13 Ocak 2015, Salı 08:51:22

İŞTE DÜNYANIN EN PAHALI SAVAŞ UÇAKLARI

Maalesef bölgemizde sürekli hava operasyonları yapılıyor ve görünen o ki devam edecek gibi duruyor. Biz de dünyanın en pahalı savaş uçaklarını sizler için listeledik.
  • Super ucaklara. Sahip ABD ye. Su durumdaki teknolojiye gore hic bir devlet Bu silahlara Karsi koyamaz. Teknolojinin Son harikasi. Bu ucaklar. Gonul isterki. Turkiyemde Bunlardan bir kac tane olsa. Insallah olur.
  • 1 adet b2 düşmüştü ve abd krize girmişti :D
  • Uzaktan kapatılma donanımı standart fiyata dahil.
  • Bu fiyatlar ciplak donanimsiz fiyatlar. Bu fiyatlarin bazen yarisi kadar ilave donanimda siparis edilebiliyor.
  • Listenin tamamı ABD yapımı uçaklar. Demek ki Avrupa ve Rus uçakları daha ekonomik(!).
  • Ne yazikki bu ucaklarin hicbirinin bizde nerdeyse muadili yok. Herhalde bir gun bu adamlar ile kapisirsak bizim hava gucu 24 saatte berteraf edilir.

Maalesef bölgemizde sürekli hava operasyonları yapılıyor ve görünen o ki devam edecek gibi duruyor. Biz de dünyanın en pahalı savaş uçaklarını sizler için listeledik.

EA-18G GrowlerBoeing firmasının ürettiği bu uçak, ABD ordusu tarafından kullanılıyor. Fiyatı, 102 milyon Dolar. Düşman iletişimini kesecek jammer aletlerine de sahip.

V-22 Ospreyİlk olarak 2007 yılındaki Irak Savaşı'nda kullanılan bu uçak, bir helikopter görünümünde fakat çok daha hızlı ve seri. 30 kişi taşıyabiliyor. Fiyatı , 118 milyon Dolar.

F-35 Lightning IIABD ve müttefiklerinin bazıları (İngiltere) tarafından kullanılan bu uçak, 122 milyon Dolar fiyata sahip. Lockheed Martin firması tarafından üretiliyor.

E-2D Gelişmiş HawkeyeGeliştirilmiş radar sistemi, herhangi bir savaş jetinden 300 kat daha iyi bir izleme donanımına sahip. Analistlere göre, "Irak'ta yetişen bir fıstık tanesinin büyümesini bile izleyebilir". Fiyatı 232 milyon Dolar.

VH-71 KestrelBu uçak, ABD başkanını da taşıyor. Hatta Obama'nın kısa mesafeli uçuşlarda kullandığı bu aracın, onun Beyaz Saray'daki ofisinden daha fazla vaktini geçirdiği bir ofis olduğu analiz uzmanları tarafından belirtiliyor. 241 milyon Dolar fiyatı var.

P-8A PoseidonYine Boeing firmasının ürettiği bir uçak. Envai çeşit silah taşıyabiliyor. Roketler, misiller ve daha ağır bombalar. Bir destek uçağı. Fiyatı 290 milyon Dolar.

C17A Globemaster IIIBu uçak, Türkiye'de de kullanılan yolcu taşıma uçaklarından Boeing 737 ile aynı motora sahip. Aynı anda 102 paraşütçüyü taşıyabiliyor, nokta atışı ile bırakabiliyor. Fiyatı 238 milyon dolar.

F-22 Raptorİlk olarak Soğuk Savaş döneminde üretilmiş bu uçak, şu an geliştirilmiş hali ile dünyanın en iyi savaş uçağı olarak kabul ediliyor. Tek bir adedi 350 milyon Dolar. ABD ordusu tarafından kullanılıyor.

B-2 SpiritTürkçesi "ruh" anlamına gelen bu uçak gerçekten hiçbir radar, gözetleme sistemi tarafından kolayuca görülemediği için müthiş bir silah olarak değerlendiriliyor. ABD ordusunun, Irak ve Afganistan'da en çok kullandığı uçaklardan biri. Fiyatına inanamayacaksınız, bir tanesi 2.4 milyar Dolar! ABD ordusunda 21 adet bulunduğu belirtiliyor. (Mynet)

İŞTE DÜNYANIN EN PAHALI SAVAŞ UÇAKLARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Super ucaklara. Sahip ABD ye. Su durumdaki teknolojiye gore hic bir devlet Bu silahlara Karsi koyamaz. Teknolojinin Son harikasi. Bu ucaklar. Gonul isterki. Turkiyemde Bunlardan bir kac tane olsa. Insallah olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
esinti ~ 8 yıl önce
1 adet b2 düşmüştü ve abd krize girmişti :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzaktan kumanda ~ 8 yıl önce
Uzaktan kapatılma donanımı standart fiyata dahil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cemil er ~ 8 yıl önce
Bu fiyatlar ciplak donanimsiz fiyatlar. Bu fiyatlarin bazen yarisi kadar ilave donanimda siparis edilebiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 8 yıl önce
Listenin tamamı ABD yapımı uçaklar. Demek ki Avrupa ve Rus uçakları daha ekonomik(!).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Değil ~ 8 yıl önce
Bu konuda uzmanlar tarafından yazılan makaleler internette var.
hamza sahin ~ 8 yıl önce
Ne yazikki bu ucaklarin hicbirinin bizde nerdeyse muadili yok. Herhalde bir gun bu adamlar ile kapisirsak bizim hava gucu 24 saatte berteraf edilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak... ~ 8 yıl önce
Uçaklarla kapışarak düşmanın berteraf edildiği günler artık geçmişte kaldı. Artık bir ülke ile savaşa girmek yerine ekonomik ve siyasi yapısına müdahale ediyorsun, ekonomisini batırıp terörüne destek veriyorsun, işi ucuza hal ediyorsun ve kimse seni suçlayamıyor.
hadi ~ 8 yıl önce
Ekonomi bilgisi icin tesekkurler ama konu ucaklar.
cen ~ 8 yıl önce
Sanirim belcika gibi bir ulkede yasiyorsunuz. Burasi turkiye. Bir cevre ulkelerine bak ilk once.Yok hala ekonomi filan diyorsan da sana diyecek sozum yok.
Hamzaaaaa ~ 8 yıl önce
Bunu biz test ediyoruz, sonuçlar senin düşündüğün gibi değil. Er meydanı olunca, görürsün ne olacağını. Herhalde sen "savaşmayan Şahin"sin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000