11 Mart 2009, Çarşamba 12:27:11

İşte Erçakar Kaptan'ın konuk olduğu 'Kara Kutu'nun tamamı

Airport TV ekranlarında Pazartesi gecelerine ışık tutan ve havacılık gündemini yakından ilgilendiren Sefa İnan’la Kara Kutu bu haftaya damgasını vurdu…
  • Sn. Erçakar´ın tecrübe ve fikirlerini ifade ettiği programı seyrettim. Orada programın profesyonel mahiyetinden daha önemli bir husus vardı: Şu ülkede şu son 30 yılın nasıl da korkunç bir düşüş (çöküş) ile kaybedildiği... Sn. Erçakar gibi ömrünün büyük bir kısmı dışarıda geçmiş olup, dilini ve aklını bu korkunç kaostan muaf tutabilmiş insanlar, şu 3. dünya çöplüğünde kaybedilen zamanlar için net bir nirengi noktası teşkil ediyor. Bu korkunç çöküşün "iki kelimeyi yanyana getirip düzgün cümle kurabilmekten aciz nesil sürüleri" karşısında sadece mükemmel profesyonel kavrayış ve tecrübe değil, aynı zamanda işte "insan" olmak da böylesine mühim bir husustur. İnsan, 1. dünya ve profesyonellik. Bunlar arasında ciddi bir korelasyon var.
  • Bir Turk olarak bizleri disarida en iyi sekilde temsil etmesinden oturu tebrik ediyorum Eftal kaptani. Bizleri engin tecrubesi ile gercekten aydinlatti. Boyle kisiler Turk Havacilik tarihine altin harflerle yazilmali. Gurur duydum 18000 saat ucus ve cok cesitli ucaklarda bizleri, bi Turkleri vatan disinda temsil ediyor olmasindan.
  • PROGRAMI BIDA IZLE,SOLUYO NERLERDE UCTUGUNU !) NERIN DEN ATILDIYSA SEN ORTAYA CIKART,AIRPORT HABER DE MISAFIR KIMLIGIYLE SAKLANMA,HERKESE ACIK,KSILIGIN VARSA!))
  • Ağzınıza sağlık Eftal kaptanım,,güzel bir türkçeyle ve etkili anlatımınızla bizleri bilgilendirdiniz,Sefa Bey e de teşekkürler.. Hakan
  • Akıcı ve anlaşılır bir dille mesleğindeki bütün bilgi ve tecrübelerini aktarıp,konulara açıklık getirdiği için Erçakar kaptana tşk.ediyoruz.
  • tekirdağ uçağında ki safety pilotun speed speed speed diye bağırdığının kayıtları bulunmuş voice recorderda.. aranızda bunun gerçeklik payının ne oldugunu bilen yada duyan var mı?
  • SPACE SHUTLE da uctugunu soylemeyi unuttun gene. ..Cok mutavazisin..

İtalya’da Eurofly’da görev yapan Kaptan Pilot Eftal Erçakar’ın konuk olduğu ‘Kara Kutu’ Amsterdam’daki uçak kazasını enine boyuna ele almasının yanı sıra havacılıktaki bir çok konuda da aydınlatıcı bilgilere sahne oldu.

Sefa İnan’ın detaylı sorularına ayrıntılı olarak yanıtlar veren Eftal Erçakar, neden sürekli şirket değiştirdiğini de farklı bir üslupla yanıtladı.

İşte çok konuşulan Kara Kutu’nun tamamı:Sefa İnan'la Kara Kutu, Cumartesi günü saat 13:00'te tekrar bölümüyle Airport TV ekranlarında olacak.

©AirportHaber.com

 

İşte Erçakar Kaptan'ın konuk olduğu 'Kara Kutu'nun tamamı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
Sn. Erçakar´ın tecrübe ve fikirlerini ifade ettiği programı seyrettim. Orada programın profesyonel mahiyetinden daha önemli bir husus vardı: Şu ülkede şu son 30 yılın nasıl da korkunç bir düşüş (çöküş) ile kaybedildiği... Sn. Erçakar gibi ömrünün büyük bir kısmı dışarıda geçmiş olup, dilini ve aklını bu korkunç kaostan muaf tutabilmiş insanlar, şu 3. dünya çöplüğünde kaybedilen zamanlar için net bir nirengi noktası teşkil ediyor. Bu korkunç çöküşün "iki kelimeyi yanyana getirip düzgün cümle kurabilmekten aciz nesil sürüleri" karşısında sadece mükemmel profesyonel kavrayış ve tecrübe değil, aynı zamanda işte "insan" olmak da böylesine mühim bir husustur. İnsan, 1. dünya ve profesyonellik. Bunlar arasında ciddi bir korelasyon var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bir Turk olarak bizleri disarida en iyi sekilde temsil etmesinden oturu tebrik ediyorum Eftal kaptani. Bizleri engin tecrubesi ile gercekten aydinlatti. Boyle kisiler Turk Havacilik tarihine altin harflerle yazilmali. Gurur duydum 18000 saat ucus ve cok cesitli ucaklarda bizleri, bi Turkleri vatan disinda temsil ediyor olmasindan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
PROGRAMI BIDA IZLE,SOLUYO NERLERDE UCTUGUNU !) NERIN DEN ATILDIYSA SEN ORTAYA CIKART,AIRPORT HABER DE MISAFIR KIMLIGIYLE SAKLANMA,HERKESE ACIK,KSILIGIN VARSA!))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ağzınıza sağlık Eftal kaptanım,,güzel bir türkçeyle ve etkili anlatımınızla bizleri bilgilendirdiniz,Sefa Bey e de teşekkürler.. Hakan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Akıcı ve anlaşılır bir dille mesleğindeki bütün bilgi ve tecrübelerini aktarıp,konulara açıklık getirdiği için Erçakar kaptana tşk.ediyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
tekirdağ uçağında ki safety pilotun speed speed speed diye bağırdığının kayıtları bulunmuş voice recorderda.. aranızda bunun gerçeklik payının ne oldugunu bilen yada duyan var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
SPACE SHUTLE da uctugunu soylemeyi unuttun gene. ..Cok mutavazisin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000