24 Ekim 2021, Pazar 17:01:51

MMU için yeni anlaşma imzalandı

Milli Muharip Uçak projesinde kullanılacak "Yardımcı Güç Ünitesi" için TRMotor ile sözleşme imzalandı.
  • kağıt ucuz nasılsa, imzalayın durun. uçak nerde? 2023 de geldi
  • Ithal,edecek yani

TRMotor Genel Müdürü Dr. Osman Dur, Milli Muharip Uçak’ın (MMU) yardımcı güç ünitesi için sözleşme imzalandığını duyurdu.

Dur tarafından yapılan açıklamada, "Bir süre önce TUSAŞ ın yapmış olduğu MMU yardımcı güç ünitesi (APU) ihalesini TRMOTOR AŞ nin aldığı ve sözleşme görüşmelerine başlandığı basına duyurulmuştu. Artık hem ülkemizin kırmızı çizgileri hem de MMU nun isterlerini sağlayan sözleşme imzalanarak hızla çalışmalara başlandı!" ifadelerine yer verildi.

Bir nevi küçük gaz türbinli motor olan APU’lar, uçağın motorunu çalıştırmak için gerekli olan basınçlı havayı sağlamak için kullanılıyor. Ayrıca hava araçlarının ihtiyacı olan elektrik enerjisi de gerektiği durumda APU’lar tarafından sağlanabiliyor.

MMU için yeni anlaşma imzalandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

daha çook imzalanır ~ 1 ay önce
kağıt ucuz nasılsa, imzalayın durun. uçak nerde? 2023 de geldi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Heh heh ~ 1 ay önce
Ithal,edecek yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saçma sapan ~ 1 ay önce
Yorum yapmayın üstesinden gelmemiz çok uzun zaman alacak şeyleri (meselea motor ) ilk etap'ta ithal ediyoruz zaten.Bunuda kimse saklamıyor.
Saçma sapan'a ~ 1 ay önce
Tamam da iktidar ve temel gibi adamları da koltuk için durmadan yerli ve milli motor,kamera,jet,gemi vs yaptık,yapıyoruz,yapacağız deyip duruyorlar sen önce onlara laf söyle.
Saçma sapan ~ 1 ay önce
Bazı parçaların ithal edilmesi ürünün milliliğine zarar vermez ki.Yüksek teknolojili ürün üreten her şirket illaki dışarıdan ama maliyet sebebiyle ama başka sebeble ithal parça yada ürün alabiliyor bu globalleşen dünyada gayet normal.
saçma sapan yazana ~ 1 ay önce
Millilik ve yerlilik ayrı şey bazı parçaları ithal edip burada birleştirip bir şey yapmayı yerli ve milli diye lanse edip,yalan söylemek ayrı önce onu ayırt et. Dünya global evet ama bazıları yerli ve milli ne demek onu anlamıyor zira işlerine gelmiyor.
saçma ~ 1 ay önce
İsim hakkı kimdeyse ürün onundur.Bir ürünün isim hakkı vs satışla ilgili her şeyi bize aitse istersek çinde üretelim yada tüm parçaları dışardan alıp birleştirelim.Dünyada ürün türk ürünü olarak kabul görecektir.İkincisi yaptığımız her şeyde maksimum yerli parça kullanımına dikkat ediyoruz zaten.Senin dediğin dışardan her şeyi alıp burda birleştirme olayı sadece İLK 3 PAKET aldığımız F-16'larda gerçekleşti.Yani MONTAJLAMA.ATAK ve T-70'LERDE ise lisans altında azami yerli parça kullanarak üretim yapıyoruz.Bunlar haricinde yaptığımız her ürünün hakları bize ait yani milli.Ayrıca lisan altında bir ürün türkiyede üretiliyor ise bu zaten açıklanıyor kimseden saklanmıyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000