23 Haziran 2014, Pazartesi 20:31:27

İKİ UÇAK HAVADA ÇARPIŞTI...

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Sauerland bölgesinde bir askeri uçak ile sivil bir uçağın çarpıştığı bildirildi...
  • Learjet, Eurofighterler için Target olarak iki askeri Pilot tarafindan ucurulmus.
  • " Küçük uçak" nedemek? Küçük uçaktan kasıt, " tek motorlu sportif maksatlı uçak. " Learjet" ise performansı yüksek, özel jet.
  • Almanyada 10,000 feet altı VFR uçuştur. Yani gör ve sakın.Ben de F-16 ile birçok defa tatbikat nedeni ile Almanyada VFR uçmak zorunda kaldım görüp kaçındığım uçak sayısının haddi hesabı yok. Çarpışma gayet normal.
  • haber doğruysa adam istediğini yapmış indirmiş valla !
  • Sene olmuş 2014, hala havada uçaklar çarpışıyor

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Sauerland  bölgesinde bir askeri uçak ile sivil bir uçağın çarpıştığı bildirildi.

Alman Hava Kuvvetleri'nin sözcüsünün verdiği bilgiye göre, Hava Kuvvetleri'ne ait Eurofighter ile iki kişinin içinde bulunduğu sivil bir küçük uçak havada çarpıştı.

Çarpışma sonucunda küçük uçağın düştüğü, askeri uçağın ise olay sırasında havada bulunan başka bir Eurofighter uçağı ile Köln yakınlarındaki  Nörvenich üssüne güvenli bir şekilde indiği ifade edildi.

Learjet tipi küçük uçağın boş bir alana düştüğü, uçakta bulunan iki kişinin durumun henüz belli olmadığı kaydedildi. Uçağın düştüğü yerin yakınında  evlerin olduğu bildirildi.

Hochsauerland itfaiyesinden yapılan açıklamada da küçük uçağın bulunduğu belirtilirken,  enkazın ateş aldığı, itfaiyenin yangını söndürmeye  çalıştığı belirtildi.

İki uçağın havada neden çarpıştığının henüz belli olmadığı, küçük uçakta bulunan iki kişinin arandığı kaydedildi.İKİ UÇAK HAVADA ÇARPIŞTI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Learjet, Eurofighterler için Target olarak iki askeri Pilot tarafindan ucurulmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Küçük uçak ~ 8 yıl önce
" Küçük uçak" nedemek? Küçük uçaktan kasıt, " tek motorlu sportif maksatlı uçak. " Learjet" ise performansı yüksek, özel jet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
askeri pilot ~ 8 yıl önce
Almanyada 10,000 feet altı VFR uçuştur. Yani gör ve sakın.Ben de F-16 ile birçok defa tatbikat nedeni ile Almanyada VFR uçmak zorunda kaldım görüp kaçındığım uçak sayısının haddi hesabı yok. Çarpışma gayet normal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
haber doğruysa adam istediğini yapmış indirmiş valla !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Sene olmuş 2014, hala havada uçaklar çarpışıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Berlin'den ~ 8 yıl önce
az önce radyoda dinledim. galiba savaş uçağı küçük uçağı inişe zorluyormuş. Dolayısı ile kasıt olabilir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000