19 Eylül 2021, Pazar 10:16:36

LSG Sky Chefs yüzlerce personelini işten çıkaracak!

Alman havacılık devi Lufthansa'nın ikram hizmetleri şirketi LSG Sky Chefs, yüzlerce personeli ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor.
  • Lsg Türkiye kapanalı bir yıl olacak neredeyse hiç haber yapılmadı, neyse ki Amerikadan herkesin haberi oldu

Covid-19'un bir sonucu olarak iş dünyasında bir gerilemeye işaret eden havayolu ikram şirketi LSG Sky Chefs, Los Angeles, San Francisco ve Santa Ana'daki havalimanlarında 576 işçiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor.

İşten çıkarmaların 1 Ekim'de yürürlüğe girmesi planlanıyor. Şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre; Los Angeles Uluslararası Havalimanı'nda 294, San Francisco Uluslararası Havalimanı'nda 210 ve John Wayne Havalimanı'nda 72 çalışanı etkileyecek.

ABD devlet istihdam yetkililerine gönderilen 28 Temmuz tarihli bir mektupta, Çalışan İlişkileri ve Uyum Müdürü Tracey Harness, pandeminin personel ihtiyaçlarını doğru bir şekilde değerlendirmeyi zorlaştırdığını söyledi.

"Uçuşların sıklığını ve hacmini etkileyen mevcut küresel salgının öngörülemeyen doğası ve buna bağlı olarak Sky Chefs Inc.'in elinde bulundurduğu iş miktarı göz önüne alındığında, toplu işten çıkarmadan fiilen etkilenecek çalışan sayısı öngörülemez ve ayrılık tarihine yaklaştıkça bu değişebilir” diye yazdı.

Cuma günü temasa geçildiğinde Harness, düşüşün ne kadar büyük olabileceğini söyleyemese de büyük olasılıkla daha az kesinti olacağını söyledi.

Etkilenen çalışanların bir kısmı Unite Here Local 11 tarafından temsil edilirken, diğerleri sendikalı değil.

53 ülkede 205 havalimanında faaliyet gösteren LSG Sky Chefs, yılda 560 milyondan fazla yemek servisi yapıyor.

Son Çalışma İstatistikleri Bürosu verilerine göre, havayolları Temmuz 2021'de 73.4 milyon yolcu taşıdı. Bu, Temmuz 2020'de 23,9 milyonun oldukça üzerindeydi, 1974'e kadar uzanan en düşük aylık toplam, ancak yine de Temmuz 2019 toplamı olan 86,5 milyonun %15 altında kaldı.

Şubat 2020'de bir grup Sky Chefs çalışanı, hak ettiklerini söyledikleri uygun fiyatlı sağlık hizmetlerini ve adil ücretleri kazanmak için LAX'te üç günlük bir grev düzenledi.

Daha sonra Los Angeles Uluslararası Havalimanı'nda istihdam edilen 900 LSG Sky Chefs çalışanından 124'ü arasında 2019 yılında yapılan bir sendika anketinde, %27'si ödemeyi karşılayamayacakları için kendileri veya aileleri için bakım, reçete veya tıbbi tedaviyi atladıklarını veya geciktirdiklerini bildirdi. (Türkiyeturizm)

LSG Sky Chefs yüzlerce personelini işten çıkaracak!

Facebook Yorum

Yorumlar

Türkiye Lsg Sky Chefs ~ 1 ay önce
Lsg Türkiye kapanalı bir yıl olacak neredeyse hiç haber yapılmadı, neyse ki Amerikadan herkesin haberi oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000