18 Ocak 2022, Salı 13:54:46

Kesimi tamamlanan uçak yola çıkıyor

Dünyanın önde gelen havacılık eğitim cihazı üreticilerinden olan SkyArt firması yine büyük bir projeye imza atıyor.
  • tebrikler,başarılarınızın devamını dilerim..

Dünyanın önde gelen havacılık eğitim cihazı üreticilerinden olan SkyArt firması yine büyük bir projeye imza atıyor.

Yüzde yüz Türk sermayesi ile kurulan ve ‘ileri dönüşüm’ prensibi ile eski yolcu uçaklarını yeniden ekonomiye kazandıran SkyArt, İstanbul’da karayolu ile uçak taşıyacak.

Ekonomik ömrünü tamamladıktan sonra yaklaşık 23 yıl önce İstanbul Atatürk Havalimanı apronunda terk edilen bir A300 yolcu uçağı, SkyArt tarafından eğitim cihazı olarak kullanılmak üzere ihraç ediliyor.

SkyArt ekibinin aylardır süren titiz çalışması ile 12 parçaya ayrılan yolcu uçağı, 18 Ocak 2022 gece yarısı, özel donanımlı çekicilerle Atatürk Havalimanı’ndan, Ambarlı limanına taşınarak, burada bekleyen bir gemiye yüklenecek.

Dünyada pek az şirketin gerçekleştirebileceği bir operasyona imza atan SkyArt firması kurucusu ve Genel Müdürü M Emre Özkul: ‘Aylardır bu taşıma için hazırlanıyoruz ve bu sadece gerçekleştireceğimiz operasyonun bir parçası. Yaklaşık bir ay sürecek bir deniz yolculuğu sonrasında, gittiği ülkede uçağı orijinaline sadık kalarak tekrar birleştireceğiz ve bir eğitim cihazı olarak tekrar hayata döndüreceğiz. Böylesine karmaşık bir operasyonu başarıyla sürdüren ekibimizle ve markamızla gurur duyuyoruz’ dedi.

62 metre uzunluk ve 60 metre kanat açıklığı ile havacılıkta ‘geniş gövde’ olarak tabir edilen yolcu uçağının taşınacağı güzergahta bazı yolların trafiğe kapatılması ve eskortlar eşliğinde 9 adet çekici ile Ambarlı Limanı’na girişi planlandı.
 

Kesimi tamamlanan uçak yola çıkıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

kabin ~ 7 ay önce
tebrikler,başarılarınızın devamını dilerim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000