26 Mart 2011, Cumartesi 10:50:21

İZMİR'DE UÇAK MOTORU ÜRETİLECEK

Kale Grubu şirketlerinden Kale Havacılık ile ABD'li Pratt & Whitney ortaklığıyla İzmir'deki Ege Serbest Bölgesi'nde kurulacak F-135 uçak motoru fabrikasının temelini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün atmasının planlandığı belirtildi.
  • Adam gibi yönetsin de, sağ sol fark etmes. Sol da şöle yapmıştı demek sağın şimdiki hatalarını haklı çıkartmaz. Açılımın sonuçları ortada, göremediğimiz bir başarı varsa bizle de paylaşın da bilelim :) Bedava kömür dağıtmak bence başarı değil :) Ya da dünyanın en pahallı benzinini kullanmak da :) Ya da 21. yy`da hala din üzerinden siyaset yapmak da :) kraldan çok kralcı olmayalım lütfen :) buyrun anlatın başarıları :) ama bunu yaparken rakamlarla yalan söylemeyin :) kişi başı gelir şu kadar arttı derken fakirlik oranındaki artışı da göz ardı etmeyin :) anladıonız siz :)
  • Arkadaslar, simdi birlik olma zamani. Avrupa'nin oyununa gelmeyelim, bu ucak motorlarinin yazilimlarini almadan uretmeyelim. Turkun Turkten baska dostu yoktur. Zaten ne demisler BENI SAG PARTILi YONETIMLERE EMANET EDINIZ.
  • Teröristler sadece doğuda şehirlerde değil ! 1989 dan beri meclisin bizzat içinde. Meclis önce tasfiye edilirse gerisini tasfiye etmek daha kolay... İDAM ŞART, ŞART, ŞART... Ülkenin geleceği ve huzuru için idam mutlaka şart !!!
  • Pkk dan bahsetmişsim ama pkk elebaşısı yakalandıgı zaman onun asılmasını engelleyen (solcu) Ecevit ve (güya milliyetçi!) Türkeş idi ! Onlar besledi yerini sağlamlaştırdı günümüze kadarda öyle geldi. Ayrıca pkk ak parti döneminde ortaya çıkmadı ! 1980 de kurulan ve 1984 de Türkiyede faaliyetlerine başladı. Terör bu ülkede 27 yıldır var. Ne hikmetse sizin gibiler sanki pkk nın 2002 de başladıgını sanıyorlar ??? PKK ya en büyük darbeler, en büyük zararlar ve en büyük kayıplar AK parti döneminde verdirildi ! HALKIMIZ HER ZAMAN EN IYILER TARAFINDAN YANI SAG PARTILER TARAFINDAN YÖNETILMEYE LAYIKTIR ! ! ! SOL PARTILER BU ÜLKEYE HER ZAMAN ZARAR VERMISTIR... MUHALEFETTE IKEN BILE ÜLKEYE ZARARLARI VARDIR...
  • "sol partiler döneminde" diye başlayan vatandaş! İşine gelen herşeyi yazmışsın da, Van'da, Batman'da, Diyarbakır'da teröristler şehre inmiş devlete posta koyuyor. Adına da açılım diyor sizin tayfa. Bundan bahsetmemişsin. Ne ayak....
  • Süper herşey :) Yorumlar da süper :) Herhalde siz bütün mahkeme tutanaklarını okudunuz :) O zaman ben de 1-2 soru sorayım :) içeridekilerin hiçbirinmin suçu ispatlanmadı :) ve 2 yıldan fazla süredir içeride olanlar var :( umarım kimsenin başına böyle birşey gelmez :( kaldı ki ben burada önceki hükümetleri savunmuyorum :) ama son zamanlarda Türkiye Cumuhuriyeti`nde yaşananlar için de çok üzülüyorum :( Etrafta gereksiz bir fanatiklik görüyorum :( AKP`li, CHP`li, PKK`lı, ve diğerleri :( hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, yemek yiyoruz :) şiddetle, nefretle ancak 1. dünya ülkelerinin ekmeklerine yağ süreriz :( bhunu gören ya da anlayan yok mu :( gerçekten bu ülkenin geleceği için yapılan "1" tek şey bile görmüyorum. tüm derdim bu :) iyi uçuşlar ;)
  • f135 alımını sayın başbakanımız çok pahalı bulduğu için erteledi.hatta iptal ettide denebilir. sanırım bu özellikle pratt whitney için büyük bir darbe oldu. bence prattlı yetkililer izmirdeki bu projeden vazgeçebilirler.
  • Halk ne çektiyse sağ olmayan partilerden çekti. 1994 ve 2001 ekonmik krizlerini unutmayın. 12 Eylül darbesini ve 1960 ihtilalinide unutmayın ! Menderesi astıran CHP yi de asla unutmayın !!!
  • Basbakan Erdogan basımızda oldukca bu ülke çağ da atlar medeniyet de atlar... Menderes, Özal ve Tayyip baskası hıkaye !!!
  • Sağ partilerin olmadıgı dönemlerde Türkiyede 1 tane yeni havalimanı açılmadı. İstanbulda çöp dağları oluştu. Otoban yapılmadı. Hızlı tren, metro, tramvay hayal idi. Bu kadar özel havayolu yoktu. Zarar eden kitlerin bedeli vatandaşın cebinden çıktı. Hortumlanan bankaların faturası vatandaşa kesildi. Ek vergi geldi. Cep telefonu lüx sayılıyordu lüx vergi alınıyordu. Ek vergi üstüne ek vergi geliyordu. Asker darbeci ise içerde de olur idam sehbasındada olur. Gazeteci hükümeti kötüler ve kuyusunu eşer ise, terörle iş barlıgı yaparsa içeride alınır. Öğrencide devletin polisine mukavemet ederse copuda yer gazıda yer. SUÇ CEZASIZ KALMAZ

Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Alsancak semtinde Tara Yapı şirketi tarafından kurulan Kale mağazası açılışı için geldiği İzmir'de, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Kale Havacılık ile ABD'li Pratt & Whitney'in ortaklığında Ege Serbest Bölgesi içinde kurulacak F 135 uçak motoru fabrikasının temel atma süreci öncesi hazırlıkların tamamlandığını belirten Okyay, bu yatırımın ülke için çok büyük öneme sahip olduğuna işaret etti.

Temel atma programı üzerinde çalışmaların sürdüğünü kaydeden Okyay, ''Fabrika temel atma törenine üst düzey katılım olması öngörülüyor. Fabrikanın temel atma programı için sayın Cumhurbaşkanımızı davet ettik. Bir açılış olmasa da davetimizi ilettik. Kendisi bunun önemli bir yatırım olduğu ve İzmir'de gerçekleşeceği için gelebileceğini ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın takvimini bekliyoruz, teyit gelmeden bir şey söyleyemeyiz. Nisan sonu ya da Mayıs başı gibi temel atıp yıl sonuna kadar üretime başlamak istiyoruz.''

DİĞER SAVUNMA PROJELERİ

Grubun savunma sanayinde 2 insansız hava aracı projesini tamamladığını, hava araçlarının denendiğini ve başarılı olduğunu kaydeden Okyay, bu araçların TSK'nın envanterine girmesi için beklendiğini ifade etti.

İnsansız hava aracı dışında da yeni projelerin gündemde olduğunu dile getiren Okyay, bunları kendisinin söylemesinin doğru olmayacağını, zamanı geldiğinde Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın gerekli açıklamayı yapacağını kaydetti.

ÇEVRE ÜLKELERE YAYILIM

Okyay, Kale Grubu'nun inşaat malzemeleri sektöründe bölgesel lider olmak amacıyla çevre ülkelerde mağaza açmaya odaklandığını, Abhazya, Bakü, Dubai ve Erbil'de açtıklarını, Suriye'de çok yakında açılacağını, Lübnan, Romanya ve Bulgaristan'da da çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Kale Grubu'nun iddialı bir marka olmasına rağmen bugüne kadar devlet desteği bulunmaması nedeniyle mağazalaşma konusunda aktif davranamadığını dile getiren Okyay, ''Seramikte dünyada 14'üncü, Avrupa'da 3. büyük üreticiyiz. İnşaat malzemelerinde de Avrupa'da ilk 4'e giriyoruz. Tamamen tasarım odaklı çalışıyoruz. Şirket imajının yanında çevre ülkelerde Türkiye'nin gelişen imajını da arkamıza aldık. Turquality desteklerinin verdiği katkıyla hızla mağazalaşıyoruz'' dedi.

MÜTEAHHİTLERİN KAYGISI

Kuzey Afrika ve Ortadoğu'daki siyasi gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Okyay, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu ay Libya'da Bingazi ve Trablus'ta olmak üzere iki tane mağaza açmaya gidiyordum. Her şey hazırdı. Ürünleri yolladık. Ama bu gelişmeler nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. İnşallah mağazalar yerinde duruyordur. Çok ciddi masraf yaptık. Partnerlerle konuşuyoruz. Malların bir kısmını depoya almışlar.

Mısır'da da olaylar öncesi mağaza için yer arayışı içindeydik. Şimdi orada da taşların yerine oturmasını bekliyoruz. Umuyoruz ki taşlar yerine oturduğunda şartlar Türkiye lehine gelişir.''

Okyay, ''müteahhitlerin Libya'da ABD ve Avrupalı şirketlerin taşeronu haline gelme kaygısı içinde bulunduğu, bunun kendi planlarını da etkileyip etkilemeyeceği'' yönündeki soru üzerine ise Türk müteahhitlerin o pazarlarda işlerinin olmasının kendileri için bir güvence olduğunu, ancak şirket olarak başka ülkelerden firmalara da mal sattıklarını, Kale Grubu'nun sektörde iyi tanındığını belirterek, kendileri açısından çok büyük bir etkilenme olmasını beklemediklerini söyledi.

2010 yılını grup olarak ortalama yüzde 30 büyümeyle kapattıklarını ifade eden Okyay, 2011'de de çevresel gelişmelerin olumsuz etkileri görülmezse bunun üzerinde bir büyüme hedeflediklerini sözlerine ekledi.

(Sabah)

İZMİR'DE UÇAK MOTORU ÜRETİLECEK

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 13 yıl önce
Adam gibi yönetsin de, sağ sol fark etmes. Sol da şöle yapmıştı demek sağın şimdiki hatalarını haklı çıkartmaz. Açılımın sonuçları ortada, göremediğimiz bir başarı varsa bizle de paylaşın da bilelim :) Bedava kömür dağıtmak bence başarı değil :) Ya da dünyanın en pahallı benzinini kullanmak da :) Ya da 21. yy`da hala din üzerinden siyaset yapmak da :) kraldan çok kralcı olmayalım lütfen :) buyrun anlatın başarıları :) ama bunu yaparken rakamlarla yalan söylemeyin :) kişi başı gelir şu kadar arttı derken fakirlik oranındaki artışı da göz ardı etmeyin :) anladıonız siz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Arkadaslar, simdi birlik olma zamani. Avrupa'nin oyununa gelmeyelim, bu ucak motorlarinin yazilimlarini almadan uretmeyelim. Turkun Turkten baska dostu yoktur. Zaten ne demisler BENI SAG PARTILi YONETIMLERE EMANET EDINIZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Teröristler sadece doğuda şehirlerde değil ! 1989 dan beri meclisin bizzat içinde. Meclis önce tasfiye edilirse gerisini tasfiye etmek daha kolay... İDAM ŞART, ŞART, ŞART... Ülkenin geleceği ve huzuru için idam mutlaka şart !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Pkk dan bahsetmişsim ama pkk elebaşısı yakalandıgı zaman onun asılmasını engelleyen (solcu) Ecevit ve (güya milliyetçi!) Türkeş idi ! Onlar besledi yerini sağlamlaştırdı günümüze kadarda öyle geldi. Ayrıca pkk ak parti döneminde ortaya çıkmadı ! 1980 de kurulan ve 1984 de Türkiyede faaliyetlerine başladı. Terör bu ülkede 27 yıldır var. Ne hikmetse sizin gibiler sanki pkk nın 2002 de başladıgını sanıyorlar ??? PKK ya en büyük darbeler, en büyük zararlar ve en büyük kayıplar AK parti döneminde verdirildi ! HALKIMIZ HER ZAMAN EN IYILER TARAFINDAN YANI SAG PARTILER TARAFINDAN YÖNETILMEYE LAYIKTIR ! ! ! SOL PARTILER BU ÜLKEYE HER ZAMAN ZARAR VERMISTIR... MUHALEFETTE IKEN BILE ÜLKEYE ZARARLARI VARDIR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
"sol partiler döneminde" diye başlayan vatandaş! İşine gelen herşeyi yazmışsın da, Van'da, Batman'da, Diyarbakır'da teröristler şehre inmiş devlete posta koyuyor. Adına da açılım diyor sizin tayfa. Bundan bahsetmemişsin. Ne ayak....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Süper herşey :) Yorumlar da süper :) Herhalde siz bütün mahkeme tutanaklarını okudunuz :) O zaman ben de 1-2 soru sorayım :) içeridekilerin hiçbirinmin suçu ispatlanmadı :) ve 2 yıldan fazla süredir içeride olanlar var :( umarım kimsenin başına böyle birşey gelmez :( kaldı ki ben burada önceki hükümetleri savunmuyorum :) ama son zamanlarda Türkiye Cumuhuriyeti`nde yaşananlar için de çok üzülüyorum :( Etrafta gereksiz bir fanatiklik görüyorum :( AKP`li, CHP`li, PKK`lı, ve diğerleri :( hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, yemek yiyoruz :) şiddetle, nefretle ancak 1. dünya ülkelerinin ekmeklerine yağ süreriz :( bhunu gören ya da anlayan yok mu :( gerçekten bu ülkenin geleceği için yapılan "1" tek şey bile görmüyorum. tüm derdim bu :) iyi uçuşlar ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
f135 alımını sayın başbakanımız çok pahalı bulduğu için erteledi.hatta iptal ettide denebilir. sanırım bu özellikle pratt whitney için büyük bir darbe oldu. bence prattlı yetkililer izmirdeki bu projeden vazgeçebilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Halk ne çektiyse sağ olmayan partilerden çekti. 1994 ve 2001 ekonmik krizlerini unutmayın. 12 Eylül darbesini ve 1960 ihtilalinide unutmayın ! Menderesi astıran CHP yi de asla unutmayın !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Basbakan Erdogan basımızda oldukca bu ülke çağ da atlar medeniyet de atlar... Menderes, Özal ve Tayyip baskası hıkaye !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sağ partilerin olmadıgı dönemlerde Türkiyede 1 tane yeni havalimanı açılmadı. İstanbulda çöp dağları oluştu. Otoban yapılmadı. Hızlı tren, metro, tramvay hayal idi. Bu kadar özel havayolu yoktu. Zarar eden kitlerin bedeli vatandaşın cebinden çıktı. Hortumlanan bankaların faturası vatandaşa kesildi. Ek vergi geldi. Cep telefonu lüx sayılıyordu lüx vergi alınıyordu. Ek vergi üstüne ek vergi geliyordu. Asker darbeci ise içerde de olur idam sehbasındada olur. Gazeteci hükümeti kötüler ve kuyusunu eşer ise, terörle iş barlıgı yaparsa içeride alınır. Öğrencide devletin polisine mukavemet ederse copuda yer gazıda yer. SUÇ CEZASIZ KALMAZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000