21 Ekim 2021, Perşembe 10:20:47

Jet2 pandemi öncesindeki rakamlara ulaştı

İngiliz tur operatörü ve hava yolu şirketi Jet2, İngiltere pazarında kış dönemi talebinin pandemi öncesi seviyeye geri dönmeye başladığını açıkladı.

İngiliz tur operatörü ve hava yolu şirketi Jet2, İngiltere pazarında kış dönemi talebinin pandemi öncesi seviyeye geri dönmeye başladığını açıkladı. Şirket, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Kanarya Adalarına ve Türkiye'ye dönük kış dönemi kapasitesini artırdığını duyurmuştu.

Turizmgüncel'de yer alan habere göre; Kış döneminde 43 destinasyonuna operasyon yapacağını açıklayan Jet2, sömestr tatili öncesi hükümetin seyahat kısıtlamalarını kaldırması nedeniyle seyahat talebi oluştuğunu ve bu nedenle kapasite artışına gittiğini duyurdu.

Jet2 ve Jet2 Holidays CEO'su Steve Heapy, "Misafirler, hükümetin aldığı yeni seyahat kararlarının ardından uluslararası seyahatlerin yeniden mümkün olduğunu gördü. Şu anda kış dönemi talebinin pandemi öncesi seviyeye döndüğünü görüyoruz. Biz de bu talebe yanıt vermek için popüler destinasyonlara dönük kapasitemizi artırdık, daha fazla uçuş seçeneği sunduk" dedi.

Öte yandan Travel Counsellors küresel satış direktörü Jim Eastwood da, pandeminin başladığı 2020 yılının mart ayından bu yana en yüksek rezervasyon hacmine ulaşıldığını açıkladı. Eastwood, İngiltere'de şu anda tatil talebinin yüzde 112, kurumsal rezervasyonların ise yüzde 66 arttığını açıkladı.

Jet2 pandemi öncesindeki rakamlara ulaştı

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000