15 Mayıs 2016, Pazar 17:03:22

İran'dan Türkiye'ye 2 bin uçak

İran’ın 10 otel açılmasını istediğini aktaran Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, “Ekim sonuna kadar 2 bin charter uçuşuna onay verildi” dedi.
  • SAYI SAYMASINI BILMEYENLER; 2000 UCUS CHARTER 2000 TARIFELI 4000 SEFER EDER.2 MILYONU 4 BINE BÖLERSEN 500 EDER KI ÖYLE BIR UCAK VAR MI ?
  • İnanılmaz güzel dış politikalarımız sonucunda turizm çağ atladı. Yağmur gibi turist geliyor. Havalimanlarında park yeri kalmadı. Herkes para basıyor. Çok yaşa hükümet.
  • Zaten turist profili düşüktü irlandalı filan gelirdi ruslar geldi ne onları isteyen var nede bizim kadar para ödemiyorlar tur şirketleri turistleri herşey dahil sistemine bir otele koyuyor ne çarşı ne pazar gezmek yok dolayısıyla esnafada kazanç bırakmıyordu şimdi bütün komşularla aramız açık biz yunan adalarına akın akın gidiyoruz yani halk hükümet elele ihanet ediyor memleketine.Şimdi kurtar bizi iran ha o adamlara otel bulamazsınız hiçbir otel kabul etmez iran air e uçak sattı thy ve gelen ekibi oteller kovdu 4otel değiştirildi thy hangarında tuvaletler kullanılmaz oldu.İsrailli desen hırsız millet otellerde tv lerin elektronik kartlarına kadar çaldılar tamam yurtdışından turist geliyorda ne faydası var benden az para ödüyor neredeyse bedava çalıyor çılgın gibi tüketiyor neye yaradı kardeşim.Bizde ucuz tatil için almanyadan tur şirketinden check in yaptırıyoruz ucuz olsun diye.Hayırlı olsun cennet ülkemizi bu turistler maymunlar cehennemine çevirdi.Biraz kendi insanımıza saygı lütfen.
  • yaw 1200 ucağı ruslar 10 gunde geririyordu.
  • Ülkenin durumu da tıpkı burada yorum yapanlar gibi.(bir kısmını tenzih ederim) Haberi yalandan okuyup, 'burada ne yazıyor, ne demişler' kaygısı gözetmeksizin bir an önce bir şeyler yazalım da ne olduğu pek de önemli değil kafasındalar. Allah akıl fikir versin!
  • Otel açma şartı nedir ya? BEgeniyorsan gel begenmiyorsan gelme.. Iran'da batılılılar için otel açıyor mu ki?
  • Başkanım, 1.lik ödülü almış gibi hissettik Onurdur bizim için Karizma,önderlik,EŞİTLİK Hepimiz oradaydık... We are the champions In THe Air,Never give up All we keep you in the air, ThenicAlly yours...
  • gunluk 2000 ucakmi olacak. o zaman super. Kucuk bir hesap ile. 2000 ucak x 600 yolcu= gunde 1200000 yolcu eder.
  • İran 10 tane otel açılmasını istiyormuş! acaba nasıl otek olacak bunlar?
  • Gelsinler Viyana valslerini, Arjantin tangolarını, İtalyan napolitenlerini dans edip melodilerini dinlemekten çok hoşlandıklarını bilirim...

İran’ın 10 otel açılmasını istediğini aktaran Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, “Ekim sonuna kadar 2 bin charter uçuşuna onay verildi” dedi.

Türkiye’nin İran'a turizm çıkarması meyvelerini verdi. İki ülke turizm ilişkilerini her alanda geliştirmeyi amaçlayan mutabakatta 2 önemli kazanım elde edildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile birlikte hafta içinde İran'a giden heyette bulunan Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy iki ülke arasındaki yeni turizm hamlesine yönelik bir grup gazeteciye değerlendirmelerde bulundu. Ersoy, Türkiye olarak 40 yıldır ambargoda İran'ı yalnız bırakmadıklarını vurgulayarak, “Ticaretin risklerini de üstlendik. Avrupa ve ABD sırtını döndü. Ama ambargo kalkınca hemen geldiler. ABD ve AB’li malını satmaya geliyor. Son görüşmelerde olumlu adımlar atıldı. Burada daha olumlu turizm olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

1 MİLYON TURİST BEKLİYORUZ

İran’ın turizm yatırımcısına ihtiyacı olduğunu ve 10 otel açılmasını istediğini aktaran Ersoy, “Görüşmelerde ikinci bir talepleri de; tek taraflı turist hareketi yerine, Türkiye’den de İran’a turist gitmesine yönelik oldu. Türkiye olarak bizler de uçakların engellenmemesi gerektiğini söyledik. Ekim sonuna kadar 2 bin charter uçuşuna onay verildi. İlk defa kağıda döküldü. Tarifeli dışında 2 bin tane de oradan gelecek. Bu karşılıklı olarak mayıs-ekim döneminde 4 bin uçuş anlamına gelir. Tarifeli ile birlikte 6 ayda 1 milyon İranlı turistin gelmesini bekliyoruz” dedi.  İran’ın hizmet sektöründe geride olduğuna dikkat çeken Ersoy, “İran'da eğitim eksikliği de var. Sıfırdan bunu kurmaları uzun süreç alacaktır” diye konuştu.

İÇ PAZARDA YÜZDE 25 ARTIŞ

Ersoy, Rusya ve diğer nedenlerden kaynaklı Türkiye’de 1.300 otelin satıldığına yönelik haberlere de açıklık getirdi. “Satılık 13 tane otel yok” tespitini yapan Ersoy, “Kimse malını satmadı. Alman pazarındaki daralma Alman ekonomisindeki daralmadan kaynaklanıyor. Son dakika satışlarla toparlanır” dedi. Ersoy, erken rezervasyonların son dakikaya döndüğünü ifade ederek Türkiye pazarının yüzde 25 önde gittiğini söyledi. Ersoy, “Bir ailenin 2014’te ödediği TL fiyatlara gelindi. İç pazarda yüzde 20-25 erken rezervasyon artışı oldu” dedi. (Türkiye)

İran'dan Türkiye'ye 2 bin uçak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

HEASP ~ 5 yıl önce
SAYI SAYMASINI BILMEYENLER; 2000 UCUS CHARTER 2000 TARIFELI 4000 SEFER EDER.2 MILYONU 4 BINE BÖLERSEN 500 EDER KI ÖYLE BIR UCAK VAR MI ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kimlere kaldık ~ 5 yıl önce
İnanılmaz güzel dış politikalarımız sonucunda turizm çağ atladı. Yağmur gibi turist geliyor. Havalimanlarında park yeri kalmadı. Herkes para basıyor. Çok yaşa hükümet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bak şimdi ~ 5 yıl önce
Zaten turist profili düşüktü irlandalı filan gelirdi ruslar geldi ne onları isteyen var nede bizim kadar para ödemiyorlar tur şirketleri turistleri herşey dahil sistemine bir otele koyuyor ne çarşı ne pazar gezmek yok dolayısıyla esnafada kazanç bırakmıyordu şimdi bütün komşularla aramız açık biz yunan adalarına akın akın gidiyoruz yani halk hükümet elele ihanet ediyor memleketine.Şimdi kurtar bizi iran ha o adamlara otel bulamazsınız hiçbir otel kabul etmez iran air e uçak sattı thy ve gelen ekibi oteller kovdu 4otel değiştirildi thy hangarında tuvaletler kullanılmaz oldu.İsrailli desen hırsız millet otellerde tv lerin elektronik kartlarına kadar çaldılar tamam yurtdışından turist geliyorda ne faydası var benden az para ödüyor neredeyse bedava çalıyor çılgın gibi tüketiyor neye yaradı kardeşim.Bizde ucuz tatil için almanyadan tur şirketinden check in yaptırıyoruz ucuz olsun diye.Hayırlı olsun cennet ülkemizi bu turistler maymunlar cehennemine çevirdi.Biraz kendi insanımıza saygı lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anex ~ 5 yıl önce
yaw 1200 ucağı ruslar 10 gunde geririyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESB COOR. ~ 5 yıl önce
Ülkenin durumu da tıpkı burada yorum yapanlar gibi.(bir kısmını tenzih ederim) Haberi yalandan okuyup, 'burada ne yazıyor, ne demişler' kaygısı gözetmeksizin bir an önce bir şeyler yazalım da ne olduğu pek de önemli değil kafasındalar. Allah akıl fikir versin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçmalık ~ 5 yıl önce
Otel açma şartı nedir ya? BEgeniyorsan gel begenmiyorsan gelme.. Iran'da batılılılar için otel açıyor mu ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Değer ~ 5 yıl önce
Başkanım, 1.lik ödülü almış gibi hissettik Onurdur bizim için Karizma,önderlik,EŞİTLİK Hepimiz oradaydık... We are the champions In THe Air,Never give up All we keep you in the air, ThenicAlly yours...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
remzi ~ 5 yıl önce
gunluk 2000 ucakmi olacak. o zaman super. Kucuk bir hesap ile. 2000 ucak x 600 yolcu= gunde 1200000 yolcu eder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mert ~ 5 yıl önce
Piyasaya yeni bir mal çıktı da benim mi haaberim yok :)) bu neyin Kafası
Ücra ~ 5 yıl önce
Iki a380 i kaynakla birlestirirsek rahat 1.000 yolcu eder. 2.000x1.000=2.000.000 gunde. Ayda 60.000.000 yolcu. Her biri gunluk 100 eyro harcasa 6 trilyon eyro. Ey yorrummm bee. Koseyi donduk milletce...
can ~ 5 yıl önce
Evet kardeşim İran'dan günde 1.200.000 zengin turist gelecekmiş :)
turboşaft ~ 5 yıl önce
Valla anladım ki ukrayna saf değil gösterir ama vermez. Verseydi verirdi çoktan, saklıyor sadece pazarlık yapıyor bize yedirmez görürsünüz. En azından bizimkiler uyanık olup Atak helikopterine uygun bir sovyet helikopter motorunun teknolojisini satın alsınlar.
Mavi Şövalye ~ 5 yıl önce
İran 10 tane otel açılmasını istiyormuş! acaba nasıl otek olacak bunlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mavi Şövalye ~ 5 yıl önce
Gelsinler Viyana valslerini, Arjantin tangolarını, İtalyan napolitenlerini dans edip melodilerini dinlemekten çok hoşlandıklarını bilirim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000