11 Nisan 2018, Çarşamba 09:00:32

İran'da düşen jetin karakutusu açılıyor

ran’da düşen ve 3’ü mürettebat 11 genç kadına mezar olan Başaran Holding’e ait jet kazasının esrarı çözülüyor. Karakutular Paris’te açıldı, en geç 10 güne çözülecek, rapor ay sonuna hazır..
  • Kaza sonucu acıklanmalı , bizler de ornek almalıyız. Sır olarak kalmamalı . Hata varsa ders almalıyız . Kafamızı kuma gommeyelim . Kahraman pilot sivilleri kurtarmak icin daga yoneldi . Dumen kilitlendi gemi yalıya o yuzden carptı gibi halkı kandırma haberleri istemiyoruz
  • Füzeyle vurulmuş olabilir
  • Bazı açıklamalar sadece bilinmesi gereken yerde kalır. Öğrenildiğinde yakınlarını üzecek durumlar oluyor genelde maalesef kimse böyle şeyleri duymak istemez.
  • rapor ay sonuna hazır da shgm bunu lütfedip te sektörle paylaşacak mı yoksa bu da diğer tüm türk kazaları gibi sır olarak mı saklanacak?
  • Niye şimdiye kadar beklenildide açılmadı? Önceden açılsa şimdi sır çözülmüştu
  • Neden se Trabzon kazası ile ilgili bir açıklama yok? Yoksa Karakutu bulunmadimi?
  • türkiye de hiçbir kazanın sonucu açıklanmadığı gibi bu da açıkanmayacak

 Habertürk Gazetesi'nden Olcay Aydilek'in haberine göre cenazelerden 10’u, facianın ardından Türkiye’ye getirildi ve toprağa verildi. İran yönetimi, kaptan pilot Beril Gebeş’in naaşının bulunması için bölgeyi karış karış bilen köylüleri seferber etti. Kaynaklar Gebeş’in naaşının bulunması için yoğun çaba harcandığını belirterek “Yakında bu konuda da bir gelişme olabileceği ümidini taşıyoruz” dedi.

KARAKUTULAR PARİS'TE AÇILDI

Kazayı İran soruşturuyor, Türkiye’den iki uzman da destek veriyor. Jetin üreticisi Kanada’dan da bazı uzmanlar heyete dahil oldu. Türkiye, İran ve Kanada temsilcileri uçuş verilerinin kaydedildiği FDR ile kokpitte yapılan konuşmaların kaydedildiği CVR’ı, kamuoyunda bilinen adıyla karakutuları, Paris’te götürdü. Karakutular, Paris’te bu konuda uzman bir laboratuvarda açıldı ve analiz süreci başlatıldı.

Çalışmalara heyet de eşlik edecek. Kaynaklar, karakutular üzerinde yapılan çalışmaların en geç 10 gün içinde tamamlanmasını beklediklerini belirterek, “Ay sonuna kadar kazaya ilişkin bir ön raporun çıkacağını düşünüyoruz” dedi.

İran'da düşen jetin karakutusu açılıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Fo ~ 5 yıl önce
Kaza sonucu acıklanmalı , bizler de ornek almalıyız. Sır olarak kalmamalı . Hata varsa ders almalıyız . Kafamızı kuma gommeyelim . Kahraman pilot sivilleri kurtarmak icin daga yoneldi . Dumen kilitlendi gemi yalıya o yuzden carptı gibi halkı kandırma haberleri istemiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esra ~ 5 yıl önce
Füzeyle vurulmuş olabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ss ~ 5 yıl önce
Bazı açıklamalar sadece bilinmesi gereken yerde kalır. Öğrenildiğinde yakınlarını üzecek durumlar oluyor genelde maalesef kimse böyle şeyleri duymak istemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rapor ~ 5 yıl önce
rapor ay sonuna hazır da shgm bunu lütfedip te sektörle paylaşacak mı yoksa bu da diğer tüm türk kazaları gibi sır olarak mı saklanacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guest ~ 5 yıl önce
Niye şimdiye kadar beklenildide açılmadı? Önceden açılsa şimdi sır çözülmüştu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pegasus ~ 5 yıl önce
Neden se Trabzon kazası ile ilgili bir açıklama yok? Yoksa Karakutu bulunmadimi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çözülemez ~ 5 yıl önce
türkiye de hiçbir kazanın sonucu açıklanmadığı gibi bu da açıkanmayacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000