsk seferini yapan Boing-737 yolcu uçağı kalkışını birkaç saat ertelemek zorunda kaldı.

Olayı Komsomolskaya Pravda gazetesine anlatan tanıklar, ertelemenin uçağın asfalta saplanması sonucu yaşandığını açıkladı.

Tanıkların sözlerine göre, kalkışa hazırlanan uçak, arka iniş takımlarının sıcaklardan eriyen asfalta saplanması sonucu uçuş pistine çıkamadı. Uçağın arka takımları yaklaşık 10-15 cm asfalta battı.

“Dojd” televizyon kanalına konuşan havaalanı basın danışmanı Darya Korşunova, “normalin üzerinde seyreden sıcaklıkların uçağın park yerinde bazı küçük hasarlara neden olduğunu” söyledi.

MOSKOVA'DA UÇAK PİSTE SAPLANDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

OYNA GG ~ 8 yıl önce
Bizim gıbrızda bile Ercan ın asfalt erimez, 3-5 langovacık var ama ne şiş yansın ne kebab idare ederik, ki bizim gaynar zere bunçi, güneşin altında 45 görürük be yeğen nedir dediğiniz :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaile alınan ~ 8 yıl önce
Android uygulaması en sondaki p harfininyanındaki eksi işareti ne demek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aldım kaale ~ 8 yıl önce
surattaki burun
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Demekki bu arka inis takimlari opsiyonel. Bizim 737 lerde burun ve ana inis takimlari mevcut. Daha dogrusu Turkiyedeki butun ucaklarda ve benim dunya uzerinde gordugum tum ucaklarda burun ve ana inis takimlari vardi. Bazi genis govdelerde center da var ama arka inis takimi ilk defa duydum. Resimlerde de gostermemis gorunenler ana inis takimi gibi geldi bana. :-P

Yanıtla

Kalan karakter 1000
111 ~ 8 yıl önce
eskiden dc 3 vardı ya eki kafalar
bosver ~ 8 yıl önce
Oku ve gec.
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Normalin uzerinde sicaklikla ne alakasi var? Tamamen subbase in sikismamis olmasi ve asfalt serilirken vabil gezmemis olmasindan kaynaklaniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
111 ~ 8 yıl önce
asfalt mühensisi
yani ~ 8 yıl önce
Ne dediğini anlamadım ama doğru söylediğin aşikar, Arap ülkelerinde Ortadoğuda 45-50 derece sıcaklıkta asfaltta hiçbir sorun çıkmıyor da Moskova da 25 derecede niye asfalt erisin dimi yani.
bu hafta 33 derece ~ 8 yıl önce
normalde moskova sicakligi temmuzda 26`yi gecmezdi ama bu yil cook sicak. moskova daha kuzeyde oldugu icin gunes isinlari daha dik geliyor, gunduz suresinin uzun olmasi ile birlikte bunlar yasanabilir gibi geldi.
bu hafta 33 dereceye ~ 8 yıl önce
birader hiçbir şeyden anlamıyorken nasıl yazıyorsun? daha kuzeydeki bir noktaya güneş ışığı nasıl daha dik gelebilir? dönenceye ne kadar yakınsan o kadar dik gelir güneş ışığı. kuzeyle güneyle alakalı değil. gündüz süresiyle açının alakası yok.
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bu hava limanında geçen sene agustos ayında görev yaptım böle bişeyle karşılaşmadım demekki bu yıl aşırı sıcak var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mantık please ~ 8 yıl önce
valla sana bişi dicem ama yorumumu yayınlamıcaklar, biraz mantıklı ol kardeşim.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000