02 Temmuz 2020, Perşembe 14:17:50

Kahramanmaraş Havalimanı'nda bir ilk yaşanacak

Kahramanmaraş kent tarihinde Avrupa’dan ilk defa direkt bir yolcu uçağı Kahramanmaraş’a inecek.
  • Yok, o değil de Maraş'ın yeni terminal ve apronu şahane olmuş.Cumhuriyet tarihinde havacılığa bu kadar önem veren bir iktidar hiç olmamıştı;olamaz da.
  • Milyonluk nüfusu olan bir şehir. Turizm potansiyeli de var. İnşallah devam eder.
  • Pazarcık in yarışı İngiltere'de
  • Londra’da uzun yıllar yaşadım. Yerleşik durumdaki Türklerin yarısı Kahramanmaraşlı yarısı da Aksaraylı. Dolayısıyla bu uçak bence dolar :)
  • Amsterdam seferleri de başlar mi acaba? Ortamlara girmek için çok zaman kaybediyoz aktarmayla.
  • Algida yerine maraş dondurması yiyecek ingilizler desene :)
  • bekleyip görelim verimli bir hat olacağını düşünmüyorum uzun sürmez
  • Maraş. Büyük Hub lar arasına hoş geldin
  • yurdun 4 bir yanından avrupaya uçuyoruz.Şahlanan bir TÜRKİYE , HELAL OLSUN maraştan bile yurt dışı seferi var , nankör olmayın alkışlayın
  • Öncelikle hayırlı ve uğurlu olsun inşallah. Umarım almanyadan’da seferler olur

Kahramanmaraş kent tarihinde Avrupa’dan ilk defa bir yolcu uçağı Kahramanmaraş’a inecek. Organizeyi yapan Turizmci İşadamı Selahattin Pınarbaşı, gerekli izinlerin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’dan Kahramanmaraş’a her hafta en az bir uçak indirmeyi hedeflediklerini söyledi. Kahramanmaraş merkezli bir turizm rotası çizdiklerini ve turizm gezilerinin ardından tekrar Kahramanmaraş’tan Londra’ya uçağın kalkacağını belirtti.

"TÜM ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK"

İngiltere’de 5 yıldır Caria Holidays’da ortaklarıyla birlikte Türkiye’nin çeşitli bölgelerine charter uçuşları gerçekleştiren Turizmci İşadamı Selahattin Pınarbaşı rotayı Kahramanmaraş’a çevirdi. İlk uçuşun Cuma günü yapılacağına değinen Pınarbaşı; “Tüm çalışmalarımızı tamamladık, ilk uçuşumuz Cuma günü Londra’dan Kahramanmaraş’a gerçekleşecek. Şimdi önümüzde daha büyük bir hedef var. Haftada en az bir uçağı karşılıklı Londra-Kahramanmaraş olarak gerekli izinlerin ardından gerçekleştireceğiz.” Dedi.

"İLİMİZE POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ"

Pandemi sürecinde Londra’dan Türkiye’nin Antalya, İzmir, İstanbul, Kayseri gibi illerine 9 uçuş gerçekleştirdiklerinin de altını çizen Pazarcıklı İşadamı Selahattin Pınarbaşı; “Kahramanmaraş havaalanımız, gümrük bürosunun açılmasıyla yurt dışı uçuşlara da açılmış oldu. İlimiz için pozitif ayrımcılık yaptık, gurbetçilerimiz çevre illere veya aktarmalı saatler süren yolculuk yapmaması için uçağı memleketimize indireceğiz. THY veya diğer uçak firmaları direkt Londra’dan Kahramanmaraş’a uçuş gerçekleştirmiyor. Biz ise bunun önüne geçerek bir ilki başarıyoruz.” Dedi.

"HAFTADA EN AZ BİR UÇAK İNDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ"

Hedefinin daha büyük olduğuna da vurgu yapan Pınarbaşı; “Kahramanmaraş’ın tarihi ve coğrafik güzellikleri hiçbir yerde yok. İngiltere’de memleketimizin tanıtımını yapıyoruz. Önümüzdeki yıl için de planlarımız var; İnşallah gerekli izinlerin alınmasının ardından haftada en az bir uçağın Kahramanmaraş’a indirilmesini sağlayacağız. Kahramanmaraş merkezli turizm rotası çizip, kente konaklama ve diğer illeri turizm amaçlı ziyaretlerin ardından tekrar Kahramanmaraş’tan Londra’ya uçağı kaldıracağız. Kahramanmaraş’ımızın turizm anlamında daha iyi yerlere gelmesi için çalışıyoruz.” Dedi.
3 Temmuz Cuma günü Londra’dan kalkan uçak 160 yolcusuyla 16.30’da Kahramanmaraş havaalanına inecek. İngiltere’de yaşayan gurbetçileri taşıyan uçak, 25 Ağustos 2020 tarihinde tekrar Kahramanmaraş’tan Londra’ya kalkacak. İlk defa bir Avrupa Ülkesinden Kahramanmaraş’a inecek uçak kentte heyecan oluşturmuş durumda.

Kahramanmaraş Havalimanı'nda bir ilk yaşanacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Mado ~ 1 ay önce
Yok, o değil de Maraş'ın yeni terminal ve apronu şahane olmuş.Cumhuriyet tarihinde havacılığa bu kadar önem veren bir iktidar hiç olmamıştı;olamaz da.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aykut ~ 1 ay önce
Milyonluk nüfusu olan bir şehir. Turizm potansiyeli de var. İnşallah devam eder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pazarcık ~ 1 ay önce
Pazarcık in yarışı İngiltere'de

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hiç küçümsemeyin ~ 1 ay önce
Londra’da uzun yıllar yaşadım. Yerleşik durumdaki Türklerin yarısı Kahramanmaraşlı yarısı da Aksaraylı. Dolayısıyla bu uçak bence dolar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KCMli ~ 1 ay önce
Amsterdam seferleri de başlar mi acaba? Ortamlara girmek için çok zaman kaybediyoz aktarmayla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Algida ~ 1 ay önce
Algida yerine maraş dondurması yiyecek ingilizler desene :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumum ~ 1 ay önce
bekleyip görelim verimli bir hat olacağını düşünmüyorum uzun sürmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dubai-Singapur-Heatrow ~ 1 ay önce
Maraş. Büyük Hub lar arasına hoş geldin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akp yapar ~ 1 ay önce
yurdun 4 bir yanından avrupaya uçuyoruz.Şahlanan bir TÜRKİYE , HELAL OLSUN maraştan bile yurt dışı seferi var , nankör olmayın alkışlayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K.maraşlı ~ 1 ay önce
Öncelikle hayırlı ve uğurlu olsun inşallah. Umarım almanyadan’da seferler olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000