08 Şubat 2018, Perşembe 08:14:30

İstanbul Yeni Havalimanı'nın ilk fazı tamamlanmak üzere

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan 3. havalimanı çalışmaları hızla devam ederken, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, şantiye alanını gezerek incelemelerde bulundu.
  • BU HAVAALANINI GÖRÜPTE ZORUNA GİDENLER HARRRRRBİİİİİİ ÇEKSİNLER...
  • kudurun geziciler.
  • HEYECANLANDIK,MUTLU OLDUK,GURUR DUYDUK.....Bazıları çok üzüldüler, çook.....
  • -is eldiveni ve gozlugu olmadan son fotograftaki o isi yapmak buyuk risk. -baret zorunlu ise neden herkeste yok?
  • Yetistiriyoruz diye sallamasyon bi iscilik olmasinda.. sonra catidan basimiza su akmaasin (temsili) 29 ekim olmazda kasim olur,hayirlisini dileyelim.
  • Ulaşım sorunu tam olarak çözülmeden havaalanı açmaya çalışan bununla gurur duyan tek milletizdir herhalde...
  • başakşehir, arnavutköy uçak gürültüsünden çok rahatsız olacaklar. uçaklar bu bölgeden inecekler.
  • nedense yetişemeyecek diye öngörüyorum acele işe şeytan karışır. 2019/ 23 NİSAN/19 MAYIS açılışı olabilirdi şimdi havalimanı açılacak yolcu uçağa giderken inşaat yada tadilat ile karşılaşacak çirkin görüntü olur turist içinde .
  • Havalimanı ismi resmi olarak nolur bilmem de şimdiden sektorde doldur boşaltma Havalimani demeye başlandı, asrın milletin projesinin bu imaja düşmesi yazık. 29 ekimde acilamayacagini en işi bilmeyen bile sahaya gittiğinde anlar, daha neler görecez Allah Kerim, tavsiyem sakin açılan kadar girmeyin aman...

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan 3. havalimanı çalışmaları hızla devam ederken, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, şantiye alanını gezerek incelemelerde bulundu.

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan 3. havalimanı, teknolojisi, mimarisi, tasarımı ve fonksiyonel özellikleriyle yıl sonuna hazırlanırken, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, İstanbul Yeni Havalimanı inşaat alanını ziyaret ederek incelemede bulundu. Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, birim müdürleri, ilçe bürokratları, muhtarlar ve STK temsilcileri ile birlikte yeni havalimanı inşaatını gezen Başkan Remzi Aydın, “Heyecanlandık, mutlu olduk, gurur duyduk” yorumunu yaptı. Ziyarette, yeni havalimanı inşaatında çalışmaları yerinde görerek inceleyen Başkan Aydın, İGA Havalimanı İnşaatı CEO'su ile görüştü. Başkan Aydın'a çalışmalarla ilgili bir de brifing verildi.

200 milyon yolcu kapasitesine sahip

İstanbul'un Avrupa yakasında, Eyüpsultan'ın Karadeniz kıyısındaki İhsaniye ve Akpınar Mahalleleri ile Tayakadın Mahalleleri arasında, 76,5 kilometrekare alana inşa edilen havalimanı yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine çıkarılabilen terminali ile birbirinden bağımsız şekilde yapılan altı piste sahip olacak.

Havalimanının 29 Ekim 2018 tarihinde hizmete girmesi planlanan ilk etabı 90 milyon yolcu kapasiteli terminal ve 2 pistten oluşacak.

Pistler Airbus A380 ve Boeing 747 gibi büyük gövdeli uçakların rahatlıkla iniş-kalkış yapabileceği 3 bin 750 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde olacak.
Yüksek teknoloji ile donatılan İstanbul Yeni Havalimanı tüm etaplarının tamamlanmasının ardından dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olacak.

Metro hattı da Eyüpsultan'dan geçiyor

Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı 66 kilometre uzunluğa sahip olacak. İlk etabı 2018 yılı içerisinde, ikinci etabı ise 2021 yılında tamamlanacak metro hattı Eyüpsultan, Kağıthane, Küçükçekmece, Şişli, Arnavutköy ve Başakşehir ilçelerinden geçecek. Metro hattında, aralarında Kemerburgaz, Göktürk ve İhsaniye istasyonlarının da bulunduğu toplam 13 istasyon bulunacak.

Entegre olacak hatlar

Gayrettepe - 3. Havalimanı Metro Hattı, Yenikapı - Hacıosman Metrosu ile Gayrettepe’de, hızlı tren ile havalimanında, Sultangazi-Arnavutköy Hattı ile Arnavutköy’de, Kirazlı-Metrokent-Kayaşehir Metrosu ile Kayaşehir’de, Bakırköy-Kirazlı-Olimpiyatköy Metrosu ile Olimpiyatköy’de, Kayaşehir-Başakşehir-Olimpiyatköy Tramvayı ile Olimpiyatköy’de, Kirazlı-Halkalı Metrosu ile Halkalı’da, Marmaray Projesi ile Halkalı’da entegre olacak.İstanbul Yeni Havalimanı'nın ilk fazı tamamlanmak üzere

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

YASOKO ~ 5 yıl önce
BU HAVAALANINI GÖRÜPTE ZORUNA GİDENLER HARRRRRBİİİİİİ ÇEKSİNLER...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kapak ~ 5 yıl önce
kudurun geziciler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Proud of it. ~ 5 yıl önce
HEYECANLANDIK,MUTLU OLDUK,GURUR DUYDUK.....Bazıları çok üzüldüler, çook.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
is guvenligi vs :( ~ 5 yıl önce
-is eldiveni ve gozlugu olmadan son fotograftaki o isi yapmak buyuk risk. -baret zorunlu ise neden herkeste yok?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alex ~ 5 yıl önce
Yetistiriyoruz diye sallamasyon bi iscilik olmasinda.. sonra catidan basimiza su akmaasin (temsili) 29 ekim olmazda kasim olur,hayirlisini dileyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Metro şart ~ 5 yıl önce
Ulaşım sorunu tam olarak çözülmeden havaalanı açmaya çalışan bununla gurur duyan tek milletizdir herhalde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçak gürültüsü ~ 5 yıl önce
başakşehir, arnavutköy uçak gürültüsünden çok rahatsız olacaklar. uçaklar bu bölgeden inecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
değerlenir ~ 5 yıl önce
tamam o zaman daha çok değerler o bölge. ataköy’ün değeri baksanıza.
Xy ~ 5 yıl önce
Yapma yaw..
uçak gürültüsü ~ 5 yıl önce
yorumu beğenmeyen arkadaşlar. google earth baktığınızda pistin doğrultusu tamamen bu bölge üzerinden geçiyor. kuzeyden rüzgar esttiği zaman uçaklar bu bölge üzerinden alçalarak iniş yapacak.istanbul’da senenin 4/3 rüzgarlar kuzeyden esiyor. Lodos olduğu zaman karadeniz’den alçalır iner.
vatandaş ~ 5 yıl önce
nedense yetişemeyecek diye öngörüyorum acele işe şeytan karışır. 2019/ 23 NİSAN/19 MAYIS açılışı olabilirdi şimdi havalimanı açılacak yolcu uçağa giderken inşaat yada tadilat ile karşılaşacak çirkin görüntü olur turist içinde .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
apron ~ 5 yıl önce
Seçim yatırımı başka bi amacı yok erken açmanın
Yandas ~ 5 yıl önce
4 Kasim 2018 Erken secim... Fena yatirim degil.. Secimden 5 gün önce yapilacak acilisi düsünebiliyormusunuz.?
Ahmet ~ 5 yıl önce
Arkadaşlarla görüştük, sizin dediğiniz tarihte açacağız. Uyarı için çok teşekkür ederiz. III. Havalimanı Şantiyesinden Ahmet Usta
Havalimanıi ismi ~ 5 yıl önce
Havalimanı ismi resmi olarak nolur bilmem de şimdiden sektorde doldur boşaltma Havalimani demeye başlandı, asrın milletin projesinin bu imaja düşmesi yazık. 29 ekimde acilamayacagini en işi bilmeyen bile sahaya gittiğinde anlar, daha neler görecez Allah Kerim, tavsiyem sakin açılan kadar girmeyin aman...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000