12 Nisan 2019, Cuma 16:05:06

Jet Airways'te şok gelişme!

Hindistanlı havayolu şirketi Jet Airways, tüm uluslararası uçuşları iptal ettiğini duyurdu.
  • Uçak bol aşalım
  • 600 ic, 380 uluslararasi rota mi?
  • İneğe taparsan böyle tepetaklak olursun!
  • Thy kendini katarlılara satmaya çalışacağına uzak doğu, merkezi Asya, doğu Avrupa veya güney Amerikada havayolu satın alıp global düzeyde en önde gelen havayolu olmak için ne bekliyor gerçekten anlamıyorum. Maddi sıkıntıda bir şirket. Batmaya gidiyor. Al, borçları yapılandır, uzman yöneticilerini(varsa) oraya yönlendir. Kurtar şirketi karlılığa geçir. Emirates ten neyin eksik senin. Küçük de olsa başla artık böyle şeylere be kardeşim. Havacılıkta yer hizmetleri olsun, ikram olsun, teknik olsun, havayolu olsun artık büyümenin vakti geldi de geçiyor.

Hindistanlı havayolu şirketi Jet Airways, tüm uluslararası uçuşları iptal ettiğini duyurdu.

Hindistanlı havayolu şirketi Jet Airways, mali kriz nedeniyle tüm yurt dışı uçuşlarını iptal ettiğini duyurdu. Bir milyar dolardan fazla borcu nedeniyle çöküşü engellemeye çalışılan şirket, çareyi yurt dışı uçuşlarını engellemekte buldu. Hindistan hükümeti ise konuya ilişkin açıklamasında, uçuşların iptalinin ardından yolcuların güvenliğinin sağlanması için gerekli adımların atıldığını ifade etti.

Hindistan'daki havayolu şirketlerinin uluslararası uçuşlarını sürdürmeleri için filosunda en az 20 uçak bulundurması gerekiyor. Filosunda 100 uçağı bulunan ve 600 iç, 380 uluslararası rotaya sahip Jet Airways'in, kira ödemesinin yapılamaması nedeniyle 10 uçağın yere indirildiği öğrenildi.

Havayolunun sitesinde yer alan açıklamada ise, Yeni Delhi'den Singapur, Londra, Amsterdam ve Katmandu'ya gidiş ve dönüş olacak şekilde uçuşların iptal edildiği kaydedildi.

Hindistan Havacılık Bakanı Suresh Prabhu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bakanlığın havayolu kaynaklı sorunları gözden geçireceğini ifade ederek, yolcuların güvenliğini korumak ve sorunları minimize etmek için gerekli adımların atılacağını aktardı.

Singapur Changi Havalimanı yetkilileri ise açıklamasında, ikinci bir karara kadar Singapur iniş ve kalkışlı uçuşların durdurulduğunu ifade etti.

Jet Airways'te şok gelişme!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Bol ~ 3 ay önce
Uçak bol aşalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Are u kidding me? ~ 3 ay önce
600 ic, 380 uluslararasi rota mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kevser ~ 3 ay önce
İneğe taparsan böyle tepetaklak olursun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy satın al ~ 3 ay önce
Thy kendini katarlılara satmaya çalışacağına uzak doğu, merkezi Asya, doğu Avrupa veya güney Amerikada havayolu satın alıp global düzeyde en önde gelen havayolu olmak için ne bekliyor gerçekten anlamıyorum. Maddi sıkıntıda bir şirket. Batmaya gidiyor. Al, borçları yapılandır, uzman yöneticilerini(varsa) oraya yönlendir. Kurtar şirketi karlılığa geçir. Emirates ten neyin eksik senin. Küçük de olsa başla artık böyle şeylere be kardeşim. Havacılıkta yer hizmetleri olsun, ikram olsun, teknik olsun, havayolu olsun artık büyümenin vakti geldi de geçiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bmx ~ 3 ay önce
Havayolunda birleşmeler varken öyle dallanıp budaklanmaya gerek yok zaten İstanbul'u HUB yapacaksan havayolu almaya gerek yok Transit yolcuyu buraya çekmeye çalış.Bosna gibi küçük ülkede bile başarılı olmamı.Böyle batma yolunda ilerleyen borcları olan bir firmayı çevirmek kolay değil prince giderken evdeki bulgurdan olmayasın sonra
......... ~ 3 ay önce
Thy senin olsa 1 milyar dolardan fazla borcu olan bir havayolunu alırmıydın. Thy bu yükün altından kalkamaz .
ABC ~ 3 ay önce
Senin dediğin şeyi Etihad yapıyordu birkaç sene öncesine kadar. Şimdi hem Etihad’ın gelirlerinde düşüş var hem de Etihad’ın ortak olduğu havayolları zarar ediyor. Thy için mantıklı olabilecek tek alım LOT’un satın alınması olurdu ki o da o zamanki konjonktürden dolayı mümkün olmadı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000