13 Mart 2017, Pazartesi 09:47:39

'Hüseyin Keskin; '400 markayla görüşüyoruz'

3. havalimanı ile Türkiye’ye hiç uçmayan ülkelerin havayolu şirketlerini de getireceklerini belirten İGA İcra Kurulu Başkanı Keskin, “Havadan İpekyolu’nu kuruyoruz, ‘100 milyon kulübü’ne gireceğiz” dedi.
  • osmangazi köprüsü garanti 40 bin geçen 12bin, 2.cü köprü faranti 135 bin gecen 65 bin, aveasya tüneli garanti 68 bin gecen 20 bin!!! inşallah bu havalimanı böyle olmaz?
  • Tgs ye yaptığınız buyuk emekleri ve değişimi asla unutmayacağız. başarılar dilerim
  • Bifa, saray, kristal kola... ha bir de "alçaktan uç air".
  • Arabayla geliyorsanız telefonunuza "Şu checkin adasına yakın otoparkta 3 boş yer var, isterseniz rezervasyon yaptırın. burada nasil bir uzay ussu teknologisi yedirdilerse artik :))) bag-drop varmi? transit yolcuya kabin var mi ? surface radar varmi hava tarafinda dolasan araclar icin ? CATIII yaklasma, performance base yada GPS yaklasma var mi ? piste FOD izleye biliyormusun, icme suyunu ucretsiz bir sekilde saglayabiliyormusun. gelen yolcu bagaj alimda yine eskisi gibi bagaji almak zormu olacak. Screening yaparken ondeki yolcuyu beklemeye devam edicekmiyim yoksa iki asamali screening design edebilecekmisin. bunu gibi daha neler var neler var neler. monitormus, kesintisiz himetmis, kioksmus, mesajmis, kalabalik islemymis vs bunlar artik en kusuk havalimanlarinda dahi mandatory halde... teknolojiyi satin almaya devam edin :))
  • Bu havaalaninin Osman Gazi koprusune donme riski var. Eger bu havaalani para kazanmak isterse open skies anlasmalari gerekebilir, bununda THY ve obur yerli hava yolu sirketleri icin yararli olmayacagi belli.
  • TGS ye kaliteyi getiren kişidir.
  • Sıra orayamı geldi?Bu iş Urfa da türkü çığırmaya benzemez..
  • Güzel ama bir hayal. Bol keseden sözler. Tabi yolcu garantim olsa ben de böyle konuşurum. Nasıl olsa vatandaş şakır şakır ödeyecek bunun parasını vergileriyle.
  • bol keseden sallamadan önce thy,tgs,tav ve en son iga'da nasıl torpille işe girdin ve makam sahibi oldun onları da açıklasana !
  • Hüseyin Bey İGA için büyük bir şanstır. Keskin zekasıyla başaracağından hiç şüphe yok.

3. havalimanı ile Türkiye’ye hiç uçmayan ülkelerin havayolu şirketlerini de getireceklerini belirten İGA İcra Kurulu Başkanı Keskin, “Havadan İpekyolu’nu kuruyoruz, ‘100 milyon kulübü’ne gireceğiz” dedi.

3. havalimanının 'ezber bozan' yeniliklerle hizmete gireceğini anlatan Keskin, "Burası doğal bir hub'ın yanında teknoloji üssü olacak" dedi. 400 markayla görüştüklerini belirten Keskin, Türkiye'ye hiç uçmayan ülkelerin havayolu şirketlerini de yeni havalimanına getireceklerini söyledi. Keskin, "Havadan İpekyolu'nu kuruyoruz. 100 milyon kulübüne gireceğiz" sözleriyle yeni havalimanın iddiasını anlattı. İşte Keskin'in açıklamaları:

2018'de ilk etap hizmete girecek. Havayolu şirketleriyle görüşmeler başladı mı?

Türkiye'ye uçan 46 havayolu şirketiyle konuştuk. Ön taleplerini aldık. Ne kadar yolcu ve uçakla gelecekler, lounge istiyorlar mı, hangi tip uçaklarla operasyon yapacaklar? Hepsinin bilgisini aldık. Atatürk Havalimanı'na inmesi mümkün olmayan havayolu araçları var. Buraya bütün havayolu şirketleriyle operasyon yapılabilecek. Slot problemleri de ortadan kalkacak. Örneğin, ABD'den Atatürk Havalimanı'na sadece bir havayolu şirketi uçuyor. Afrika kıtasından kimse gelmiyor. Çin ve Hindistan'dan hiç uçan yok. Biz buralara yoğun bir pazarlama faaliyeti başlattık. Dünyanın her yerinden havayolu şirketlerinin firmalarını buraya getirmeyi planlıyoruz. Geçen hafta ABD'ye gittik. Devlet Hava Meydanları İşletmesi yetkilileriyle görüşmelerde bulunduk.
Atlanta Havalimanı'nı inceledik.

100 MİLYONLAR KULÜBÜ

Ne gördünüz? Orası yolcu açısından en büyüklerden…

Geçen yıl Atlanta'ya 104 milyon yolcu gelmiş. 100 milyonlar kulübünde onlar var. Bizi konuşuyorlar. "3-5 sene sonra sizi de 100 milyonlar kulübüne bekliyoruz" diyorlar. Dünyada 100 milyon yolcusu olan başka havalimanı yok. Belki ikinci biz olacağız. Yeni havalimanı tam kapasiteyle hizmete başladığında 200 milyon yolcu dahi gelebilir. Buranın diğer bir avantajı da doğal bir hub olması. Transitte zaman tasarrufu sağlıyor. Atlanta'da pistleri nasıl kullandıklarını, tasarımlarını, kış ve bagaj operasyonlarını inceledik.

Kafamızdaki projeyi orada doğruladık. Eksiğimiz yok. olmadığını gördük.

EN BÜYÜK DUTY FREE

Türkiye'de olmayan bir perakende veya yeme-içme markasını yeni havalimanında görebilecek miyiz?
Şu anda kiralanabilir alanların tasarımını yapıyoruz.

Biliyorsunuz, Unifree ile dünyanın en büyük duty free anlaşmasını yaptık. Yeme-içme ihalesini TU'M kazandı. Birbirinden çarpıcı en az 400 tane dünya markası buraya gelecek. İnsanlar rahatlıkla yemek yiyip alışveriş yapabilecekler. Dünyada bir istatistik var. Yıllık 1 milyon kişi için havalimanının perakende bölümünde arz edilen metrekarenin 1.000 metrekare ve üzeri olması gerekiyor. Atatürk Havalimanı'nda bu oran 400 metrekare civarında.
Burada 1.450 metrekare alışveriş alanı arz edeceğiz.

10.5 MİLYON METREKARELİK AIRPORT CITY KURUYORUZ

Havalimanı sahasında yer alacak oteller ve fuar şirketleriyle görüştünüz mü?

Havalimanının güneyinde 10.5 milyon m2'lik Airport City kuruyoruz. Bu ilk olacak. İçinde oteller, outletler, fuar alanları, oteller, rezidanslar, ibadethaneler, lojistik üsleri, serbest bölge yer alacak. Fransa'nın Cannes kentindeki MIPIM Fuarı'nda bunun lansmanını yapacağız.

UYKU ODALARI OLACAK

Yeni havalimanında dünyada hiç görmediğimiz yenilikler bizi karşılayacak mı?

Ezber bozan bir havalimanı açacağız. Yolcu deneyimlerini teknolojiyle destekleyeceğiz. Mesela havalimanına geldiğinizde akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulamalar size karşılayacak. Anlık SMS'ler telefonunuza gönderilecek. Stresli bir gün geçirmişseniz ve uçağınıza 2 saat varsa size uyku odasında dinlenmeye yönlendirecek. Mesela pizza seven biriyseniz telefonunuza bununla ilgili bilgiler gelecek.

Buraya gelenlerin datalarını toplayıp tasarımlarımızı ona göre oluşturacağız. Check-in süreçlerinde kuyruklar azalacak. 18 bin araçlık otoparkımız olacak. Arabayla geliyorsanız telefonunuza "Şu checkin adasına yakın otoparkta 3 boş yer var, isterseniz rezervasyon yaptırın" mesajı gelecek. Burası doğal bir hub olmanın ötesinde bir teknoloji üssü olacak. Türkiye'de hava kargoculuğunun da önü açılacak.

Kargo lojistik merkezinin kapasitesi 5.5 milyon ton. 36 tane uçak burada operasyon yapabilecek.

YER HİZMETLERİ ŞİRKETİNİ DÜŞÜNÜYORUZ

Yer hizmeti şirketi kurmayı düşünüyor musunuz?

Kanun bize hak veriyor, şu anda kurup kurmayacağımızı düşünüyoruz. Ekonomik getiriyi hesaplıyoruz, servis kalitesini getirmek için bir standart oluşturabilir miyiz diye de düşünüyoruz. (Dilek Güngör / Sabah)

'Hüseyin Keskin; '400 markayla görüşüyoruz'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

aynen ~ 2 yıl önce
osmangazi köprüsü garanti 40 bin geçen 12bin, 2.cü köprü faranti 135 bin gecen 65 bin, aveasya tüneli garanti 68 bin gecen 20 bin!!! inşallah bu havalimanı böyle olmaz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
huseyin bey ~ 2 yıl önce
Tgs ye yaptığınız buyuk emekleri ve değişimi asla unutmayacağız. başarılar dilerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kul hakkı ~ 2 yıl önce
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet ( s.a.v ) buyuruyor. İşçinin alın teri kurumadan hakkını veriniz diyor. İşci mesai kalıyor 2 ay sonra mesai ücreti yatırıyor. İşi iyi bilen tecrübeli memurlar her zamanki memurlar. İşi bilmeyen torpilli memurlarda yonetici lütfen dikkat edelim. Araya birilerini referans göstererek hak yemiyelim. Bu dünyanın öteki tarafında var. Kimse helal etmeyecek
400 Marka ~ 2 yıl önce
Bifa, saray, kristal kola... ha bir de "alçaktan uç air".

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknology super :) ~ 2 yıl önce
Arabayla geliyorsanız telefonunuza "Şu checkin adasına yakın otoparkta 3 boş yer var, isterseniz rezervasyon yaptırın. burada nasil bir uzay ussu teknologisi yedirdilerse artik :))) bag-drop varmi? transit yolcuya kabin var mi ? surface radar varmi hava tarafinda dolasan araclar icin ? CATIII yaklasma, performance base yada GPS yaklasma var mi ? piste FOD izleye biliyormusun, icme suyunu ucretsiz bir sekilde saglayabiliyormusun. gelen yolcu bagaj alimda yine eskisi gibi bagaji almak zormu olacak. Screening yaparken ondeki yolcuyu beklemeye devam edicekmiyim yoksa iki asamali screening design edebilecekmisin. bunu gibi daha neler var neler var neler. monitormus, kesintisiz himetmis, kioksmus, mesajmis, kalabalik islemymis vs bunlar artik en kusuk havalimanlarinda dahi mandatory halde... teknolojiyi satin almaya devam edin :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Osman Gazi ~ 2 yıl önce
Bu havaalaninin Osman Gazi koprusune donme riski var. Eger bu havaalani para kazanmak isterse open skies anlasmalari gerekebilir, bununda THY ve obur yerli hava yolu sirketleri icin yararli olmayacagi belli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kalite ~ 2 yıl önce
TGS ye kaliteyi getiren kişidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kalite mi ~ 2 yıl önce
Nasıl getirdiğini biliyor musunuz. Bilmeden yazmayın.
Bilgi ~ 2 yıl önce
Biliyoruz concon
Sıra gecesi ~ 2 yıl önce
Sıra orayamı geldi?Bu iş Urfa da türkü çığırmaya benzemez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel ~ 2 yıl önce
Güzel ama bir hayal. Bol keseden sözler. Tabi yolcu garantim olsa ben de böyle konuşurum. Nasıl olsa vatandaş şakır şakır ödeyecek bunun parasını vergileriyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hüseyin efendi !!! ~ 2 yıl önce
bol keseden sallamadan önce thy,tgs,tav ve en son iga'da nasıl torpille işe girdin ve makam sahibi oldun onları da açıklasana !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reissss ~ 2 yıl önce
Adam gibi adam Hüseyin bey Rabbim işini rast getirsin, çekemeyenlerede it ürür kervan yürür demiş atalarımız
reiss efendi ~ 2 yıl önce
sen de haklısın zira yalakalık yapmasan dişleyecek kemik bulamayacaksın...
Olmak ~ 2 yıl önce
Ne oldu kıskaclık filan. Sakin ol jon jon.
Olmak ~ 2 yıl önce
Önce Türkçe öğrenin sonraa yorum yapın. En iyisi bu.
Hüseyin KESKİN ~ 2 yıl önce
Hüseyin Bey İGA için büyük bir şanstır. Keskin zekasıyla başaracağından hiç şüphe yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000