09 Nisan 2021, Cuma 09:07:40

Karadeniz sahilleri CAMCOPTER S-100'e emanet

Rumen Sınır Polisi ve diğer Avrupa'lı ülkeler sınır ve deniz gözetimi için CAMCOPTER S-100 RPAS kullanmaya başladı.
  • Vallahi bu Türkleri kıskanıyoruz. 200 yıllık sanayi, 100 yıllık havacılık deneyimimiz var ama uzaktan kumandalılar bize posta koyuyor. Korkuyoruz!
  • Ne oldu zoruna mı gitti "Eyyy avrupaaa"? Dahili ve harici bedhahların tamamını, adım adım dize getirmemiz ağır mı geldi bünyene?
  • Uzaktan kumandalı uçak sistemlerinin,kameraların daha kralını asrın lideri önderliğinde,ortadoğu ve balkanların en büyük damadı ve saz arkadaşları tamamen yerli ve milli olarak yapar,dünya bize bir kere daha gıpta eder,kıskanır,evelallah, inşallah,maşallah,hamdolsun, amin.

Avrupa Deniz Güvenliği Ajansı, Uzaktan Kumandalı Uçak Sistemi'ni (RPAS) CAMCOPTER S-100'ü Romanya Sınır Polisi deniz gözetimi amacıyla kullanıyor.

Mankalya'da bulunan CAMCOPTER S-100'i Rumen makamları, Sahil Güvenlik görevlerini yerine getirme, liman güvenliği de dahil olmak üzere Karadeniz'deki hareketleri günlük izleme, gözetleme, arama, kurtarma, kaza ve afetlere müdahale etme konusunda da aktif olarak kullanıyor.

S-100'ün üzerinde L3 Wescam Electro-Optical / Infra-Red (EO / IR) kamera, Overwatch Görüntüleme PT-8 Deniz Gözetleme, Becker Avionics BD406 işaret bulucu ve Otomatik Tanımlama Sistemi (AIS ) bulunuyor.

S-100, Avrupa ile yapılan yıllık deniz gözetleme sözleşmesi kapsamında Kasım 2018'den beri Romanya ve Bulgaristan operasyonlarının bir parçası olarak kullanıyor.

Bu sözleşmenin uygulanması kapsamında Schiebel, birkaç AB üyesine ve AB organına eşzamanlı denizcilik gözetim hizmetleri sunmaktadır. En son CAMCOPTER S-100 Fransa, Danimarka, Finlandiya ve Hırvatistan'da aktif olarak kullanılmaya başladı. (Star)

Karadeniz sahilleri CAMCOPTER S-100'e emanet

Facebook Yorum

Yorumlar

Avrupa ~ 2 yıl önce
Vallahi bu Türkleri kıskanıyoruz. 200 yıllık sanayi, 100 yıllık havacılık deneyimimiz var ama uzaktan kumandalılar bize posta koyuyor. Korkuyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir Bilen ~ 2 yıl önce
Ne oldu zoruna mı gitti "Eyyy avrupaaa"? Dahili ve harici bedhahların tamamını, adım adım dize getirmemiz ağır mı geldi bünyene?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir bilen'e ~ 2 yıl önce
Sen ve senin gibi kendini dev aynasında görenlerden ala bedhah mı olur sahibinin sesi akkoyun?
Eyyy avrupaaa ~ 2 yıl önce
Uzaktan kumandalı uçak sistemlerinin,kameraların daha kralını asrın lideri önderliğinde,ortadoğu ve balkanların en büyük damadı ve saz arkadaşları tamamen yerli ve milli olarak yapar,dünya bize bir kere daha gıpta eder,kıskanır,evelallah, inşallah,maşallah,hamdolsun, amin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000