30 Nisan 2018, Pazartesi 15:58:12

İstanbul Yeni Havalimanı'nda 660 sarı taksi hizmet verecek

İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşasını ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA, havalimanının operasyona başlamasıyla sunulacak taksi hizmeti için İstanbul 34 No’lu Taksiciler Kooperatifi ile anlaştı. Yüksek hizmet standartlarına sahip sözleşmeye göre İstanbul Yeni Havalimanı’nda ilk etapta 660 adet taksi hizmet verecek.
  • Sayın ilgililer! Neden tekel yaratmakta ısrar ediyorsunuz şu anda sarı taksilerin nasıl terör estirdiğini herkes biliyor sadece sizin haberiniz yok sanırım.Eğer biliyor ve önlem almıyorsanız sizler de vebal altında kalırsınız.Bunları hizaya getirmek için alternatif olarak Uber de yasal olarak çalışma iznine sahip olsun ve aralarındaki hizmet kalitesi farkı görülsün ki anca o zaman kafalarına dank eder bunların.Yoksa tek yetkili benim deyip yolcuya eskisinden daha da beter davranırlar. Bununla beraber sıkı denetim de şart olmalı, kılık kıyafet düzgün olmalı, aracın içi sigara kokmamalı,müşteriyle konuşmalar kibar olmalı.Varsa bunları yapacak mesleğine saygılı eleman, o zaman kimse bu şoförlere bir şey diyemez.Ancak aksi olursa her zaman eleştiri alırlar.
  • O Eski arabalar. Ve soforleri ter kokan arabalarlami andlasma yaptiniz yazik cok yazik 3 Hava alanina bunlarami layik. Yene turistleri alsin bu sefer arnavutkoyden yavuz sultan selim koprusunden dolasip. Fatihsultan mehmet koprusunden istanbula doner bu lafimi unutmayin bakin goreceksiniz dedigim gibi yaparlar , bu kesim arsizdir, bunlara agir ceza verilmedigi mudetce. Huylarindan vaz gecmezler,
  • Taksiler uzun mesafe tartışması başlattı bile. Neymiş efendim dönüşte yolcu alamayacaklarmis, ucretlendirme farklı olsunmus. Yuh size. Bi daha sarı taksiye binmek yok
  • bu bahsedilen kriterler yetersiz olsa da yinede şuan mevcut olanın üzerinde ve kulağa hoş geliyor. ancak denetim denetim ve denetim.... eğer bu kriter ve verilen hizmeti denetlemezsen bu yazılanlar kağıtta mürekkep olarak kalır. ingilizce bilen bir kahya biraz hayal gibi geliyor. 3 ay bilemedin 5 ay sonra o adamın yerine biri alınmak istese hem kahya hemde ingilizce bilen birisi bulmak ne kadar kolay olacak? yani sonuç olarak anlaşma güzel kriterler güzel ama bunu sürdürülebilirliği tartışılır. çünkü bu hizmetin devamı için gerekli olan şey memleketimde en eksik olan şey, DENETİM... DENETİM... DENETİM...
  • Son iki aydır UBER kullanıyorum sarı taksilerin bize neler çektirdiklerini şimdi UBER farkını görünce anladım.Yazıklar olsun...
  • İşçi işsiz kalır,esnaf tüccar işadamının işleri bozulur batar ,devletin umurunda olmaz .Ama taksici-dolmuşçu -minibüscü olunca sonsuza kadar biz bunlara onların istediği kadar gelir temin etmek zorundayız denilir ve ona göre davranılır.Bu nedenlede bu adamlar istedikleri gibi terör estirirler .Hepimiz belki samsunlu iga yı bafra havaalanı ile karıştırdı zannediyor ama onada biryerlerden aman bizim de kirada taksi plakamız var bunlarla anlaşın diye talimat gelmiştir.
  • Sadece yolcu odaklı düşünülüyor, yolcuya. hizmet verecek binlerce personel düşünülmüyor. Mesela devasa havalimanında yine personel otoparkı yetersiz.
  • Yahu bizde ne sistem degisir ne toplum hirsizi dolandiricisi yine havalimani not az durustler haric yazik cok yazik
  • Sanırım THY gelen her yolcuya UBER promosyon kodu veriyorlar 50 tl ilk buda İstanbul için yeterli birşey.Bunun doğru olması Ahl taksileri bitirmekten öte.THY nin siyasi otoritenin izni olmadan yada baskısı olmadan böyle birşey yapamayacağı son 16 yılda beynine oksijen giden herkez anlamıştır.Bencede son 16 yıldaki en güzel şey,sayenizde Uberci olduk.Sizin için büyük hayal kırıklığı sarı taksiler ‘kandırıldık ‘ diyin ..
  • Resim ortada

İstanbul Yeni Havalimanı’nı yolcu deneyimi konusunda “dünyanın en önemli havalimanı” haline getirmeyi hedefleyen İGA, taksi hizmeti için İstanbul 34 No’lu Taksiciler Kooperatifi ile anlaşma imzaladı. Sözleşme ile birlikte yeni bir taksi hizmeti sunmak için pek çok yeni standart belirlendi. Anlaşma çerçevesince ortak karara bağlanan yeni standartlar, sıklıkla denetlenecek ve yolculara en iyi hizmetin verilmesi konusu üzerinde titizlikle durulacak.

İGA ve İstanbul 34 No’lu Taksiciler Kooperatifi arasında imzalanan anlaşma hakkında bilgi veren İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü H. Kadri Samsunlu, İstanbul Yeni Havalimanı’nın teknoloji odaklı bir havalimanı olduğuna dikkat çekerek yolcu konforunu artırmak için sürekli çalıştıklarını söyledi. Samsunlu; ”Yolcu deneyimi konusunda ilkleri ve enleri barındıracak havalimanımızda yer alacak taksi hizmeti için titiz bir çalışma yürüttük ve taksicilik anlayışına yeni standartlar getirecek anlaşmamızı imzaladık.Teknolojinin, lüksün ve kalitenin bir araya gelmesi ile İstanbul Yeni Havalimanı’nda çalışacak taksilerden, tüm yolcularımızın memnun kalacağını düşünüyoruz. İlk etapta 660 olan taksi sayısı, havalimanının kapasitesi geliştikçe artabilecek. Belirlediğimiz standartlar ise her zaman gelişime açık olacak. Havalimanında hizmet verecek taksiler kullanılmaya başlandıktan sonra İstanbul’un genelinde de taksi hizmetinin gelişeceğini düşünüyorum. Her yolcunun havalimanına gelirken ya da havalimanından ayrılırken yaşadığı deneyimi yolculuğun önemli parçalarından biri olarak görüyoruz. Bunun için Yeni Havalimanına yakışan bir ulaşım hizmeti noktasında düzenlemeye gidiyoruz.” diye konuştu.

Yolcular, standardı yükseltilmiş hizmetle karşılaşacak

İGA ile İstanbul 34 No’lu Taksiciler Kooperatifi arasında imzalanan anlaşmada şoförlerin denetimine yönelik kapsamlı maddeler yer alıyor. Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olacak havalimanında görev alacak şoförlere, katılacakları İngilizce kurslarından alacakları A1 sertifikasını İGA’ya sunma zorunluluğu getiriliyor. Şoförler, aldıkları bu yabancı dil sertifikalarını belirlenen dönemlerde yenilemek zorunda olacak. Anlaşma gereği İstanbul Yeni Havalimanı’nda hizmet verecek araçlar, lüks, hafif ticari ve sedan tipi araçlardan oluşacak. Havalimanında hizmet verecek taksiler için konsept çalışmaları ise devam ediyor.

Taksiler teknolojiye uyumlu olacak

Yeni Havalimanı’nda yer alacak taksilerin teknolojik açıdan da belirli standartlarda olması koşulu da aranacak. Araç içinde yer alacak bilgilendirme ekranları, yolcuları yolcuklarıyla ilgili anlık olarak bilgilendirecek. Standart olarak her takside yer alacak bu ekranlarda şoför bilgisi, yol güzergahı, trafik bilgisi ve daha pek çok konuya ilişkin bilgi sağlanacak. Havalimanı ulaşımında taksi tercih eden yolcular, lüks araçların tamamında, diğer araçların ise önemli bir kısmında, kredi kartı pos cihazı kullanabilecek.

Sözleşmeyle birlikte terminal çıkış kapılarında taksi yönlendirmesi yapan personele de düzenleme gelecek. Yeni uygulamaya göre mevcut durumdaki kâhya düzeninden çıkarılarak onun yerine akıcı düzeyde İngilizce konuşabilen ve nezaket kurallarına dikkat etmeyi önemseyen personelin görevlendirilmesi sağlanacak. Tüm şoförler, belirlenen standart çerçevesinde kılık kıyafet düzenlemesine ve genel bir puantaj sistemine tabi olacak. Taksi şoförleri, belli bir puanın altına düştüğünde, belirlenecek süre çerçevesinde Havalimanı durağında çalışma iznini kaybedecek. Yeni sistemle yolcuların terminal önündeki bekleme sürelerinin minimuma çekilmesi hedeflenmektedir.

İGA, İstanbul Yeni Havalimanı’nı kullanacak yolcuların alacakları her türlü hizmet üzerinde titizlikle çalışırken sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya en iyi hizmeti sunmayı hedefliyor.

İstanbul Yeni Havalimanı'nda 660 sarı taksi hizmet verecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (82)

baba haydar ~ 4 yıl önce
Sayın ilgililer! Neden tekel yaratmakta ısrar ediyorsunuz şu anda sarı taksilerin nasıl terör estirdiğini herkes biliyor sadece sizin haberiniz yok sanırım.Eğer biliyor ve önlem almıyorsanız sizler de vebal altında kalırsınız.Bunları hizaya getirmek için alternatif olarak Uber de yasal olarak çalışma iznine sahip olsun ve aralarındaki hizmet kalitesi farkı görülsün ki anca o zaman kafalarına dank eder bunların.Yoksa tek yetkili benim deyip yolcuya eskisinden daha da beter davranırlar. Bununla beraber sıkı denetim de şart olmalı, kılık kıyafet düzgün olmalı, aracın içi sigara kokmamalı,müşteriyle konuşmalar kibar olmalı.Varsa bunları yapacak mesleğine saygılı eleman, o zaman kimse bu şoförlere bir şey diyemez.Ancak aksi olursa her zaman eleştiri alırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siyaset ~ 4 yıl önce
O Eski arabalar. Ve soforleri ter kokan arabalarlami andlasma yaptiniz yazik cok yazik 3 Hava alanina bunlarami layik. Yene turistleri alsin bu sefer arnavutkoyden yavuz sultan selim koprusunden dolasip. Fatihsultan mehmet koprusunden istanbula doner bu lafimi unutmayin bakin goreceksiniz dedigim gibi yaparlar , bu kesim arsizdir, bunlara agir ceza verilmedigi mudetce. Huylarindan vaz gecmezler,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taksiciler adam olmaz ~ 4 yıl önce
Taksiler uzun mesafe tartışması başlattı bile. Neymiş efendim dönüşte yolcu alamayacaklarmis, ucretlendirme farklı olsunmus. Yuh size. Bi daha sarı taksiye binmek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumcu ~ 4 yıl önce
bu bahsedilen kriterler yetersiz olsa da yinede şuan mevcut olanın üzerinde ve kulağa hoş geliyor. ancak denetim denetim ve denetim.... eğer bu kriter ve verilen hizmeti denetlemezsen bu yazılanlar kağıtta mürekkep olarak kalır. ingilizce bilen bir kahya biraz hayal gibi geliyor. 3 ay bilemedin 5 ay sonra o adamın yerine biri alınmak istese hem kahya hemde ingilizce bilen birisi bulmak ne kadar kolay olacak? yani sonuç olarak anlaşma güzel kriterler güzel ama bunu sürdürülebilirliği tartışılır. çünkü bu hizmetin devamı için gerekli olan şey memleketimde en eksik olan şey, DENETİM... DENETİM... DENETİM...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737ci ~ 4 yıl önce
Son iki aydır UBER kullanıyorum sarı taksilerin bize neler çektirdiklerini şimdi UBER farkını görünce anladım.Yazıklar olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bafra ~ 4 yıl önce
İşçi işsiz kalır,esnaf tüccar işadamının işleri bozulur batar ,devletin umurunda olmaz .Ama taksici-dolmuşçu -minibüscü olunca sonsuza kadar biz bunlara onların istediği kadar gelir temin etmek zorundayız denilir ve ona göre davranılır.Bu nedenlede bu adamlar istedikleri gibi terör estirirler .Hepimiz belki samsunlu iga yı bafra havaalanı ile karıştırdı zannediyor ama onada biryerlerden aman bizim de kirada taksi plakamız var bunlarla anlaşın diye talimat gelmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Son personel ~ 4 yıl önce
Sadece yolcu odaklı düşünülüyor, yolcuya. hizmet verecek binlerce personel düşünülmüyor. Mesela devasa havalimanında yine personel otoparkı yetersiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 4 yıl önce
Yahu bizde ne sistem degisir ne toplum hirsizi dolandiricisi yine havalimani not az durustler haric yazik cok yazik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dikkatten kaçan ~ 4 yıl önce
Sanırım THY gelen her yolcuya UBER promosyon kodu veriyorlar 50 tl ilk buda İstanbul için yeterli birşey.Bunun doğru olması Ahl taksileri bitirmekten öte.THY nin siyasi otoritenin izni olmadan yada baskısı olmadan böyle birşey yapamayacağı son 16 yılda beynine oksijen giden herkez anlamıştır.Bencede son 16 yıldaki en güzel şey,sayenizde Uberci olduk.Sizin için büyük hayal kırıklığı sarı taksiler ‘kandırıldık ‘ diyin ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dikkatli ~ 4 yıl önce
Yorumuna alkis..
Anlatmaya gerek yok ~ 4 yıl önce
Resim ortada

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000