01 Ağustos 2017, Salı 08:23:18

İncirlik Üssü'nde bir devir kapandı!

Almanya'nın İncirlik Askeri Üssü'ndeki asker ve keşif uçaklarını geri çekme kararı sonrası, üsteki son Tornado tipi keşif uçağının da çekildiği bildirildi.
  • Maalesef Türkiyemize karsi bütün yasadisi örgütler yasal olarak Almanyada faaliyetlerine tam gaz devam ediyor.Yeterki Tr mize zarar versin. Hepsi alman istihbaratinin denetimi altinda..
  • Yaw keşif uçaklarına mı ihtiyaç var,uyduyla, iha'yla her işi görüyorsun....Zavallı Alamanın hava kuvvetleri göstermelik,keşif uçağı var bombardıman uçağı yok...1945'den beri esirler USA üzerinden Yahudilere.ALPHAJET,TORNADO filan,dostlar alışverişte görsün hikayesi.
  • Çok şükür defolsunlar
  • Ürdün Askerlerinden Dayak Yemişlerdi! Gitsin ve görsünler sonra Türkiye ve Türkleri Takdir ederler ! Şimdilik Hadi Tschüss Görüşücüz ( vielleicht )
  • Ülkemin toprağında Ne işi vardı ki

Almanya'nın İncirlik Askeri Üssü'ndeki asker ve keşif uçaklarını geri çekme kararı sonrası, üsteki son Tornado tipi keşif uçağının da çekildiği bildirildi. Almanya Savunma Bakanlığı'ndan pazartesi günü yapılan açıklamada, üsteki beş uçaktan sonuncusunun da Rheinlandpfalz eyaletindeki Büchel Üssü'ne ulaştığı belirtildi.

Deutsche Welle Türkçe'de yer alan habere göre İncirlik'ten çekilen keşif uçaklarının, Ürdün'ün Azrak kentindeki Muvaffak Salti Hava Üssü'ne konuşlanmadan önce Almanya'da tutulması öngörülüyor. Bakanlık açıklamasında, Tornado pilotlarının IŞİD'e karşı mücadele kapsamındaki keşif uçuşlarına ancak ekim ayından itibaren devam edebileceği bilgisi verildi. Misyon için gereken teknik teçhizatın ekim ayına kadar gemi ve uçaklarla Türkiye'den Ürdün'deki El Azrak Üssü'ne nakledilmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca halihazırda Ürdün'deki üste inşaat çalışmalarının sürdüğü aktarıldı.

Alman Hava Kuvvetleri'nden kısa süre önce yapılan açıklamada da, Alman ordusunun kesintisiz şekilde faaliyetlerini sürdürebilmesi için her iki üste de personel ve malzeme olması gerektiği belirtilmişti. İncirlik Üssü'nden El Azrak Üssü'ne nakil işlemlerinin maliyetli olması gerekçesiyle, üsteki çalışmalar tamamlanıncaya kadar tornadoların Almanya'da bekletilmesinin daha uygun olduğu bilgisi verilmişti.

Almanya, Temmuz ayı başında İncirlik Üssü'nden çekilme sürecini başlatmıştı. Alman ordusunun tanker uçağı İncirlik'ten çekilmesinden kısa süre sonra Ürdün'de IŞİD'le mücadele kapsamındaki görevine başlamıştı.

İncirlik Üssü'nde bir devir kapandı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Maalesef ~ 2 yıl önce
Maalesef Türkiyemize karsi bütün yasadisi örgütler yasal olarak Almanyada faaliyetlerine tam gaz devam ediyor.Yeterki Tr mize zarar versin. Hepsi alman istihbaratinin denetimi altinda..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Genocide-Adolf ~ 2 yıl önce
Yaw keşif uçaklarına mı ihtiyaç var,uyduyla, iha'yla her işi görüyorsun....Zavallı Alamanın hava kuvvetleri göstermelik,keşif uçağı var bombardıman uçağı yok...1945'den beri esirler USA üzerinden Yahudilere.ALPHAJET,TORNADO filan,dostlar alışverişte görsün hikayesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akıl ~ 2 yıl önce
olm siz ne yiyor ne içiyorsunuz da bu kafa mevcut
Akıllıya ~ 2 yıl önce
Niğde gazozu,olum.
Hakan ~ 2 yıl önce
Çok şükür defolsunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çüs görüşücüz ~ 2 yıl önce
Ürdün Askerlerinden Dayak Yemişlerdi! Gitsin ve görsünler sonra Türkiye ve Türkleri Takdir ederler ! Şimdilik Hadi Tschüss Görüşücüz ( vielleicht )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Defolsun ~ 2 yıl önce
Ülkemin toprağında Ne işi vardı ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SPQ ~ 2 yıl önce
Simdimi aklina geldi ulkende ne isi oldugu?
Habibi ~ 2 yıl önce
Senin ulkenin Qatar topraklarinda ne isi var?
katar mı? ~ 2 yıl önce
Katar ile karşılıklı anlaşma nedeniyle işbirliği yapılıyor. Bu nedenle bizim orada bulunmamız Katar'ı rahatsız etmez. Ancak Almanya ile bir çok anlaşmamız olmasına rağmen PKK ve FETÖ ye yardım yataklık yapması nedeniyle rahatsız. İstediğimiz her türlü tepkiyi belki kolay gösteremiyoruz ama en azından Alman milletvekillerini İncirlik'e sokmayarak rahatsızlığımızı gösterdik. Onlarda bundan rahatsız olup gittiler. Olan budur.
Türk ~ 2 yıl önce
Cok isi var Benim Ülkemin Hain
Onu ~ 2 yıl önce
Natoya arkasini donen devlet buyuklerine(!)sor

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000