08 Haziran 2021, Salı 14:00:45

Karaer: "Yoğun talep var. Ek seferler koymaya başladık"

Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, "Uçuşlarımız yoğun talep görüyor. Ek seferler koymaya başladık" dedi.
  • Şirketin içinde barzolar dolu eğitim seviyesi yerlerde iş yapan engelleniyor bilgin olsun gruplaşma var bilgi olsun yönetici pozisyonunda görev yapan kişilerin eğitimi ortada seviyesi ortada kalitesi ortada
  • Sizinle değil uçmak tuvalate bile gitmem
  • Ekipleri ucurup uctugu gunun parasini yatiran kco dipine kadar kullan ben bir ay icinde 1 kez ucuyorsam o ayin maasini almam lazim 1500 TL kco odenek al 1.700 TL kira ode nasil olucak bu is.. ic hat ucaydi bole olmazdik . Sonra ekibin yaninda herkes kendi cebini dusunuyo. Antalya surunuyoruz. Cok gitmez batar sky gibi olur.. yazik
  • Turkiyeye ac turistleri getiren sirket.
  • Kabin hizmetleri yönetimi değişmedikten sonra corendondan bir cacık olmaz
  • Corendonun isi cok zor, sunex ve tk mali götürüyor..
  • Pandemi dönemi boyunca personelinin yanında duran Sayın Yıldıray Bey; Allah yolunuzu açık etsin
  • Havacılık kim
  • Artık bitsin Corona

Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Avrupa pazarındaki son durumu Tourism Today'e değerlendirdi. Avrupa'dan Türkiye'ye talebin büyüdüğünü belirten Karaer, "Uçuşlarımız yoğun talep görüyor. Ek seferler koymaya başladık" dedi.

"AVRUPA PAZARLARI HAREKETLENDİ"

Avrupa'da aşılama çalışmalarının hız kazanması ile birlikte insanların seyahat etme arzusunun arttığını belirten Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer "Avrupa'da aşılama çalışmaları biraz geriden geliyordu. Herkes bunun da eleştirisini yapıyordu. Sonradan Almanya ve Hollanda'da aşılamanın yaygınlaştırılması ve çok genç yaş grubuna kadar aşının uygulanmaya başlaması, Türkiye ve diğer tatil bölgelerine seyahati kolaylaştırdı. Pazarlarda çok ciddi bir hareketlenme var" dedi.

"ACENTELERİN ÖNÜNDE SIRA VARDI"

"Öncelikle turizmin hareketlenmesi lazım" diyen Yıldıray Karaer "Avrupa'da turizm hareketleri başladı. Bu hareketlilik öncelikle İspanya ve Yunanistan'da başladı. Ama oralarda da bilindiği üzere vakalar inişli çıkışlı bir seyir izliyor.  Bu gelişmelere rağmen aşı yaptıranlar ve seyahatlerin kolaylaşmaya başlaması ile açılan bölgelere büyük rağbet var. Ben geçtiğimiz hafta Hollanda ve Belçika'daydım. Hem tur operatörlerini hem de seyahat acenteleri ile konuşma imkanı bulduk. Öncelikle Almanya Belçika ve Hollanda'daki Türk vatandaşları ne olursa olsun Türkiye'ye gelmek istiyor. Belçika'da 8-10 tane seyahat acentesı ile görüştüm. Acentelar tatilcilerle doluydu. Hatta acenteların önünde sıra vardı. Gittiğim bütün acentelarda bu yoğunluğu gördüm. Bazı acentecı arkadaşları da mesai sonrası görebildim. İnsanların seyahat etme isteğine bizzat şahit oldum" diye konuştu.

İLK UÇAĞI İKİ HAFTADA DOLDURDUK

Yıldıray Karaer Corendon Airlines'ın uçuşlarına yoğun bir talep olduğunu söyledi. Karaer, "Uçuşlarımız yoğun bir talep görüyor ve ilave seferler koymaya başladık. Gurbetçilerin tatillerini Türkiye'de geçirmeleri bize avantaj sağlıyor. Bunun dışında münferit uçaklar da koyduk, Antalya, Bodrum, İzmir'e uçaklar koyduk. Hükümetler ne kadar Türkiye'ye turizm faaliyetini çok istemese de ve negatif açıklamalar yapsa da Almanya, Hollanda ve Belçika'daki turistler uçakları görüp Türkiye'ye gelmek istiyor. Hollanda'da koyduğumuz ilk uçağı iki haftada doldurduk. Bu uçuşta gurbetçilerin yanında Hollandalı turistleri de uçurduk" dedi.

"2020'YE GÖRE DAHA İYİ BİR TURİZM SEZONU GEÇİRECEĞİZ"

2021'in de pandeminin gölgesinde geçeceğini söyleyen Yıldıray Karaer, açıklamalarına şöyle devam etti: "2021 yılında da aşılamayı, aşı karnesi, aşı pasaportu ve PCR'ı konuşacağız. Geçen sene Avrupa ülkeleri Türkiye'den dönen kişilere karantina uygulamasını zorunlu tutuyordu ve insanların Türkiye'ye gelmesine engel oluyordu. En azından Almanya'nın karantina uygulamasını kaldırılması ile Avrupa'nın da bu yönde hareket etmesini ümit ediyoruz. Bu olursa 2021 senesinde 2020'ye göre daha iyi bir turizm sezonu geçireceğimizi düşünüyorum. 2022 yılında ise maskeleri attığımız turizm konuştuğumuz bir yıl olacak" diye konuştu.

Karaer: "Yoğun talep var. Ek seferler koymaya başladık"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Sevgili Yıldıray Karaer ~ 5 gün önce
Şirketin içinde barzolar dolu eğitim seviyesi yerlerde iş yapan engelleniyor bilgin olsun gruplaşma var bilgi olsun yönetici pozisyonunda görev yapan kişilerin eğitimi ortada seviyesi ortada kalitesi ortada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 8 gün önce
Sizinle değil uçmak tuvalate bile gitmem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bla Bla ~ 9 gün önce
Ekipleri ucurup uctugu gunun parasini yatiran kco dipine kadar kullan ben bir ay icinde 1 kez ucuyorsam o ayin maasini almam lazim 1500 TL kco odenek al 1.700 TL kira ode nasil olucak bu is.. ic hat ucaydi bole olmazdik . Sonra ekibin yaninda herkes kendi cebini dusunuyo. Antalya surunuyoruz. Cok gitmez batar sky gibi olur.. yazik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Umarım ~ 3 gün önce
Sonunuz öyle olur
Vatandas ~ 9 gün önce
Turkiyeye ac turistleri getiren sirket.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cai crew ~ 9 gün önce
Kabin hizmetleri yönetimi değişmedikten sonra corendondan bir cacık olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XX ~ 9 gün önce
Corendonun isi cok zor, sunex ve tk mali götürüyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 9 gün önce
Avrupa içi uçabilen tek Şirket şu anda Corendon, Avrupalı avrupada tatil yapıyor, sen anladı?!?
Bence ~ 8 gün önce
Ucak basi kara vursaniz iki sirketin de birim kari ayni cikar. Yolcu sayilari hemen hemen ayni.
Gülümseyen arkadas ~ 5 gün önce
Avrupa'da maliyetler yüksek sunex neden kapattı zannediyorsun
Personel ~ 9 gün önce
Pandemi dönemi boyunca personelinin yanında duran Sayın Yıldıray Bey; Allah yolunuzu açık etsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
At kestanesi ~ 9 gün önce
Şirketten aldığın paranın hakkını versen önce de sonra konus
Sen kim ~ 9 gün önce
Havacılık kim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 9 gün önce
Katılıyorum
Hadi insallah ~ 10 gün önce
Artık bitsin Corona

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000