18 Haziran 2022, Cumartesi 16:04:36

İGA'ya "5 Yıldızlı Havalimanı" Ödülü

İGA İstanbul Havalimanı, en önemli havacılık kuruluşları arasında gösterilen Skytrax’in değerlendirmesine göre 2020 yılında kazandığı “5 Yıldızlı Havalimanı” ödülünü bu yıl da kazandı.
  • para para para ...
  • 5100 lira güvenlik 4250 lira temizlik dünyanın en iyi havalimanı ödülü de verilse personele verilen şu maaşla gözümde değeri 5 kuruş
  • Bu ödülü verenler personelin giriş yaptığı bodrum katını bir gezsinler
  • ver parayı al ödülü :d
  • Fenerbahce gibi surekli yildiz aliyor
  • Rüzgarda çatısı uçmasa 5 yıldızlı aslında
  • Çok garip insanlarsınız. Birşeyi de beğenin, herşeyin altında birşey aramayın. Güzele güzel demeyi unutmuşsunuz. Vatana yazık etmeyin...
  • Yöneticiler hariç hiç bir çalışanın şartlarından dolayı mutlu olmadığı havalimanı
  • Aynen aynen mükemmel havalimanı. Ekiplere kapalı otopark yok , ekip terminali ile körükler arası 20 dk.
  • Yeni havalimani yaptiniz

İGA İstanbul Havalimanı, en önemli havacılık kuruluşları arasında gösterilen Skytrax’in değerlendirmesine göre 2020 yılında kazandığı “5 Yıldızlı Havalimanı” ödülünü bu yıl da kazandı.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İGA İstanbul Havalimanı, son dönemde almış olduğu uluslararası ödüllerle adından söz ettirmeye devam ediyor. İGA İstanbul Havalimanı, 2020 yılındaki başarısını tekrar ederek “Skytrax 5 Yıldızlı Havalimanı” ödülünü bu yıl da kazanarak büyük bir başarıya imza attı. İGA İstanbul Havalimanı, “2022 World Airport Awards” kapsamında da Dünyanın En Aile Dostu Havalimanı, Dünyanın En İyi Alışveriş Deneyimi Sunan Havalimanı ve Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı uluslararası ödüllerini kazanarak Türk havacılığını zirveye taşıdı. İGA İstanbul Havalimanı “Dünyanın En İyi Havalimanları” listesinde de büyük bir ilerleme kaydererek 8. sırada yer aldı.

Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından 1989 yılında kurulan Londra merkezli havacılık enstitüsü Skytrax tarafından “5 Yıldızlı Havalimanı” olarak 2020 ve 2022 yıllarında tescil edilen İGA İstanbul Havalimanı, 2022 World Airport Awards ödüllerinde de 550 havalimanını geride bırarak üç ödülün sahibi oldu.

Ödüller, 8 aylık anket döneminde 100'den fazla milliyeti barındıran havalimanı müşterisi tarafından Dünya Havalimanı Anketi vasıtasıyla belirleniyor. Anket, check-in, transferler, alışveriş, güvenlik, göçmenlik bürosundaki denetimleri kapsarken, havalimanı hizmeti ve ürün temel performans göstergeleri genelinde de müşteri deneyimi değerlendiriliyor.

İGA İstanbul Havalimanı bir yıl arayla 5 Yıldız’a yeniden ulaştı

Yıllık küresel havalimanı müşteri memnuniyeti anketi müşteriler tarafından oylanırken, havalimanı endüstrisi için en prestijli tescil olan Skytrax ise havalimanı genelindeki hizmet kalitesini denetliyor. Kapsamlı düzenlemeler ve detaylı hazırlık süreci dahil 3 gün süren yoğun fiziki denetimlerin sonucunda, İGA İstanbul Havalimanı’nın yolcu deneyimindeki mükemmelliği en üst not olan 5 Yıldız’la tescillenmiş oldu. Skytrax denetmenleri, uluslarası aktarma merkezi konumunda bulunan İGA İstanbul Havalimanı’nın giden yolcu, transfer yolcu ve gelen yolcu deneyimini etkileyen otopark, toplu ulaşım, web sitesi, mobil uygulama, güvenlik/pasaport kontrol, temel yolcu hizmetleri, mağazalar, yeme içme alanları, bagaj alım gibi her temas noktasını deneyimleyerek; bu noktalarda sunulan hizmeti, hizmete erişim kolaylığını, yolcu konforunu titizlikle inceledi.

Yolcu seyahat deneyimini etkileyen her noktanın, kapsamlı şekilde değerlendirildiği denetimlerde güvenlik, check-in, pasaport, gümrük, temizlik, bagaj alım gibi temel süreçlerle beraber temel hizmetler, yeme içme alanları, alışveriş noktaları, lounge gibi misafirlere dokunan her nokta detaylı şekilde uzmanlar tarafından denetime tabi tutuldu. 

“İGA İstanbul Havalimanı’nın Hizmet Kalitesi Tescillenmiş Oldu!”

Fransa’nın başkenti Paris’te 16 Haziran 2022, Perşembe günü, Passenger Terminal EXPO etkinliği kapsamında düzenlenen ödül törenine katılarak İGA İstanbul Havalimanı’nın ikinci kez 5 Yıldız’la tescillenmesi ve üç büyük ödüle lâyık görülmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan İGA Dijital Hizmetler ve Ticaret'ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Ersin İnankul; “İGA İstanbul Havalimanı olarak, Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmeyi sürdürüyoruz. Henüz çok genç bir kurum olmamıza karşın, yolcularımıza sağldığımız hizmet kalitesi ikinci kez Skytrax gibi dünya çapında önemli bir havacılık otoritesi tarafından tescillenmiş oldu. İGA olarak, ulaştığımız yolculuk memnuniyeti seviyesini günden güne yukarılara taşıyoruz. Bu yaklaşımımız sayesinde uluslararası oteritelerce ödüllendirilmeye devam ediyoruz. Özellikle havalimanımızdaki müşteri odaklılığı merkeze alarak gelişecek, global aktarma merkezi misyonumuzla birlikte 7’den 77’ye hizmet vermeyi sürdüreceğiz. 5 Yıldızlı Havalimanı olmamızın yanında  2022 World Airport Awards ödüllerinde de 550 havalimanını geride bırarak Dünyanın En Aile Dostu Havalimanı, Dünyanın En İyi Alışveriş Deneyimi Sunan Havalimanı ve Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı ödüllerinin sahibi olduk. Tüm bu kıymetli ve prestijli ödüller, en başta yolcularımız olmak üzere dünyadaki havacılık otoritelerinin İGA’ya ve İstanbul Havalimanı’na ne denli güvendiklerinin önemli bir kanıtı. Ülkemizin bayrağını bir kere daha en tepeye çıkarttığımız ve böylesi bir başarıyı gerçekleştirebildiğimiz için ülkemiz adına gururlu ve de mutluyuz”  şeklinde konuştu.

Skytrax CEO'su Edward Plaisted ise ''Bu önemli ödülleri kazandığı için İGA İstanbul Havalimanı’nı tebrik ediyoruz. Dünyanın En Aile Dostu Havalimanı, Dünyanın En İyi Alışveriş Deneyimi Sunan Havalimanı ve Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı olarak aldığı önemli ödüllerle övgü almaya devam ediyor. Bu ödüller, İGA İstanbul Havalimanı’nın bu alanlarda üst düzey müşteri memnuniyeti standardı sunduğunu açıkça gösteriyor. En Aile Dostu Havalimanı kategorisi 2022’de oluşturulmuş yeni bir ödül ve İGA İstanbul Havalimanı’nın bu ödülü kazanması mükemmel bir başarı” ifadelerini kullandı.

İGA'ya "5 Yıldızlı Havalimanı" Ödülü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

para ~ 2 ay önce
para para para ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aliveli ~ 2 ay önce
5100 lira güvenlik 4250 lira temizlik dünyanın en iyi havalimanı ödülü de verilse personele verilen şu maaşla gözümde değeri 5 kuruş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 2 ay önce
Bu ödülü verenler personelin giriş yaptığı bodrum katını bir gezsinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bb ~ 2 ay önce
ver parayı al ödülü :d

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YILDIZ ~ 2 ay önce
Fenerbahce gibi surekli yildiz aliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
321.5 ~ 2 ay önce
Rüzgarda çatısı uçmasa 5 yıldızlı aslında

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mayerli ~ 2 ay önce
Çok garip insanlarsınız. Birşeyi de beğenin, herşeyin altında birşey aramayın. Güzele güzel demeyi unutmuşsunuz. Vatana yazık etmeyin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5 yıldızlı mutsuzluk ~ 2 ay önce
Yöneticiler hariç hiç bir çalışanın şartlarından dolayı mutlu olmadığı havalimanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM ~ 2 ay önce
Aynen aynen mükemmel havalimanı. Ekiplere kapalı otopark yok , ekip terminali ile körükler arası 20 dk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne gerek var ~ 2 ay önce
Yeni havalimani yaptiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000