16 Şubat 2011, Çarşamba 10:13:38

KOMŞU DA VİZE KOLAYLIĞI GETİRİYOR

Yunanistan’ın en saygın gazetelerinden Kathimerini, ekonomik krizle boğuşan Atina’nın daha fazla turist çekmek için Türkiye’ye uyguladığı vizeyi hafifleteceğini yazdı.
  • kardes olmadigimiz bellidir. Yunanla kardes olmayan Turk nasil olunur bilemiyorum. Propagandaya kurban gitmissiniz. Biz beyaz Turklere en yakin halktir Yunanlilar.
  • belki bizle kardeş değildir :)
  • ne zaman kardeş olduk biz yunan rumlarıyla onlara osmanlı kardeş gibi davrandıda ne oldu ihanet yıllarca bizle sidik yarıştırdılar biz silah alıyoruz diye silah aldılar şimdi battıkları zaman mı kardeş olduk boşversene sen yunanlılar bizden sadece bi şekilde para kazanabilir oda rusların kullandığı yöntemle :)
  • Bu yaz hepimiz Yunanistan'a. Mykonos, Santorini, Selanik. Ata diyarlarimiz. Kardeslerimizi destekleyelim. Onlarin bu girisimi de cok yerinde olmus.
  • değil bi tek yunanistan Avrupa'ymış!peehh!o vize işkencesiyle hiçbir schengen ülkesine gidilmez , kendilerine ufak bir devletler birliği kurmuşlar,kapağını da kapamışlar,sen gelme,o gelsin, diğeri gelmesin muhabbeti yapıolar..konsolosluktaki artistik tavırları da ayrı mesele Allah kimseyi düşürmesin ellerine,ağlayarak çıktığımı bilirim mülakatlardan,tabi 17-18 yaşındaydık o zamanlar,ilgili makamlara şikayet etmek aklımıza gelmio,vize peşindeyiz korkarak!ülkemde yaşıyorlar,üstüne de utanmadan ülkem milletine köşede duran pislik gibi davranıyorlar!tüm Avrupa ülkeleri bu duruma gelecek daha yakındır.evlerimize kadar gelip noolur ülkemize gelin bile derler ilerde soğuk damgalarıyla,o kadar utanmazlar :D krizler bırakmaz umarım yakalarını :D
  • Efendim neymiş;Ne idik? demiyeceksin,Ne olduk diyeceksin?Beter olun.Avrupalı abilerinizin kapısına haydiiiiiiiiii.
  • Atina'nın en lüks otelinde bedava bile ağırlasalar gitmem o batının şımarık çocuklarının diyarlarına.Sanki gidecek başka bir yer kalmamış gibi.Paramı bir Yunan için haracayacağıma,Antalya da harcarım.
  • Beter olun...ama onlara kuçak açıp da işveren THY yönetimi daha da beter olsunlar...Biz krize girseydik onlar bizim pilotlarımıza bilmem nemize iş verirler miydi??? Mümkün değil...Globaliz,kardeşiz bilmem neyiz nutukları atmayın kanı,sütü bozuklar...Ne acı ne ayıp...Şehitlerimizden,gazilerimizden utanın be..Sözüm ona dindarsınız...Siz de din,iman,vatanseverlik ne gezer..Kıbrıs ta küvette katledilen aileyi unutmayın...Biz onlara öyle yaptık mı??? Yapsaydık 1000 kere yüzümüze vururlardı..Gitmiyorum,gidene de yuhh diyorum...
  • TABİİ Kİ GİTMEM...ŞİMDİ BAZI KİŞİLİĞİ,ONURU,ÜLKE SEVGİSİ OLMAYANLAR FAŞİST DERLER,DESİNLER BETER OLSUNLAR...SÖZUM ONA KOMŞUMUZ YUNAN LILAR YILLARDIR ÜLKEMİZ ALEYHİNE NE KADAR OLUŞUM VARSA ONLARI DESTEKLEYİP,BESLEMİYOR MU?? HALA PKK NIN ORDA KAMPI VAR MI YOK MU?? ŞİMDİ AÇ KALDILAR, KAPILARINI AÇIYORLAR..DENİZE DÜŞTÜLER YE BİR KERE DAHA...BİZİM ANLI ŞANLI THY NE YAPTI?? GİTTİ YUNANLI PİLOTLARA,HOCALARA KUCAK AÇTI..EE THY NI YÖNETENLER DE RUM-PONTUS DAN GELME OLDUKLARINDAN KANLARI ÇEKTİ HERHALDE..YUNANLI BENİM ÜLKEME KİMLİĞİ İLE GİRECEK VE BUNA BENİM SÖZÜM ONA MİLLİYETÇİ,DİNDAR HÜKÜMETİM EYVALLAH DİYECEK BEN YUNAN IN ÜLKESİNE GİDECEM ÖNCE KONSOLOSLUĞU İLE UĞRAŞACAM ÜSTÜNE BİR DE PARA KAZANDIRACAM..YOK YA..AKLI OLMAYANLAR GİTSİN BEN GİTMEM...
  • Öncelikle Yunanistan ülkemize göre çok pahalı Yunanistan'daki 2* oteller bizdeki 5* fiyatına. Hizmet sektörü, yeme-içme bizdekinin 2 katı pahalı. 1€=2.15TL. Ayrıca tesisler çok eski 1970 li yılların Avşa adası havası var adalarında. Halkı hiç güleryüzlü değil. Üstüne üstlük halen Türklere düşmanca davranan çok ciddi bir kesim insan var. Ustune üstlük bir de VİZE ne ola ki? Rezillik çekmek için VİZE isteniyor. Hem de 60 Eurocuk paranızı alıyorlar.

Kathimerini, Dışişleri Bakanı Dimitri Druças ile Kültür ve Turizm Bakanı Pavlos Gerulanos’un, borç batağındaki ülkeye daha fazla turist çekmek üzere Türkiye, Çin, Hindistan, Rusya ve Ukrayna gibi “yükselen pazarların” vatandaşlarına uygulanan vize kurallarını yumuşatmak üzere harekete geçtiklerini bildirdi.Habere göre, Druças ve Gerulanos bu konu üzerinde çalışmak üzere iki bakanlığın yetkililerinden oluşan ortak bir komite kurma kararı aldı.

Komite, Türkiye ve diğer ülkelerden Yunanistan’a gitmeyi düşünen turistleri caydıran katı vize rejimini yumuşatmak üzere çalışma yapacak.Döviz gelirin önemli bir bölümünü turizmden elde eden Yunanistan, özellikle borç batağında olduğu şu günlerde turizme lher zamankinden fazla ihtiyaç duyuyor.Kathimerini’ye göre, iki bakanlık tarafından yürütülecek çalışmanın diğer bir hedefi de, yabancı turistlere uygulanan vizenin çok katı kurallara bağlı olduğu yolundaki imajı kırmak olacak.

Bu çerçevede Turizm Bakanlığı yetkilileri, Türkiye ve benzeri konumdaki ülkelerde bulunan Yunan konsolosluklarıyla daha yakın işbirliği yapacak. Yunan konsolosluğunun bulanmadığı yerlerde de “vize merkezleri” açılacak.

 

KOMŞU DA VİZE KOLAYLIĞI GETİRİYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 13 yıl önce
kardes olmadigimiz bellidir. Yunanla kardes olmayan Turk nasil olunur bilemiyorum. Propagandaya kurban gitmissiniz. Biz beyaz Turklere en yakin halktir Yunanlilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
belki bizle kardeş değildir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ne zaman kardeş olduk biz yunan rumlarıyla onlara osmanlı kardeş gibi davrandıda ne oldu ihanet yıllarca bizle sidik yarıştırdılar biz silah alıyoruz diye silah aldılar şimdi battıkları zaman mı kardeş olduk boşversene sen yunanlılar bizden sadece bi şekilde para kazanabilir oda rusların kullandığı yöntemle :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu yaz hepimiz Yunanistan'a. Mykonos, Santorini, Selanik. Ata diyarlarimiz. Kardeslerimizi destekleyelim. Onlarin bu girisimi de cok yerinde olmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
değil bi tek yunanistan Avrupa'ymış!peehh!o vize işkencesiyle hiçbir schengen ülkesine gidilmez , kendilerine ufak bir devletler birliği kurmuşlar,kapağını da kapamışlar,sen gelme,o gelsin, diğeri gelmesin muhabbeti yapıolar..konsolosluktaki artistik tavırları da ayrı mesele Allah kimseyi düşürmesin ellerine,ağlayarak çıktığımı bilirim mülakatlardan,tabi 17-18 yaşındaydık o zamanlar,ilgili makamlara şikayet etmek aklımıza gelmio,vize peşindeyiz korkarak!ülkemde yaşıyorlar,üstüne de utanmadan ülkem milletine köşede duran pislik gibi davranıyorlar!tüm Avrupa ülkeleri bu duruma gelecek daha yakındır.evlerimize kadar gelip noolur ülkemize gelin bile derler ilerde soğuk damgalarıyla,o kadar utanmazlar :D krizler bırakmaz umarım yakalarını :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Efendim neymiş;Ne idik? demiyeceksin,Ne olduk diyeceksin?Beter olun.Avrupalı abilerinizin kapısına haydiiiiiiiiii.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Atina'nın en lüks otelinde bedava bile ağırlasalar gitmem o batının şımarık çocuklarının diyarlarına.Sanki gidecek başka bir yer kalmamış gibi.Paramı bir Yunan için haracayacağıma,Antalya da harcarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Beter olun...ama onlara kuçak açıp da işveren THY yönetimi daha da beter olsunlar...Biz krize girseydik onlar bizim pilotlarımıza bilmem nemize iş verirler miydi??? Mümkün değil...Globaliz,kardeşiz bilmem neyiz nutukları atmayın kanı,sütü bozuklar...Ne acı ne ayıp...Şehitlerimizden,gazilerimizden utanın be..Sözüm ona dindarsınız...Siz de din,iman,vatanseverlik ne gezer..Kıbrıs ta küvette katledilen aileyi unutmayın...Biz onlara öyle yaptık mı??? Yapsaydık 1000 kere yüzümüze vururlardı..Gitmiyorum,gidene de yuhh diyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
TABİİ Kİ GİTMEM...ŞİMDİ BAZI KİŞİLİĞİ,ONURU,ÜLKE SEVGİSİ OLMAYANLAR FAŞİST DERLER,DESİNLER BETER OLSUNLAR...SÖZUM ONA KOMŞUMUZ YUNAN LILAR YILLARDIR ÜLKEMİZ ALEYHİNE NE KADAR OLUŞUM VARSA ONLARI DESTEKLEYİP,BESLEMİYOR MU?? HALA PKK NIN ORDA KAMPI VAR MI YOK MU?? ŞİMDİ AÇ KALDILAR, KAPILARINI AÇIYORLAR..DENİZE DÜŞTÜLER YE BİR KERE DAHA...BİZİM ANLI ŞANLI THY NE YAPTI?? GİTTİ YUNANLI PİLOTLARA,HOCALARA KUCAK AÇTI..EE THY NI YÖNETENLER DE RUM-PONTUS DAN GELME OLDUKLARINDAN KANLARI ÇEKTİ HERHALDE..YUNANLI BENİM ÜLKEME KİMLİĞİ İLE GİRECEK VE BUNA BENİM SÖZÜM ONA MİLLİYETÇİ,DİNDAR HÜKÜMETİM EYVALLAH DİYECEK BEN YUNAN IN ÜLKESİNE GİDECEM ÖNCE KONSOLOSLUĞU İLE UĞRAŞACAM ÜSTÜNE BİR DE PARA KAZANDIRACAM..YOK YA..AKLI OLMAYANLAR GİTSİN BEN GİTMEM...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Öncelikle Yunanistan ülkemize göre çok pahalı Yunanistan'daki 2* oteller bizdeki 5* fiyatına. Hizmet sektörü, yeme-içme bizdekinin 2 katı pahalı. 1€=2.15TL. Ayrıca tesisler çok eski 1970 li yılların Avşa adası havası var adalarında. Halkı hiç güleryüzlü değil. Üstüne üstlük halen Türklere düşmanca davranan çok ciddi bir kesim insan var. Ustune üstlük bir de VİZE ne ola ki? Rezillik çekmek için VİZE isteniyor. Hem de 60 Eurocuk paranızı alıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000