06 Mart 2015, Cuma 07:32:03

KAYIP UÇAĞIN GİZEMİ SÜRÜYOR

Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağının 239 yolcusuyla kaybolmasının üzerinden bir yıl geçti.
  • Kim bilir hangi ülke yanlışıkla düşürdüde saklamaya çalışıyor radardan bir uçağın kaybolması için ya vurulmuş ya düşmüş yada patlamış olması lazımsiz tek bir parça daha bulamayın ne diyim.istesrler ama dünyanın bir ucundan diğer ucunu vurun uzaya gidin ama düşen uçağı bulamayın :(
  • 1 sene bence cok
  • Ya bu uçağı yalnışlıkla bir hava savunma sistemi vurdu gizliyorlar , ya da cidden uzaylılar kaçırdı bu teknoloji ile bulunmaması mucize gibi bir sey
  • Mh370 8 martta kaybolmamışmıydı ya
  • Air france uçağı 2012 de değil 2009 da düştü...bkz 447 air crash.

Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağının 239 yolcusuyla kaybolmasının üzerinden bir yıl geçti. Ancak hala uçağın izine rastlanamadı. Hatta Avustralya Başbakanı Tony Abbott yaptığı son açıklamada, “Arama çalışmalarının aynı yoğunlukta devam edeceği konusunda söz veremiyorum.“dedi. Kontrol kulesi ile kokpit arasında yapılan son görüşmedeki sözlerin ‘‘Pekala, iyi geceler’‘ olduğu açıklanmıştı.

Güney Yarıküre’de Avustralya’dan Kuzey Yarıküre’de Kazakistan’a kadar büyük bir alanda başlayan arama çalışmalarında ilk olarak uçağın kara kara kutulardan gediğine inanılan sinyaller üzerinde yoğunlaşıldı.

Sinyallerin geldiği kaynak okyanusun tam 4572 metre derinliğinde bulunuyordu.. Bu derinlik 2012’de düşen Air France’a ait yolcu uçağının bulunduğu seviyeden 600 metre daha derinde. Bu fark da çalışmaların ne kadar zorlu olduğunun en büyük göstergesiydi.

Kaçırılmış olabilir mi ?

Uçağın bir türlü bulunamaması sonrasında ortaya atılan iddialardan biri de uçağın kaçırılması oldu. Hatta uçağın pilotu Zahari Ahmed Şah’ın muhalefet partisini desteklediğinin ortaya çıkmasının ardından evinde arama bile yapıldı. Çoğu uzman da bu iddiayı gözardı etmemenin gerekli olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz sene uçağın kaybolmasından birkaç hafta sonra Birleşmiş Milletler’e bağlı Nükleer Denemelerin Kapsamlı Yasaklanması Antlaşması Örgütü’nden (CTBTO ) yapılan “Uçağın kaybolduğu günden bu yana karada ve denizde herhangi bir çarpma ya da patlama tespit etmek” açıklaması da kaçırılma şüphelerini artırdı.

Pilotlar tarafından yapılan bir kaçırma girişimi daha önce görülmüştü. Yine de Boeing 777 gibi sadece kanatları 60.9 metre olan bir uçağı gizlemek hiç kolay olmasa gerek.

Öte yandan konuyla ilgili euronews’un sorularını yanıtlayan Havacılık Uzmanı Gérard Feldzer’in sözleri de oldukça ilginçti. “Bugün Bin Ladin’i cep telefonu sinyali ile bulabiliyorsak, neden 300 tonluk uçağı bulamayalım ki. Hiç mantıklı değil. Fakat, Amerikalılar, Ruslar ve Çinliler, stratejik kapasitelerini ortaya çıkarmak istemedikleri için bilgi paylaşımında bulunmuyorlar. Yani onlar herkes hakkında her şeyi bildiklerini göstermek istemiyorlar.”

Teoriler bitmek bilmiyor

Tabi ki uçağın kaderiyle ilgili teoriler bu kadarla sınırlı değil.

En ilgin teorilerden bazıları

Meteor çarptı

Çin’in popüler sosyal medysı Sina Weibo’da yazan bir yorumcu tarafından ortaya atılan uçağa bir meteorun çarpmış
olabileceği ihtimali

Uzaylılar kaçırdı

ForbiddenKnowledge TV.com sitesinde yazan bir yazar, uçağın bir UFO tarafından kaçırılmış olabileceğini öne sürdü.

İddialardan biri de uçağı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kaçırmış olabileceği yönündeydi.

-Uçağın, Endonezya ile Tayland ve Burma kıyıları arasında, Hindistan’a ait Andaman ve Nicobar Adaları’na inmiş olabileceği
-Kazakistan’a iniş yapma olasılığı
-Yakıtı bitinceye kadar uçmuş sonra da Avustralya’nın kuzeyinde denize çakılmış olabileceği
-Uçağın, aynı bölgede bulunan ve Singapur Hava Yollarına ait olan başka bir uçağın radar gölgesinde gizlendiği
Hatta uçağın acil durum nedeniyle Langkawi’ye uçmuş olabileceği ihtimali de hem uzmanlar hem de sosyal medyada ve forumlarda oldukça tartışılmıştı.(euronews)

 

KAYIP UÇAĞIN GİZEMİ SÜRÜYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Kim bilir hangi ülke yanlışıkla düşürdüde saklamaya çalışıyor radardan bir uçağın kaybolması için ya vurulmuş ya düşmüş yada patlamış olması lazımsiz tek bir parça daha bulamayın ne diyim.istesrler ama dünyanın bir ucundan diğer ucunu vurun uzaya gidin ama düşen uçağı bulamayın :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
1 sene bence cok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ya bu uçağı yalnışlıkla bir hava savunma sistemi vurdu gizliyorlar , ya da cidden uzaylılar kaçırdı bu teknoloji ile bulunmaması mucize gibi bir sey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Mh370 8 martta kaybolmamışmıydı ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Air france uçağı 2012 de değil 2009 da düştü...bkz 447 air crash.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000