12 Mart 2017, Pazar 15:05:12

Malatya'daki kazada fetö parmağı

Malatya'da, iki yıl önce 2 RF-4E keşif uçağının dağa çarptığı olayda Kurmay Binbaşı Salih Sezer, Üsteğmenler Salih Atalay ile Zeynel Özbahçeçi ve Onur Özkaya şehit oldu.
  • ailenin düştüğü duruma bak yakını ölmüş ama bari para koparalım derdinler, yazıklar olsun!!!
  • Hayat boş pompala coş
  • Yahu azıcık fikri olan insan şunu biraz düşünür. Aşağıdan verilen emirle dağlara yönlendirilen bir araç olabilir mi ? Pilotlar ölümüne mi sürüyorlar bu uçağı ?
  • hangi parmak fetö parmağı? 10 tane var bende söyleyin de bilelim yani, gerekirse kestiririz de
  • Kasıtlı olarak dağlara yönlendirme kısmı hariç geri kalanlar doğrudur.... Uçamam diyen bir pilota zorla uçacaksın diye emir sadece savaş şartlarında verilir barışta değil.... Sorumlular hesabını versin... Ayrıca sonradan evrakları değiştirseler bile o gün orada olanları ( fydt) silemezler
  • Trump'a gidin , trump'a.
  • Ağır bir günahtır. Aslından astarından emin olmadan almayın. Hesabını veremezsiniz.
  • Ya kardeşim akıl mı yok bu millette...herşey fetö mötö ...her kaza her savaş her olay fetö :) uyan artık türk halkı bu zulüme "HAYIR" de !!!
  • Bütün bunlar herkese hikaye geliyor. Alınan hayatlar , çalınan kariyerler, mutsuzlaştırılan insanlar... bütün bunların hepsi Hv.K.K.lığı gerçekleri. Malesef herşey sahteymiş. Malesef.
  • Valla doğru rahmetli Menderes asılmadan önce bunları bir bir söylemişti şimdi çıkıyor hepsi. Hee

Malatya'da, iki yıl önce 2 RF-4E keşif uçağının dağa çarptığı olayda Kurmay Binbaşı Salih Sezer, Üsteğmenler Salih Atalay ile Zeynel Özbahçeçi ve Onur Özkaya şehit oldu. Üsteğmen Özkaya'nın yakınları, kazanın ardından araştırmalarında olumsuz hava koşullarından dolayı yerden yönlendirilen uçakların bilinçli olarak, pilotların uyarısına rağmen dağ hizasında alçaltıldığı; kule ekibinin bunu kayıtlardan görmesine rağmen müdahale etmediği, kurallara aykırı uçurulduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Ayrıca şehit Pilot Üsteğmen Özkaya'nın zorla yerine uçurulduğu pilot üsteğmen ile havacı general olan kayınpederi ve kaza anında kulede görevli filo komutanın da FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle ordudan ihraç edilip tutuklandığı ortaya çıktı.

Malatya'da konuşlu 7'nci Ana Jet Üssü'nden planlı gece uçuş eğitimi için kalkan 2 RF-4E keşif uçağı, 24 Şubat 2015'te dağa çarptı. Kazada hepsi pilot olan Kurmay Binbaşı Salih Sezer, Üsteğmenler Salih Atalay, Zeynel Özbahçeçi ve Onur Özkaya şehit oldu. Kaza günü İzmirli anne emekli memur Aynur Özkaya, tuval başında resim yaparken, oğlunun şehit olduğu haberini aldı. Yürek yakan bu acı ardından bir süre ne tuval gördü gözü, ne eline fırça değdi.

32 yaşındaki evladın acısı, hayatla birlikte tabloyu da dondurdu. Sonra dünyaya küsmek, içine kapanmak yerine oğluna verdiği sergi açma sözünü yerine getirmek, içinin karanlığından kurtulmak için tekrar renklere sığındı. Aynur Özkaya'nın açtığı sergisinin en dikkat çeken eseri yarım kalmış yağlı boya tablo oldu. O tablo, serginin başköşesine konuldu. Ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği eser de bu oldu.

AİLESİ KAZANIN PEŞİNİ BIRAKMADI

Kazanın oluş şekli ve eldeki bilgilerde bir çelişki olduğunu düşünen Üsteğmen Onur Özkaya'nın ailesi, eşi ve eşinin ailesi, olaya yönelik araştırmalarını hiç bırakmadı. Son olarak kısa süre önce tamamlanan kaza raporunu da şehit Pilot Üsteğmen Onur Özkaya'nın kayınpederi, aynı zamanda Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan kurmay pilot albay olarak emekli olan Tayyip Özsever de uzman gözüyle inceledi.

AİLE SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Bu incelemelerden sonra aile kazaya ilişkin birçok ihmal ve şüphelerin bulunduğuna kanaat getirdi. Emekli kurmay pilot albay Özsever bunları birleştirip savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ailenin suç duyurusunda direk olarak yazılmasa da FETÖ şüphesi ön plana çıktı.

PİLOTLAR YANLIŞ YÖNLENDİRİLDİ İDDİASI

Kazayla ilgili rapordan elde edilen bilgilere göre, gece ve kötü hava şartları bulunduğu sırada uçakların yerden komuta edilmesinin kural olduğu, kaza anında da uçakların kuleden gelen talimata göre alçaldığı saptandı. Eldeki teknik bilgilerden pilotların verdiği rota yerine uçağın bilinçli olarak dağ seviyesine kadar indirildiği sonucuna varıldı. Ayrıca buradaki olumsuzluklar, telsizin sürekli meşgul edilmesinden dolayı pilotlar da var olan olumsuzluğu kuleye bildiremedi.

Kuledeki radar izinden, uçakların uçuş güzergahında dağ olduğu bilinmesine rağmen iddiaya göre bu uyarı pilotlara yapılmadı. Ayrıca yerde uçuş kontrol görevlisi olan Üsteğmen Onur Özkaya'nın, filo komutanı Kurmay Binbaşı Ali Ertürk tarafından kurallara aykırı olarak uçakta görevlendirildiği öne sürüldü. Üsteğmen Onur Özkaya'nın, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda tümgeneral olan Murat Temiz'in damadı olan Pilot Üsteğmen Emre Çömez'in yerine uçtuğu öne sürüldü.

KAZADA FETÖ ŞÜPHESİ ÇIKTI

Bu bilgilerden sonra kazada ihmali olan askerlere yönelik yapılan araştırma da bir başka gerçek de ortaya çıkardı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra filo komutanı Kurmay Binbaşı Ali Ertürk, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda tümgeneral olan Murat Temiz, damadı pilot üsteğmen Emre Çömez ile yine üste görevli, kazayı araştıran kırım ekibinde görevli kişilerin de FETÖ üyeliğinden ya meslekten ihraç edilip yargılandıkları ya da tutuklandıkları anlaşıldı.

AİLE CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANDAN YARDIM İSTEDİ

Kazaya yönelik hukuk mücadelesi başlatan pilotlardan Onur Özkaya'nın ailesi, topladıkları bilgileri de resmi raporla birlikte değerlendirip ortaya çıkan ihmalleri, sorumlular hakkında gereğinin yapılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'a da gönderdi. (Hürriyet)

Malatya'daki kazada fetö parmağı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

yazık ~ 2 yıl önce
ailenin düştüğü duruma bak yakını ölmüş ama bari para koparalım derdinler, yazıklar olsun!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murat ~ 2 yıl önce
Arkadaş ne kadar arsız ne kadar şahsiyetsiz bir yorumdur bu . Çok bilinen bir tabir vardır , meyve dibine düşer diye . Kendimle ilgili olsa seni adam yerine koyup kelime cevap yazmam , lakin şehit olmuş , senin ömrün boyunca ulaşamayacağın kalitede , hayat görüşünde , vatansever , bilgili , efendi , iyi bir pilot , bir okadar da mütevazi bir ADAM'dı rahmetli Onur ÖZKAYA . Yukarıdaki yorumuna bakıyorum da , miğdem bulandı . Evet meyve dibine düşer , öyle bir evladın ailesi senin iddia ettiğin gibi para peşine düşmez şahsiyetsiz insan . Ama sen yada senin gibi işi gücü sağa sola üstündeki pislikleri bulaştırmak olan , hastalıklı kişilikleri ile toplumu zehirleyen insanlar hiç bir şeyi araştırmazlar , sorgulamazlar . İşleri budur sonuçta , klavye başında yazarlar sadece , hizmet ettikleri yerde belli değildir ki , her türlü değer yargıları , her türlü organları satılıktır . Ben bir şekilde öğretmenliğini yaptığım o güzel insanın ve silah arkadaşlarımızın şehit olmasında eğer ki birilerinin suçu , kabahati varsa sonuna kadar araştırılmasını canı gönülden bekliyorum . Sonucunda ne sonuç çıkar bilemem , bildiğim şey bu şahsiyetsiz kişinin yazdığı yorumu destekleyecek hiçbir şey çıkmayacağıdır.
murat bey ~ 2 yıl önce
murat bey yazıyı iyi oku suçu varsa falan demiyor!!! ölenle işimiz yok ama yalakalığada gerek yok!!!
Bir Düşünür ~ 2 yıl önce
Hayat boş pompala coş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yok artık ~ 2 yıl önce
Yahu azıcık fikri olan insan şunu biraz düşünür. Aşağıdan verilen emirle dağlara yönlendirilen bir araç olabilir mi ? Pilotlar ölümüne mi sürüyorlar bu uçağı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne? ~ 2 yıl önce
ne fikri o artık kalmadı:(
hangisi? ~ 2 yıl önce
hangi parmak fetö parmağı? 10 tane var bende söyleyin de bilelim yani, gerekirse kestiririz de

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Recceci ~ 2 yıl önce
Kasıtlı olarak dağlara yönlendirme kısmı hariç geri kalanlar doğrudur.... Uçamam diyen bir pilota zorla uçacaksın diye emir sadece savaş şartlarında verilir barışta değil.... Sorumlular hesabını versin... Ayrıca sonradan evrakları değiştirseler bile o gün orada olanları ( fydt) silemezler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trump ~ 2 yıl önce
Trump'a gidin , trump'a.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vebal ~ 2 yıl önce
Ağır bir günahtır. Aslından astarından emin olmadan almayın. Hesabını veremezsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fetö mötö ~ 2 yıl önce
Ya kardeşim akıl mı yok bu millette...herşey fetö mötö ...her kaza her savaş her olay fetö :) uyan artık türk halkı bu zulüme "HAYIR" de !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:-( ~ 2 yıl önce
Bütün bunlar herkese hikaye geliyor. Alınan hayatlar , çalınan kariyerler, mutsuzlaştırılan insanlar... bütün bunların hepsi Hv.K.K.lığı gerçekleri. Malesef herşey sahteymiş. Malesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğru ~ 2 yıl önce
Valla doğru rahmetli Menderes asılmadan önce bunları bir bir söylemişti şimdi çıkıyor hepsi. Hee

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000