02 Ocak 2022, Pazar 09:36:03

Kar yağışı uçak seferlerini de etkiledi

Japonya'da etkisini arttıran şiddetli kar yağışı nedeniyle 220 uçuş ve 130 tren seferinin iptal edildiği öğrenildi.

Japonya'da etkisini arttıran şiddetli kar yağışı nedeniyle 220 uçuş ve 130 tren seferinin iptal edildiği öğrenildi.

Japonya'nın kuzey kesiminde etki gösteren soğuk hava dalgası ve şiddetli kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Çoğu Hokkaido'da olmak üzere 220 iç hat uçuşunun iptal edildiği bildirildi. Yeni Chisote Havalimanı ise kar yağışı nedeniyle yüzde 60'a varan uçuş trafiğini askıya almak zorunda kalarak, yaşanan iptallerden en fazla etkilenen havalimanı oldu.

Havayolu şirketleri Jetstar ve Peach, kar temizleme çalışmaları nedeniyle pistlerin öğleden sonra 3 saat süreyle hizmet veremediğini duyururken, Tokyo yakınlarındaki Narita Havalimanı'na inemeyen 3 uçağın da pisti pas geçtiği belirtildi.

Öte yandan Sapporo şehrini Yeni Chitose Havalimanı'na bağlayan yaklaşık 130 tren seferi de iptal edildi. Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA) kar yağışının kademeli olarak etkisini yitireceğini açıklarken, buna rağmen Kuzey ve Doğu Japonya'nın bazı bölgelerinde bugün de kar yağışı görülebileceği uyarısında bulundu.

Geçen haftadan beri etkisini sürdürüyor

Japonya'nın kuzey ve batı kesimlerinde geçtiğimiz hafta etkisini göstermeye başlayan şiddetli kar yağışı nedeniyle toplam 148 uçuş iptal edilmişti. Bazı hızlı tren seferlerinde de gecikme yaşanırken, kardan etkilenen bölgelerdeki otoyollarda trafik akışı aksamıştı.

Kar yağışı uçak seferlerini de etkiledi

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000