13 Şubat 2010, Cumartesi 08:31:51

İran, Türkiye'den uçak istedi!

2009'da 1.4 milyon kişiye yakın turistin geldiği İran'da hükümetin Antalya fobisi, turizmcileri yeni taktiklere yöneltiyor. Ülkede Antalya, farklı isimlerle pazarlanıyor.
  • kımın parası var kımın yok bellı adamlar ambargoya ragmen pasalar gıbı aykatalar kardeşş.sonucta komsu devlet yapılması gereken yapılır bu tıcaret her yıl kac bın turıst gelıyor ordan bılıyormusun.avrupadan gelen turıstten fazla para bırakıyorlar emın ol.
  • Bırakın irana birşey satmayı falan. Tüm dünya ambargo uyguluyor. Tek akıllı biz miyiz. Hem de parası pulu yok zaten.
  • ruslardan niye ucak almiyor yada kiralamiyorlar? Illede turkiyenin basini ambargo delindi diye belayami sokacaklar?
  • İrana toplu iğne bile satılmaz. Aman ha. Beş kuruş paraları yok. Ambargo ülkeyi yakında bitirecek.
  • olaya" ambargo"gözüyle bakanlar.her şey olur beyler siz paradan haber verin yeterki.sözünü ettiğiniz abd bile iran MAHAN AIR firmasına Venezüella üzerinden B747/400 uçağı sattı.başkalarıda sattı sektördeki herkes bunu biliyor.
  • Onlar önce parayi göztersinler istdigi ucak apronda Irana ucak verilmez valan gec...Para konusuyor. Bu yönden Iranlilar saglam degil para vermezler
  • ambargo yazan arkadaşa söylemek istiyorum.thy sattığı a-310lar uçuyorlar iran air ve mahan air uçuruyor.
  • zaten gelmesinler antalya ya .bir kültürü var, onuda irandan gelicek bir miktar para için kaybetmiyelim ve bu iş komşu ülkelerden uçak istemekle olmaz bir an önce dış politikalarını değiştirmeleri gerekir.van a gelsinler orası ahlaklarını bozmaz herhalde...
  • saga taşıyacak dedıkodusu dolaşıyor...
  • şu andaki dünya genelindeki global krizi ele alır isek ben inanıyorumki bir çok firam uçak kiralamak için iranda kuyruga bile girer çünkü paranın yüzü sıcaktır ve bu maliyetlerin giderilmesi içinde uçakların yerde park halinde omamaları lazım devamlı uçup maliyetleri çıkartıp kara geçmeleri lazım

Türk turizminde önemli bir deniyorlar, örneğin tur paya sahip olan İran'da hükümetin Antalya'ya karşı tavrı, turizmcileri yeni buluşlara yöneltti.

2009 yılında İran'dan gelen 1 milyon 383 bin kişi, hükümetin Antalya'ya direkt uçuşlara izin vermemesi nedeniyle komşu illerdeki havaalanları kanalları ile şehre gelebildi. Bu yıl da İsparta Havalimanı ile İranlı turistleri kendilerine çekmeyi planlayan Antalyalı turizmciler, İran'da ilginç pazarlama taktikleri programlarında Antalya'nın adına yer verilmiyor. Onun yerine Anatolia, Anadalya gibi farklı isimler kullanılıyor.

ANTALYA AHLAKIMIZI BOZUYOR

Geçtiğimiz hafta İran'a giden turizm heyetinin içinde bulunan bir üst düzey yetkili, "Birtakım resmi temaslarda 'Antalya'yı istemiyoruz. Ahlakımızı bozuyor' gibi ifadeler kullanıldı. Kesinlikle direkt uçuşa razı değiller" diye anlatıyor.

Türkiye'den uçak istedi

Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB üyelerinin katıldığı İran seyahatinde, İran tarafı Türkiye'den resmen uçak da istedi.

Edinilen bilgiye göre ABD ambargosu nedeniyle uçak almakta zorlanan İran, Türkiye'deki şirketlerden uçak kiralamaya hazır olduğunu bildirdi. 30-32 yıllık uçakların dahi kullanımda olduğu İran'ın bu talebine Türk havacılık şirketlerinin özellikle düşük sezonlu dönemlerde ilgi göstereceği belirtiliyor.

(Habertürk)

İran, Türkiye'den uçak istedi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 12 yıl önce
kımın parası var kımın yok bellı adamlar ambargoya ragmen pasalar gıbı aykatalar kardeşş.sonucta komsu devlet yapılması gereken yapılır bu tıcaret her yıl kac bın turıst gelıyor ordan bılıyormusun.avrupadan gelen turıstten fazla para bırakıyorlar emın ol.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bırakın irana birşey satmayı falan. Tüm dünya ambargo uyguluyor. Tek akıllı biz miyiz. Hem de parası pulu yok zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ruslardan niye ucak almiyor yada kiralamiyorlar? Illede turkiyenin basini ambargo delindi diye belayami sokacaklar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
İrana toplu iğne bile satılmaz. Aman ha. Beş kuruş paraları yok. Ambargo ülkeyi yakında bitirecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
olaya" ambargo"gözüyle bakanlar.her şey olur beyler siz paradan haber verin yeterki.sözünü ettiğiniz abd bile iran MAHAN AIR firmasına Venezüella üzerinden B747/400 uçağı sattı.başkalarıda sattı sektördeki herkes bunu biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Onlar önce parayi göztersinler istdigi ucak apronda Irana ucak verilmez valan gec...Para konusuyor. Bu yönden Iranlilar saglam degil para vermezler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ambargo yazan arkadaşa söylemek istiyorum.thy sattığı a-310lar uçuyorlar iran air ve mahan air uçuruyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
zaten gelmesinler antalya ya .bir kültürü var, onuda irandan gelicek bir miktar para için kaybetmiyelim ve bu iş komşu ülkelerden uçak istemekle olmaz bir an önce dış politikalarını değiştirmeleri gerekir.van a gelsinler orası ahlaklarını bozmaz herhalde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
saga taşıyacak dedıkodusu dolaşıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
şu andaki dünya genelindeki global krizi ele alır isek ben inanıyorumki bir çok firam uçak kiralamak için iranda kuyruga bile girer çünkü paranın yüzü sıcaktır ve bu maliyetlerin giderilmesi içinde uçakların yerde park halinde omamaları lazım devamlı uçup maliyetleri çıkartıp kara geçmeleri lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000