05 Mayıs 2011, Perşembe 15:20:35

KAPTANA SÖYLEYİN TÜRBÜLANSI DURDURSUN!

Çılgın projeleriyle tanınan Richard Branson'a ait olan Virgin Atlantic'in yolcuları, kabin memurlarından öyle isteklerde bulunuyor ki...
  • tuvaletı kapısını kapatır...tütürüyorum..cok guzel oluyo..bazen hostesten bıle istiyorum
  • Sayin Airport Haber Okuyuculari ve yorumcularina. Bunlar insanlarin iyi günleri suanki istekler normal AZ. Bekliyelim görelim Dunyadaki insanlarda psikolog Bozukluklari Her yil gittikce artmaktadir.... Bir gün ucakta yolcularimiz kapiyi acarlarsa Sasmiyalim.... Psikologlara sorun % kac insanlarda bozukluk oldugunu....
  • YINE BASKA BIR TRABZON-ISTANBUL UCUSUNDA YOLCU KABIN EKIBINE"NEREDE NE ZAMAN IHTIYAC MOLASI VERECEKSINIZ?TUVALETE GITMEM LAZIMDA"DEMISTI :)
  • türkiyede de olan birşeylerden biri kabin memurlarına uçak havadayken kıblenin ne yönde kaldığı sorulmasıdır
  • bir trabzon ıstanbul ucusundada yer degısıklıgı yapan yolcuları goren dıger yolcu ' pes artık hala yolcu mu alıyorsunuz ucaga ' demıstı ama ucak kalktıktan sonra:)))
  • bi 747 içine de yapsan yapılır valla çocuk oyun odası da mcDonalds ta =) tabi onun yerine koltuk koymak daha karlı =)

Uçak yolculuklarında seyahatin rahatça geçmesini sağlayan kabin görevlileri genellikle son derece nazik, sabırlı ve yardımseverdir. Ancak bazı yolcular öyle şeyler talep ediyor ki bunlara kabin görevlilerinin bile yardımcı olması imkansız. "Çok gürültülü lütfen motorları kapatabilir misiniz ?" ya da "Lütfen pencereyi açabilir misiniz ?"

Bir araştırmaya göre bunlar yolcuların uçuş görevlilerinden sık sık talep ettiği saçma ve ilginç isteklerden bazıları. İngiltere'li bir havayolu firması olan Virgin Atlantic'teki 3 bin kabin görevlisinin katıldığı bir ankete göre, bazı yolcular pencereyi neden açamayacaklarını anlamazken diğerleri motorları kapatmanın gürültüyü keseceğini düşünüyor.

"Lütfen pencereyi açar mısınız ?" sorusu 35.000 feet (10668m) yükseklikteyken basınçlı kabinin hayatları açısından ne anlama geldiğini bilmeyen ve ortamdan rahatsız olan yolcuların en çok sorduğu ilginç sorular arasında. Diğer ilginç taleplerden bazıları da şöyle: "Kaptana söyler misiniz türbülansı durdursun", "Kayıp takma gözümü bulmamda bana yardımcı olur musunuz ?"

Anket, "Bana banyoya kadar eşlik eder misiniz ?" gibi taleplerin geldiğini ortaya çıkararak bazı müşterilerin ne derece rahatlık ve hizmet beklediğini de gösterdi. Uçaktaki yerin çok fazla olacağını sanan bazı müşteriler, "Çocuğumu oyun odasına götürür müsünüz ?" ya da "Uçakta McDonald's var mı ?" gibi sorular sormuş.

Havayolları firmasında müşteri ilişkileri müdürü Caroline Lynam, "Virgin Atlantic çalışanları, havada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edecek. Ancak kimi müşterilerimizden gelen talepler var ki biz bile karşılamakta sıkıntı çekiyoruz" dedi. (HaberTürk)

KAPTANA SÖYLEYİN TÜRBÜLANSI DURDURSUN!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 12 yıl önce
tuvaletı kapısını kapatır...tütürüyorum..cok guzel oluyo..bazen hostesten bıle istiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sayin Airport Haber Okuyuculari ve yorumcularina. Bunlar insanlarin iyi günleri suanki istekler normal AZ. Bekliyelim görelim Dunyadaki insanlarda psikolog Bozukluklari Her yil gittikce artmaktadir.... Bir gün ucakta yolcularimiz kapiyi acarlarsa Sasmiyalim.... Psikologlara sorun % kac insanlarda bozukluk oldugunu....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
YINE BASKA BIR TRABZON-ISTANBUL UCUSUNDA YOLCU KABIN EKIBINE"NEREDE NE ZAMAN IHTIYAC MOLASI VERECEKSINIZ?TUVALETE GITMEM LAZIMDA"DEMISTI :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
türkiyede de olan birşeylerden biri kabin memurlarına uçak havadayken kıblenin ne yönde kaldığı sorulmasıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bir trabzon ıstanbul ucusundada yer degısıklıgı yapan yolcuları goren dıger yolcu ' pes artık hala yolcu mu alıyorsunuz ucaga ' demıstı ama ucak kalktıktan sonra:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bi 747 içine de yapsan yapılır valla çocuk oyun odası da mcDonalds ta =) tabi onun yerine koltuk koymak daha karlı =)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000