20 Mayıs 2013, Pazartesi 09:13:12

KAPADOKYA'DA BALON KAZASI: 1 ÖLÜ!

Kapadokya Bölgesi’nde iki balon havada çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle turist taşıyan sıcak hava balonlarından biri düştü. Kazada 1 kişi öldü, 16 kişi yaralandı...
  • Allah rahmet eylesin. Havacılık dünyasından peşi sıra üzücü haberler geliyor, hadi hayırlısı....

Göreme’den bugün saat 06.00 sıralarında havalanan ve sepetinde pilotlarla birlikte 20 yolcu bulunan sıcak hava balonunun kulesine, daha yukardan seyreden bir başka balonun sepeti çarptı. 300 metre yükseklikte çarpışmanın etkisiyle dengesini kaybeden sıcak hava balonu, Ürgüp İlçesi’nin Ortahisar Beldesi yakınlarındaki Oteller Mevkii’nde düştü.

Sepette bulunan turistlerden 1’i öldü, 16 yolcu da yaralandı. Yaralılardan 1’i Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, diğerleri de Nevşehir’de çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Jandarma kaza yerinin olduğu alana, olay yeri inceleme ekibinin çalışmalarını yapması nedeniyle gazeteciler yaklaştırılmazken, soruşturma sürüyor.

KAPADOKYA'DA BALON KAZASI: 1 ÖLÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar

...... ~ 9 yıl önce
Allah rahmet eylesin. Havacılık dünyasından peşi sıra üzücü haberler geliyor, hadi hayırlısı....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
,,, ~ 9 yıl önce
Havacılıkta çok geri kaldığımız için oluyor malesef. 1 kişinin vefatinden çok daha beteri olabilirdi. Geçmis olsun. O kadar kalabalık uçulmaz bundan sonra. Bilen biliyor ne olduğunu, bunun uyarısı hep yapıldı. Yüzlerce balon aynı yerde uçuyor

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000