05 Ağustos 2013, Pazartesi 08:04:19

İSİM TARTIŞMASI DEVAM EDİYOR

Giresunlular Ordu ile Giresun arasına yapılan Havaalanının adı “Topal Osman Ağa “ olsun imza kampanyası başlattı...
  • sabahlara dayanamam osman agaaaa
  • ORGY
  • Yahu pontos merde mili mücadele nerede iyisimi fındık hava limanı olsun.
  • ORGİ koyun siz ORGİ
  • Topal Osman mükemmel bir teklif olmuş Allah rahmet eylesin nurlar içinde yatsın
  • Yanlış biliyorsam düzeltin bu Osman ağa Çankayayı basıp camı çerçeveyi indiren şahıs değil mi?
  • Arkadaşlar sakin olun ve iki il birbirine düşüyor gibi bir imaj yaratıp, hepinizin tahmin edeceği muhaliflere koz vermeyin ltf:)) Nihayetinde gerek vatandaşlarımız gerekse turistlerden hiç kimse Topal Osman Ağa veya Süleyman Felek'e değil, Ordu veya Giresun iline gitmek için bu havalimanına uçacaklar. Havaalanları bakıma alınınca Trabzon ve Samsunlular da uçacaklar tabi:)). Her iki isim de illeri için değerli ve önemli şahsiyetlerdir ama takdir edileceği gibi İstanbul için Atatürk, Paris için Charles de Gaulle, Atina için Venizelos da olduğu gibi hemen herkes tarafından bilinemeyecekleri de bir realitedir. Dolayısıyla bırakın Ordu-Giresun Havalimanı olarak kalsın ismi.
  • ne saçma kişi isim ve soyismi vermek. fındık havalimanı olsun ne bileyim başka bir stratejik isim olsun mesela. neden sürekli birilerinin adı soyadı veriliyor anlam veremiyorum. çok ilginç bir ülkede yaşıyoruz.
  • TOPAL OSMAN AĞA İSMİ BAŞTA RUMLAR YUNANLILAR OLMAK ÜZERE BATILI MÜTTEFİKLERİMİZİ ÜZER SİZ EN İYİSİ BU İSİMDEN VAZGEÇİN MEYDANIN İSMİ ORDU GİRESUN OLARAK KALSIN İKİ ŞEHRİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEYEDE GEREK YOK TOPAL OSMAN AĞAMIZIN İSMİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİNE VERİLEBİLİR NEDEN ORAYA DÜŞÜNÜLMÜYORDA BU İKİ İLİN ORTAK HAVAALANINA DÜŞÜNÜLÜYOR
  • Ordu şehrin kurucusu ve ilk belediye başkanı olan Süleyman Felek adını koymak gerekir. Hem daha hem daha yerinde.

İmza kampanyasında yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Giresun-Ordu arasına yapılacak havaalanının adının ''Topal Osman Ağa Havaalanı'' olmasını istiyoruz. Topal Osman Ağa'mız gibi milli mücadele kahramanının, vatanı için bir bacağını vermiş, vatanı uğruna dağlarda Pontuscu eşkıyalara göz açtırmamış, Batum fatihi, Atatürk'ün muhafız alayı komutanının iade-i itibarını istiyoruz.

Milli mücadelemizin de yurdumuzu düşman işgalinden kurtaran Cumhurbaşkanlığının ilk Muhafız alayını Giresunlu uşaklar ile kurup komuta eden Yarbay Topal Osman Ağanın adını Ordu Giresun havaalanında yaşatılmasını isteyen Giresunlular tarafından başlatılan imza kampanyasında kısa sürede 1282 imza toplandı.

İSİM TARTIŞMASI DEVAM EDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
sabahlara dayanamam osman agaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
ORGY

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yahu pontos merde mili mücadele nerede iyisimi fındık hava limanı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 ~ 9 yıl önce
ORGİ koyun siz ORGİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Topal Osman mükemmel bir teklif olmuş Allah rahmet eylesin nurlar içinde yatsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isim ~ 9 yıl önce
Yanlış biliyorsam düzeltin bu Osman ağa Çankayayı basıp camı çerçeveyi indiren şahıs değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sakin olun ltf... ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar sakin olun ve iki il birbirine düşüyor gibi bir imaj yaratıp, hepinizin tahmin edeceği muhaliflere koz vermeyin ltf:)) Nihayetinde gerek vatandaşlarımız gerekse turistlerden hiç kimse Topal Osman Ağa veya Süleyman Felek'e değil, Ordu veya Giresun iline gitmek için bu havalimanına uçacaklar. Havaalanları bakıma alınınca Trabzon ve Samsunlular da uçacaklar tabi:)). Her iki isim de illeri için değerli ve önemli şahsiyetlerdir ama takdir edileceği gibi İstanbul için Atatürk, Paris için Charles de Gaulle, Atina için Venizelos da olduğu gibi hemen herkes tarafından bilinemeyecekleri de bir realitedir. Dolayısıyla bırakın Ordu-Giresun Havalimanı olarak kalsın ismi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mantıklı insan ~ 9 yıl önce
ne saçma kişi isim ve soyismi vermek. fındık havalimanı olsun ne bileyim başka bir stratejik isim olsun mesela. neden sürekli birilerinin adı soyadı veriliyor anlam veremiyorum. çok ilginç bir ülkede yaşıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mantıksız insana ~ 9 yıl önce
Erzurum için Nene Hatun ne anlam taşıyorsa, Gazi Antep için Sütçü imam ne anlam taşıyorsa, İzmir için Hasan Tahsin Ne anlam taşıyorsa Giresun için de Topal Osman o anlamı taşıyor. Saçma düşündüğün kişi Türkiyenin kuruluştan o kadar çok fedakarlıklar da bulunmuştur ki türlü oyunlarla canından edilmiştir. bundan 90 yıl sonra bir havalimanına onun ismini vererek ölümsüzleştirmek hiç de saçma bir şey değil.
mantıksız insana ~ 9 yıl önce
Şuan şoktayım. Yazdığım şeyden o anlamı nasıl çıkarabildiniz hayrete düştüm. Benim saçma bulduğum şey ad soyad verme furyası bunu yalın Türkçe'mden nasıl anlayamadınız? Ayrıca nedir bu insanoğlundaki ölümsüzlük takıntısı yahu. Yok olacağız işte kibirden vazgeçelim artık.
TOPAL OSMAN AĞA ~ 9 yıl önce
TOPAL OSMAN AĞA İSMİ BAŞTA RUMLAR YUNANLILAR OLMAK ÜZERE BATILI MÜTTEFİKLERİMİZİ ÜZER SİZ EN İYİSİ BU İSİMDEN VAZGEÇİN MEYDANIN İSMİ ORDU GİRESUN OLARAK KALSIN İKİ ŞEHRİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEYEDE GEREK YOK TOPAL OSMAN AĞAMIZIN İSMİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİNE VERİLEBİLİR NEDEN ORAYA DÜŞÜNÜLMÜYORDA BU İKİ İLİN ORTAK HAVAALANINA DÜŞÜNÜLÜYOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 9 yıl önce
Ordu şehrin kurucusu ve ilk belediye başkanı olan Süleyman Felek adını koymak gerekir. Hem daha hem daha yerinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000