13 Nisan 2021, Salı 13:43:25

Kremlin'den uçuş kısıtlamalarıyla ilgili açıklama

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Türkiye'yle havayolu ulaşımını kısıtlama kararını Türkiye'de Covid-19 vakalarının keskin biçimde artması nedeniyle aldığını söyledi.
  • Bana göre haklı bir karar neden mi ? 1- vaka sayısı 60.000 e dayandı , ben bile kendi ülkemde rahat değilsem , turist elbette göndermem , açılmayı çok erken yaptık zaten toplum olarak kurallara karşı gelmeyi seven bir yapımız var 2- Ukrayna - Kırım meselesi. Zelensky nin ziyaretinin tarihi çok önemli , tam krizin ortasında pat diye geldi , bana göre Rus -Türk yakınlaşmasını istemeyenlerin tezgahladığı mükemmel bir plan ve hassas konu Kırım. Rus’ların öyle kozları var ki konuşmadan cezalandırıyor. Dağa önce bunu Suriye saldırısı ve domates olayında gösterdiler. Sonuçta göbek bağın olmayacak

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Türkiye'yle havayolu ulaşımını kısıtlama kararını Türkiye'de Covid-19 vakalarının keskin biçimde artması nedeniyle aldığını söyledi.

Günlük basın toplantısı düzenleyen Peskov'a Rusya'nın Türkiye'yle havayolu ulaşımını kısıtlama kararının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna'ya verdiği destekle ilişkili olup olmadığı, bu kararda siyasi arka plan bulunup bulunmadığı soruldu.

Peskov, "Hayır. Bu durum, tamamen epidemiyolojik bir nitelik taşıyor. Karar, Türkiye'deki vakaların oldukça keskin bir artmasıyla ilişkili" yanıtını verdi.

Sputnik'te yer alan habere göre; Peskov, daha önce ofisi dışındaki programlara katılmayı tercih etmeyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Engels ziyaretinin gazeteciler tarafından 'pandeminin bittiği' şeklinde yorumlanmasına da yanıt verdi.

Peskov, "Birincisi pandemi bitmedi ve burada yorum çıkarılması gereken bir durum yok. Maske dönemi sona ermedi, pandemi devam ediyor. Rusya'daki durum komşu ülkelere göre daha iyi ancak pandeminin bittiğini söylemek yanlış olur. Maalesef komşu ülkelerde, Avrupa ülkelerinde, Türkiye'de çok tehlikeli bir tırmanış var" dedi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Koronavirüsle Mücadele Merkezi’nin Türkiye ile havayolu ulaşımının 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar sınırlandırılmasına karar verdiğini duyurmuştu.

Golikova, Rusya vatandaşlarının sağlığını korumanın bir öncelik olduğunu vurgulayarak, tur operatörlerine Türkiye tur satışlarına ara vermelerinin önerildiğini de ifade etmişti.

Kremlin'den uçuş kısıtlamalarıyla ilgili açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar

Eran bey ~ 22 gün önce
Bana göre haklı bir karar neden mi ? 1- vaka sayısı 60.000 e dayandı , ben bile kendi ülkemde rahat değilsem , turist elbette göndermem , açılmayı çok erken yaptık zaten toplum olarak kurallara karşı gelmeyi seven bir yapımız var 2- Ukrayna - Kırım meselesi. Zelensky nin ziyaretinin tarihi çok önemli , tam krizin ortasında pat diye geldi , bana göre Rus -Türk yakınlaşmasını istemeyenlerin tezgahladığı mükemmel bir plan ve hassas konu Kırım. Rus’ların öyle kozları var ki konuşmadan cezalandırıyor. Dağa önce bunu Suriye saldırısı ve domates olayında gösterdiler. Sonuçta göbek bağın olmayacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000