07 Ağustos 2017, Pazartesi 08:51:07

İngiltere'ye uçacaklara bu habere dikkat!

İngiltere İçişleri Bakanlığı, Türkiye’nin de dahil olduğu AB vatandaşı olmayan yolculara uygulanan iniş kartı uygulamasının kaldırılacağını, aynı sistemin dijital olarak devam edeceğini açıkladı.
  • Aa Nerdesiniz? ?? Beni sasirtiniz yorumcular buradaki banklarda da yetersiz polis memurları var. .2 saat bekleyende var kuyrukta. ..Türkiye'de 15, 20 dk bekleyince sayirdirsiniz...

AB vatandaşı olmayan yolcuların, uçaktan indikten sonra sınırdan geçmeden önce adı, soyadı, adresi, kaç gün İngiltere’de kalacağı, nereden geldiği gibi bilgileri içeren iniş kartını doldurmaları gerekiyordu. Yetkililerin, ‘çağdışı’ kaldığını belirttiği bu uygulama 1971’den beri devam ediyor ve İngiliz hükümetine her yıl 3.6 milyon sterline mal oluyordu. Göçmenlik Bakanı Brandon Lewis, “Sınır polisinin çağdışı kalmış evrak işleriyle uğraşmaktansa güvenliği sağlamaya ve halkı korumaya devam edebilmesi için sınır kontrolü sistemini modernleştiriyoruz” dedi. Lewis, yeni sistemin ayrıca İngiltere’ye ziyarete gelen yolculara da daha hoş bir karşılama olacağını belirtti.

Ancak uygulamanın tamamen kalkmayacağı, iniş kartlarının dijital bir sistemle değiştirileceği belirtildi. Bunun, hem yolcuların sınırdan geçme sürecini hızlandırması hem de güvenlik ve göçmenlik kontrollerinin yapılmaya devam edilmesine yardımcı olması umuluyor.

EYLÜL’DE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

İngiltere’nin dünyaca bilinen ve en yoğun havalimanı Heathrow Havalimanı CEO'su John Holland-Kaye de, “Hem İngiltere’nin misafirlerine daha iyi bir deneyim sunacak hem de sınır güvenliğini muhafaza etmeye devam etmeye yarayacak bu yeni uygulamayı sıcak karşılıyoruz. Brexit sonrası İngiltere’nin hizmete hazır olduğunu göstermeli, yatırımcıları, turistleri ve öğrencileri hoş bir şekilde karşılamalıyız” dedi.

Yeni uygulamanın önümüzdeki Eylül ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

İngiltere’ye girişi kolaylaştırmak için verilen karar, Brexit sonrası İngiliz yolcuların da Avrupa ülkelerine girişte uzun kuyruklar beklemesiyle kesişiyor. Schengen bölgesindeki ülkelere giriş çıkışlarda kontroller artmış, bu nedenle bazı havaalanlarında düzensizlik oluşmuştu.

İngiltere'ye uçacaklara bu habere dikkat!

Facebook Yorum

Yorumlar

ww ~ 2 yıl önce
Aa Nerdesiniz? ?? Beni sasirtiniz yorumcular buradaki banklarda da yetersiz polis memurları var. .2 saat bekleyende var kuyrukta. ..Türkiye'de 15, 20 dk bekleyince sayirdirsiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalan ~ 2 yıl önce
Kim beklemiş 2 saat kuyrukta? Atma Recep. Ayrıca ingiltere ile Türkiye'yi kıyaslarken neye göre kıyaslıyorsun? İngilitere'de pasaporttan çıkınca metro ve tren bağlantısı ile ülkenin neresine istersen gidersin ceket bile giymen gerekmez. Türkiye'de böyle bir imkan var mı? Pasaporttan çık taksiciler akbaba gibi döner ortalıkta. Sokaka atılıveriyorsun bagajı alınca.
ww ~ 2 yıl önce
Hiihhii yalan kardeşim ben salladim..Tren ve Underground da haklısın. Ben zaten Gumrukten bahsettim siz Vip yada Disablesaniz beklemeden geçersiniz. .

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000