01 Ocak 2011, Cumartesi 12:08:26

KENDİNİZİ AIR FORCE ONE'DA HİSSEDECEKSİNİZ

Kendinizi ABD Başkanı Barack Obama'nın yerine koyun... Onun ve önceki ABD başkanlarının uçağı olan Air Force One'da şöyle romantik bir gece geçirme fikrine ne derdiniz?.. 350 Euro'nuz varsa bu hayalin gerçekleşmemesi için hiç bir sebep yok...
  • Ilyushin 18M zor bulunan bir uçak. Biz de alalım varsa. Otel işinde para yok, biz Anadolu Jet'e kiraya veririz :)))))))
  • Bu tayyrenin neresi AF1? Olsa olsa babası, hatta dedesidir. Konforuna diyecek yok ama model biraz uyumsuz olmuş. 747 olsa neyse.
  • Stockholm'da da Arlanda Hava alanında hurdaya çıkartılmış bir B747 otel olarak kullanılmaktadır.
Hollanda’da, tam Almanya sınırında, Gelderland adlı bir kent var. Kentte Teuge Havaalanı bulunuyor. Sözünü ettiğimiz tatili geçirmek için başvuranlar Hollanda’da herhangi bir adres göstermek zorunda. Bu adresi gösteren ve başvuran yolcular, havaalanına ulaştığında 40 metre uzunluğunda bir uçak görüyor: Air Force One. ABD başkanlarının seyahatlerinde kullandığı, filmlere sıkça konu olan uçak...
 
Görünüşte bir orijinallik yok. Ama uçağa girince nutku tutuluyor insanın... Uçağın içi beş yıldızlı otelleri aratmayacak kadar lüks ve modern.
 
Bir çifti rahatlıkla ağırlayacak şekilde hazırlanan uçak, otel suiti şeklinde tasarlanmış. Lüks suitte mikrodalga fırın, duş, sauna, minibar, 3 plazma televizyon, geniş DVD kolleksiyonu, Blue Ray DVD oynatıcısı, çay-kahve makinesi, ücretsiz kablosuz internet, klima var. Suitin penceresinden görünen apron ve havaalanının muhteşem manzarası konukları büyülüyor. Kokpit de tam donanımlı. Hani pilotluk hevesiniz varsa... Bu arzunuzu tatmin etmek için daha iyi bir fırsat bulamazsınız.
 
Beş yıldızlı hizmetin sunulduğu uçakta sıkılmak mümkün değil ama dışarı çıkmadan yapamayanlar, Teuge Havaalanı’na yakın mesafede Deventer, Apeldoorn ve Zulphen gibi tarihi kentlerdeki alışveriş merkezlerine kolayca ulaşabiliyorlar. Buraya kadar olan program için, bir çift tek gece konaklama karşılığında 350 euro ödüyor. Daha ayrıntılı ve lüks bir program isteyenler için ise fiyat 3 bin euroya çıkabiliyor.
 
Bu ücreti ödeyebilenler isterlerse adresten limuzinle alınıyor, daha sonra helikopterle Teuge Havaalanı’na ulaştırılıyor. Elbette adresin havaalanına uzaklığı, helikoptere ödenecek miktarı etkiliyor. 3 bin euronun içinde şampanya, güller ve bazı aktiviteler de var. 
 
Tur için telefon numarası: 0031619388603. 
 
İnternet sitesi ise: www.hotelsuites.nl

 
3 bin euroluk tatil paketi
 
- İki kişi için gecelik ücret, kahvaltı dahil 350 Euro.
- Bir şişe şampanya 45 euro.
- Sevgilisine kırmızı gül hediye ederek romantizm yaşamak isteyen yolcu, 20 euro daha ödüyor.
- Uçağa check in saat 11.00’de, iki gün sonra check out da saat 15.00’de.
- Rezervasyon iptali 30 gün öncesine kadar mümkün, sonrasında ise ödediğiniz parayı alamıyorsunuz.
- Uçak iki kişilik suit olarak tasarlanmış, çocuk ve bebekler için ekstra kolaylıklar mevcut.
- Güvenlik ve hijyen için evcil hayvan getirmek yasak.
- Kahvaltı çeşidini seçmek elinizde.
- İsterseniz uçuş, helikopter kullanma, paraşütle atlamak da mümkün. Tabii ücret karşılığında.

KENDİNİZİ AIR FORCE ONE'DA HİSSEDECEKSİNİZ

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Ilyushin 18M zor bulunan bir uçak. Biz de alalım varsa. Otel işinde para yok, biz Anadolu Jet'e kiraya veririz :)))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu tayyrenin neresi AF1? Olsa olsa babası, hatta dedesidir. Konforuna diyecek yok ama model biraz uyumsuz olmuş. 747 olsa neyse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Stockholm'da da Arlanda Hava alanında hurdaya çıkartılmış bir B747 otel olarak kullanılmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000