01 Ocak 2015, Perşembe 12:30:01

İNGİLTERE'DE EBOLA KRİZİ

İngiltere havaalanlarında uygulanan önlemleri yeniden gözden geçirecek.
  • Gecen hafta hollandaya ebola virus tedavisi gormek icin gelen olmus. Devlet insanlari riske atmayi cok hevesli :s

Birleşik Krallık'ta Ebola teşhisiyle karantina altına alınan ve isminin Pauline Cafferkey olduğu açıklanan kadın sağlık çalışanının, Heathrow Havalimanı'ndaki taramada yetkililere kendini iyi hissetmediğini söylediği, ancak yolculuğa devam etmesine izin verildiği ortaya çıktı.

İngiliz basınına yansıyan olay sonrası İngiltere hükümeti, Batı Afrika ülkelerinden dönen kişilere ekim ayından bu yana havaalanlarında uygulanan tarama sistemini ve önlemleri gözden geçirmeye karar verdi.

Londra'nın kuzeyindeki Royal Free Hastanesi'nde tedavi gören Cafferkey'in ateşinin, Heathrow Havalimanı'nda yedi kez ölçüldüğü ve ateşinin normal olarak kaydedildiği belirtildi.

İngiliz basını, Cafferkey'e daha önce Ebola virüsüne yakalanan ve iyileşen William Pooley'den kan nakli yapılabileceğini yazdı.

Ebola salgının çok sayıda kişinin ölümüne neden olduğu Sierra Leone'da "Save the Children" adlı yardım kuruluşunda çalışan Cafferkey, dün tedavi için İskoçya'nın Glasgow şehrinden İngiltere'nin başkenti Londra'ya getirilmişti.

Sierra Leone'den pazar günü ayrılan Cafferkey, British Airways uçağıyla Casablanca ve Londra aktarmalı olarak Glasgow'a seyahat etmişti. Sağlık görevlisi, önceki gün ateşi çıkınca Glasgow'daki Gartnavel Hastanesine gitmiş, yapılan testlerde kanında Ebola virüsüne rastlanmıştı.

Bu arada İskoçya ve Galler'de Ebola şüphesiyle hastaneye başvuran iki kişide virüse rastlanmadı.

İNGİLTERE'DE EBOLA KRİZİ

Yorumlar

Pff ~ 9 yıl önce
Gecen hafta hollandaya ebola virus tedavisi gormek icin gelen olmus. Devlet insanlari riske atmayi cok hevesli :s

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000