30 Mart 2013, Cumartesi 08:08:01

KARS'DA ÇALIŞMALAR SON SÜRAT

Aspen, havalimanlarında kazandığı deneyimine bir yenisini daha ekledi.

Kars Havalimanı'nın tavanı; hem tasarımı hem malzeme kalitesi hem de fonksiyonelliğiyle sektörde beğeni kazanan Aspen Integra Metal Asma Tavan Sistemleri ile güçlü ve estetik bir forma kavuşturuldu.

Mimari tasarımı Yakup Hazan Mimarlık tarafından yapılan Kars Havalimanı'nın tavanları için Aspen Integra Metal Asma Tavan Sistemleri tercih edildi. Bitmiş işin estetik sorumluluğunu taşıdığı bilincinden hareketle, aynı boyut ve yüzey düzgünlüğünde plaka standardını sağlayacak özende Aspen tarafından Eskişehir Tesisleri'nde geliştirilen Integra Metal Asma Tavan Sistemleri, Kars Havalimanı'na başarılı uygulama ile entegre edildi.

Kars Havalimanı'nın Yeni Terminal Binasının İnşası Sürüyor

Sivil Hava ulaşımına 1988 yılında açılan Kars Havaalanı, Şehre 6 Km. uzaklıkta güney konumunda kurulmuştur. İç hat seferlerinin yanı sıra 1993 yılında tarifesiz dış hat uçuşlarına da açılan Kars Havaalanı'na 1995 yılında yapılan ve halen kullanılan 2800 m2 alana sahip terminal binası eklenmiştir. 2009 yılı Temmuz ayı içinde 38000 m2 kapalı alana sahip yeni terminal binasının ihalesi yapılmış ve 2010 yılı Nisan ayında yeni terminal binasının inşasına başlanmıştır. Terminal binasının inşası devam etmektedir.

KARS'DA ÇALIŞMALAR SON SÜRAT

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000