09 Temmuz 2017, Pazar 16:29:46

Kapadokya'ya 'balon' dopingi

Kapadokya'da balon turuna katılan 120 bin turist, yılın ilk altı ayında bölge ekonomisine yaklaşık 18 milyon avro katkı sağladı.
  • cahil,sahtekar,kazıkçı,kendi insanına kendi ülkesinde dövizle hizmet satmak isteyen,kendi çıkarlarını ülke çıkarlarının önünde gören taksici,lokantacı,butikçi,otelci,turcu vs esnafla ülkemizin hiçbir turistik bölgesinde turizm gelişemez !
  • Kapadokyanın turis potansiyeli ve döviz getirileri düşünüldüğünde kapadokya havalimanına giden yol neden çakıl asfalt olur bu devirde hala! Kapadokya havalimanı hazır tadilattayken havalimanına giden yol acilen sıcak asfalt olmalı ve şehre daha kısa bir yol potansiyeli varken faaliyete sokulmalı. Tursitk olan bölgeye hiç yakışmıyor!

Yılın her ayında uçuş yapılabilme özelliği ve geniş alana yayılmış doğal güzellikleri dolayısıyla dünyada sıcak hava balonculuğunun merkezi konumunda olan Kapadokya'da, yıl sonuna kadar 300 bin kişinin uçuş yapması ve ekonomiye 40 milyon avro katkı sağlaması bekleniyor.

2 BİN 500 KİŞİYE İŞ İMKANI
Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler yaptığı açıklamada, Kapadokya'da sıcak hava balon turu düzenleyen 25 firma bulunduğunu, bölge halkına önemli istihdam sağlayan sektörde yaklaşık 2 bin 500 kişiye iş imkanı verildiğini söyledi.

"TURİST SAYISINDA ARTIŞ VAR"
Yılın ilk yarısında 120 bin kişinin Kapadokya'yı gökyüzünden keşfettiğini aktaran Dinler, "Geçen yıla göre biraz artış var, bu sevindirici durum. Turizm sektörünün bir toparlanma süreci içine girmiş olduğunu görüyoruz. 120 bin kişinin ekonomiye katkısı 18 milyon avro civarındadır." dedi.

Dinler, turizm alanında 2016 yılının zor şartlar altında geride bırakıldığını ancak 2017 yılından ümitli olduklarını ifade ederek, "Geçen yıl haziran ayında Atatürk Havalimanı'na yapılan terör saldırısı ardından temmuz ayında hain darbe girişimi öncelikle turizm sektörünü vurdu. 2016'yı zor şartlar altında kapattık. 2017 yılına Reina saldırısı nedeniyle şansız başlanmasına rağmen sektör şu an ciddi bir toparlanma eğilimde. Tebessüm etmeye başladık. İnşallah eylül, ekim ayında bu tebessüm gülümsemeye dönüşecek." diye konuştu.

Kapadokya'ya 'balon' dopingi

Facebook Yorum

Yorumlar

turist ~ 5 yıl önce
cahil,sahtekar,kazıkçı,kendi insanına kendi ülkesinde dövizle hizmet satmak isteyen,kendi çıkarlarını ülke çıkarlarının önünde gören taksici,lokantacı,butikçi,otelci,turcu vs esnafla ülkemizin hiçbir turistik bölgesinde turizm gelişemez !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapadokya yolları ~ 5 yıl önce
Kapadokyanın turis potansiyeli ve döviz getirileri düşünüldüğünde kapadokya havalimanına giden yol neden çakıl asfalt olur bu devirde hala! Kapadokya havalimanı hazır tadilattayken havalimanına giden yol acilen sıcak asfalt olmalı ve şehre daha kısa bir yol potansiyeli varken faaliyete sokulmalı. Tursitk olan bölgeye hiç yakışmıyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000