26 Haziran 2015, Cuma 10:29:58

İstanbul Havacılık Kursu DIATA ile anlaştı

İstanbul Havacılık Kursu, DIATA(Dublin International Aviation Training Academy) ile çözüm ortaklığı anlaşması imzalayarak DIATA’nın Türkiye’deki resmi temsilcisi oldu.
  • Aviation Ingilizce egitimi alanlarin uçak yönetimini bilmemeleri normal. Havacilik biraz fazla bir iş sizin için. Çeviri uzmani değilim. Aircraft Management işi möhim bir iştir.. Buna uçak yönetimi dedim. Ben dedim oldu. Fikri ve bilgisi olmayanlarin konunun özü ile degil cismi ile ilgilenmesi normal..
  • bir KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE MUNDAR DER... yorum klasiği...
  • Sayin okuyucular THY Avademi ICAO "....as Airline" sinifi icin yetkilendirilmistir. DIATA ise "...for Aerodromes" icin yetkilendirilmistir. Yani elma ile armudu karistirimayin. Uzmanlik alanlari farklidir. Ayrici bu kurumlar koordineli calisir. Havaciligin kendine özgü centilmenlik ve fairplay kurallarini bilmeyenler bunu anlayamaz. Kafaniza göre de bu kurumlardan eğitim alamazsiniz... O yuzden önce ahlak, sonra eğitim, sonra bilgi sonra tecrübe.. en sonra da yorum..
  • Havacılara destek verdiğini söyleyen çağatay eğitimlerin bir kısmını ücretsiz yapta görelim, ne kadar destek verdiğini....
  • "ICAO belgesi veren kuruluş" diye bilgi veren arkadaşin ya Türkçesi kıt ya da çakma havacı.. THY den emekli arkadaşlarimin calistigi bu kursa seviyesiz laf yetistirmeye calisacaginiza biraz seviyenizi artirmaya calisin.. yaptiginiz yorumdan idüğünüz belli oluyor...
  • Yakında ICAO belgesi veren kuruluşlar artıyor. Ne idüğü belirsiz yerden alınmaz
  • ICAO'nun onlarca farklı eğitimleri var. Haberi okursanız havalimanı eğitim programlarının vurgulandığını görürsünüz. Eğitim, eğitimci, ihtiyaç, talep vs hepsine göre pazarda farklı seçeneklerin olması güzel. IAA'nın internet sayfalarına göre mütevazi bir kurum. İrlanda Havacılılığın en önemli merkezlerinden biri. İrlanda Türkiye ilişkileride tarihsel nedenlerden ötürü oldukça iyi durumda. Dünyadaki 40 bin uçağın yarısı İrlanda merkezli şirketler tarafından yönetiliyor. İrlanda Ulaştırma Bakanlığına bağlı bir eğitim kurumunun Türkiye'de faaliyet göstermek istemesi gayet güzel.
  • Aynen katılıyorum.... Biz kurum olarak ICAO eğitimlerini THY Havacılık Akademisinden alıyoruz. Niye Irlandalılardan alalım ?
  • THY Havacılık Akademisi ICAO TrainairPlus Full Member olarak “Regional Training Centres of Excellence” statüsüne sahip bölgede tek merkez. Kalitesi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla gerek yurt içi ve gerekse yurtdışında en iyi fiyat garantisiyle ICAO nun tüm eğitimlerini veriyor.
  • Rekabet ortamında çok fazla şansları olacağını sanmıyorum.

İstanbul Havacılık Kursu, DIATA(Dublin International Aviation Training Academy) ile çözüm ortaklığı anlaşması imzalayarak DIATA’nın Türkiye’deki resmi temsilcisi oldu.

İstanbul Havacılık Kursu, havacılık sektöründeki uluslararası standartlarda ve yenilikçi eğitim kurumu olma vizyonunda iddialı olduğunu gösteren bir adım daha attı.  Dublin Havalimanı otoritesine bağlı Uluslararası Havacılık Eğitim Akademisi DIATA ile imzalamış olduğu sözleşme ile İstanbul Havacılık Kursu, DIATA’nın havacılık eğitimleri resmi ortağı oldu.

Dünya çapında farklı seviyelerde 75 üyesi bulunan ICAO Trainair plus programlarının, en üst düzeyde yetkilendirilmiş “Regional Training Centres of Excellence” statüsüne sahip, Dublin Uluslararası Havacılık Eğitim Akademisi (DIATA), 2013 yılında kuruldu. DIATA, devlet havalimanları olarak, uluslararası havalimanlarında işletmecilik yapan DAA International’a bağlı bir eğitim kurumu olmakla birlikte; ICAO’nun en yüksek seviyesiyle yetkilendirilmiş dünyanın ikinci havalimanı eğitim kuruluşu.

İrlanda Ulaştırma Bakanlığı’nın alt kuruluşu olan DAA Grubu’na bağlı olarak dünyanın çeşitli bölgelerinde havalimanları ve dutyfree işletmeciliği yapan DAA International’a bağlı DIATA, havalimanı işletmeciliği için gereken tüm eğitimleri sağlıyor. Bu eğitimlerin hepsi ICAO, ACI, IATA, JAATO ve uluslararası havacılık otoriteleri tarafından onaylı ve tanınıyor.

12 Haziran 2015’te Dublin’de imzalanan ön protokolün ardından 24 Haziran’da İstanbul’da, İstanbul Havacılık Kursu Kurucu Müdürü Çağatay Fırat ve DIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin O’Driscoll arasında imzalanan sözleşme ile eğitim kurumları ICAO’nun eğitim programlarını Türkiye’de verilmesi için çalışmalara başladı.

DIATA ve İstanbul Havacılık Kursu, eğitimde kaliteye odaklanarak yüksek standartlardaki onaylı havacılık eğitim programlarını yurtiçi ve yurt dışında birlikte yürütecekler. Her iki kurumun bağlı olduğu uluslararası otoritelerin stratejilerini bir araya toplayarak havacılık eğitimlerine teşvikte bulunacak ve gelecek nesilin havacılık uzmanlarını birlikte yetiştirecekler.İstanbul Havacılık Kursu DIATA ile anlaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Dersimiz Havacilik ~ 4 yıl önce
Aviation Ingilizce egitimi alanlarin uçak yönetimini bilmemeleri normal. Havacilik biraz fazla bir iş sizin için. Çeviri uzmani değilim. Aircraft Management işi möhim bir iştir.. Buna uçak yönetimi dedim. Ben dedim oldu. Fikri ve bilgisi olmayanlarin konunun özü ile degil cismi ile ilgilenmesi normal..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hah ~ 4 yıl önce
bir KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE MUNDAR DER... yorum klasiği...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eğitim şart ~ 4 yıl önce
Sayin okuyucular THY Avademi ICAO "....as Airline" sinifi icin yetkilendirilmistir. DIATA ise "...for Aerodromes" icin yetkilendirilmistir. Yani elma ile armudu karistirimayin. Uzmanlik alanlari farklidir. Ayrici bu kurumlar koordineli calisir. Havaciligin kendine özgü centilmenlik ve fairplay kurallarini bilmeyenler bunu anlayamaz. Kafaniza göre de bu kurumlardan eğitim alamazsiniz... O yuzden önce ahlak, sonra eğitim, sonra bilgi sonra tecrübe.. en sonra da yorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şartsız ~ 4 yıl önce
Istediğimiz kurumdan istediğimiz eğitimi ön şartı yoksa alabiliriz. Bu tamamen eğitimi alan kişinin sorumluluğundadır. Eğer kişi size veya başka bir kuruma gidip bu eğitimi alacağım dese sen vermiyecekmisin. Yeme bizi... Önce doğru bilip, sonrasında ahlak dersi verseniz daha uygun olur.
Yabancı ~ 4 yıl önce
Antalyada herşey ruslara araplara 10 lira, Türklere 50 lira. İşte yakıt desteği
Eğitim ~ 4 yıl önce
Onların istediği eğitimi mi alacağız yani. Pes yani. Ne cevap ama
Çağatay'a ~ 4 yıl önce
Havacılara destek verdiğini söyleyen çağatay eğitimlerin bir kısmını ücretsiz yapta görelim, ne kadar destek verdiğini....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yakında ya ~ 4 yıl önce
"ICAO belgesi veren kuruluş" diye bilgi veren arkadaşin ya Türkçesi kıt ya da çakma havacı.. THY den emekli arkadaşlarimin calistigi bu kursa seviyesiz laf yetistirmeye calisacaginiza biraz seviyenizi artirmaya calisin.. yaptiginiz yorumdan idüğünüz belli oluyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dersimiz Turkce.. ~ 4 yıl önce
Yazısında "uçağın yönetimi" yazan uzmanımız bunun ne olduğunu hala açıklayamadı vesselam. Hangi türkçe hangi yorumdan bahsediyorsun kardeş. Önce Anadolu Universitesi ile işbirliği yap, güzel türkçe dersleri var orada, sonra cevap yazarsın. Sıkma canını biz bekleriz..
Yakında ~ 4 yıl önce
Yakında ICAO belgesi veren kuruluşlar artıyor. Ne idüğü belirsiz yerden alınmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lm ~ 4 yıl önce
idüğü belirsiz dediğiniz kurum shgm tarafından yetkilendirilmiş dikkatinizi çekerim
ICAO Belgesi ~ 4 yıl önce
ICAO belgesi nedir?
Eğitimler ~ 4 yıl önce
ICAO'nun onlarca farklı eğitimleri var. Haberi okursanız havalimanı eğitim programlarının vurgulandığını görürsünüz. Eğitim, eğitimci, ihtiyaç, talep vs hepsine göre pazarda farklı seçeneklerin olması güzel. IAA'nın internet sayfalarına göre mütevazi bir kurum. İrlanda Havacılılığın en önemli merkezlerinden biri. İrlanda Türkiye ilişkileride tarihsel nedenlerden ötürü oldukça iyi durumda. Dünyadaki 40 bin uçağın yarısı İrlanda merkezli şirketler tarafından yönetiliyor. İrlanda Ulaştırma Bakanlığına bağlı bir eğitim kurumunun Türkiye'de faaliyet göstermek istemesi gayet güzel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IR ~ 4 yıl önce
Irlandada havacılık sektöründe kriz var. Onkarın açılımı bu yuzden. Ayrıca Irlandanın Merkez olduğunu hiç duymadım. Dünyaya açılmışlar ama Turkiye'ye yeni mi gelmişler öylemi ! Bu arada "uçağın yönetimi" ne demek ?
Icinizdeki Irlandali ~ 4 yıl önce
Irlanda da havacilikta kriz yok, var diyen kisinin de havaciliktan bi haber oldugunu dusunuyorum. Bu arada bir cok Lessor vergi avantajindan dolayi Irlandadadir. Irlanda da birkac sene once siddetli bir kriz oldu ancak bu krizden cikmasini bildi. Kriz olsaydi Emirates, Etihad 787 ile double daily ucmaz, Etiyopian 787 ile baslamazdi. Finairin yeni ucuslarini ve THY nin double daily`e cikmasini hic saymiyorum. Belki gereksiz bilgiler ancak duzeltmek istedim.
eğitimler ~ 4 yıl önce
Aynen katılıyorum.... Biz kurum olarak ICAO eğitimlerini THY Havacılık Akademisinden alıyoruz. Niye Irlandalılardan alalım ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 4 yıl önce
belki oradan alamadığınız eğitim programları da vardır. havacılık eğitimleri her gün güncelleniyor çeşitlilik iyidir ayrıca rekabet de güzeldir
fkgj ~ 4 yıl önce
icaonun kaç eğitim programı var sizce?
Öncü TAA ~ 4 yıl önce
THY Havacılık Akademisi ICAO TrainairPlus Full Member olarak “Regional Training Centres of Excellence” statüsüne sahip bölgede tek merkez. Kalitesi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla gerek yurt içi ve gerekse yurtdışında en iyi fiyat garantisiyle ICAO nun tüm eğitimlerini veriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 4 yıl önce
Rekabet ortamında çok fazla şansları olacağını sanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000