25 Ağustos 2017, Cuma 09:40:23

'İsrail'den Türkiye'ye uçuşlar yeniden başlamalı'

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, "İsrail'den Türkiye'ye uçuşların tekrardan başlamasını, meselenin gündeme gelmesini istiyoruz." dedi.
  • İsrail'den de daha fazla turist gelmeli. Din dil ırk farketmez. Ekonomimize katkıda bulunsunlar.
  • el al havayollari tabiki arzu ederse seferlere başlayabilir ancak turk sivil havacilik kurallari geçerlidir..surekli direttiği belinde silahli israilli guvenlik memurunun gerek turkiyedeki havalimaninda körukte ve bilet konturlari civarinda bulunmasi asla kabul edilemez..dolayisiyla sartlar bellidir.thy tel aviv hattinda rakipsizdir ve tel avivden el al dan sonra en fazla yolcu taşiyan havayolu şirketidir haberiniz olsun..
  • Tel Aviv hattında TK'nın coştuğunu görünce ağzı sulandı heriflerin tabi. O kapı kapandı birader, öyle uçak başında ajanlarınızla 10 ayrı yere koyduğunuz mobil xraylerinizle kimse uğraşmaz artık.
  • Saçmalığa bak türkiye'den geniş gövdeli uçaklar gönderiliyor ama İsrail Türkiye'ye uçak göndermiyor çıkar peşinde koşmanın kim olduğu ortada yazık
  • Ingilizin dedigi gibi....bla bla bla...
  • Hadi insallah gelsin el al dort gozle bekliyoruzzz
  • Akepliler sever israillere kuran kerimde israillere uzak dur demişti
  • IsraHEL uzak dursunn

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, "İsrail'den Türkiye'ye uçuşların tekrardan başlamasını, meselenin gündeme gelmesini istiyoruz." dedi.

Antalya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Naeh, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Salim Uzun ve yönetim kurulu üyesi Sibel Atasoy'dan çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Naeh, burada yaptığı konuşmada, Antalya'da bulunmaktan mutlu olduğunu, Türkiye'nin birçok yerini sevdiğini söyledi.

Ailece tatil için her zaman Türkiye seçeneğini değerlendirdiklerini ifade eden Naeh, "İsrail Büyükelçisi olarak Türk turistleri İsrail'e götürmek, İsrail'i tanıtmak için geldim. Yetkililer de daha fazla İsrailli turistin Türkiye'ye gelmesi için elinden geleni yapıyordur." dedi.

Naeh, Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin sadece turizmle sınırlı kalmaması, karşılıklı ticaretin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

- "Görevim, Türkiye'yi İsrail'e yakınlaştırmak"

Enerji, teknoloji, inovasyon gibi alanlara yoğunlaşmanın önemine işaret eden Naeh, "Antalya'nın havasıyla Tel Aviv'in havası aynı. Yakında komşunuzun olması uzakta olan kardeşinizden iyidir. Benim görevim Türkiye'yi İsrail'e yakınlaştırmak. Ortak alanlarımızın ne olduğunu tanımlamak ve bunların üzerine çalışmak." diye konuştu.

Naeh, tarihin önemli olduğunu ancak geçmişe değil geleceğe bakmak gerektiğini belirterek, Antalya'yı biraz daha yakından tanımak için görüşmeler yaptığını bildirdi.

Bir gazetecinin, "Turizmin daha da gelişmesi için vize sorunu çözülebilecek mi" şeklindeki sorusu üzerine Naeh, 1993'te İsrail'den Türkiye'ye yıllık 100 bin turistin geldiğini söyledi. Naeh, şunları kaydetti:

"1994'te 250 bin rakamını gördük. Dolayısıyla 'Bu vize konusundaki başvurunuzu geri çekin çünkü sıralar çok uzamaya başladı.' dedik. Türkiye'ye gelen İsrailli turist sayısı her zaman Türkiye'den İsrail'e giden turistlerin sayısından fazla olmuştur. Sadece Kudüs'ten bahsetmiyorum ama İsrail geneline baktığımızda çok fazla Türk turistle karşılaşmıyoruz. En yüksek rakamları gördüğümüz yılda bile her 10 İsrailliden birinin... İsrail nüfusunun yüzde 10'nundan bahsediyoruz, yılda 600 bin kişi Türkiye'ye gelmiş. Vizenin gerçekten bir mesele olduğunu düşünmüyorum. Türk nüfusunun yüzde 1'i İsrail'e gelecek olsa vize sorununun çözüleceğine inanıyorum."

İki ülke arasında uçuş konusuyla ilgili bazı anlaşmalara son imzayı koymak için yetkisi bulunduğunu ifade eden Naeh, "Ancak biz bekleyen tarafız. İsrail'den Türkiye'ye uçuşların tekrardan başlamasını, meselenin gündeme gelmesini istiyoruz." dedi.

Naeh, dünyanın her yerinde güvenliğin önemli olduğunu, güvenlik meselesinin dayattığı bazı zorunlulukların bulunduğunu belirterek, karşılıklı olarak uçuş sorununun çözülebileceğini dile getirdi.

Büyükelçi Naeh, daha sonra Cemiyet binasındaki devlet büyükleri fotoğraf sergisini gezdi.

'İsrail'den Türkiye'ye uçuşlar yeniden başlamalı'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Etho ~ 1 yıl önce
İsrail'den de daha fazla turist gelmeli. Din dil ırk farketmez. Ekonomimize katkıda bulunsunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 1 yıl önce
el al havayollari tabiki arzu ederse seferlere başlayabilir ancak turk sivil havacilik kurallari geçerlidir..surekli direttiği belinde silahli israilli guvenlik memurunun gerek turkiyedeki havalimaninda körukte ve bilet konturlari civarinda bulunmasi asla kabul edilemez..dolayisiyla sartlar bellidir.thy tel aviv hattinda rakipsizdir ve tel avivden el al dan sonra en fazla yolcu taşiyan havayolu şirketidir haberiniz olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
böyle iyi ~ 1 yıl önce
Aynen katılıyorum. israil, ben ne dersem o olur tavırları yaptığı sürece gelmesin. çokta tın.
Çok beklersiniz ~ 1 yıl önce
Tel Aviv hattında TK'nın coştuğunu görünce ağzı sulandı heriflerin tabi. O kapı kapandı birader, öyle uçak başında ajanlarınızla 10 ayrı yere koyduğunuz mobil xraylerinizle kimse uğraşmaz artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rus asıllı LAZ ~ 1 yıl önce
Saçmalığa bak türkiye'den geniş gövdeli uçaklar gönderiliyor ama İsrail Türkiye'ye uçak göndermiyor çıkar peşinde koşmanın kim olduğu ortada yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bla ~ 1 yıl önce
Ingilizin dedigi gibi....bla bla bla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamyoncu ~ 1 yıl önce
Onu İngiliz değil Fransız söyler dostum
Denis ~ 1 yıl önce
Hadi insallah gelsin el al dort gozle bekliyoruzzz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xx ~ 1 yıl önce
Akepliler sever israillere kuran kerimde israillere uzak dur demişti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Katil ~ 1 yıl önce
IsraHEL uzak dursunn

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000