16 Aralık 2017, Cumartesi 09:05:24

Hürjet'e doğru adım adım

HÜRJET Projesi’nin Tekâmül Jet Eğitim Uçağı olarak kullanılan T-38 uçaklarının yerine hizmete girmesiyle geleceğin savaş pilotlarının yetiştirilmesi planlanıyor.
  • Hayirli olsun. Baslamak bitirmektir..
  • Dört yıl biraz uzun süre değil mi? Daha motor adedi bile belirlenmemiş. Halbuki uzunca bir zamandır bu uçaktan bahsediliyor. Anlaşılan seçim propagandası.
  • Her haberde bir yil artiyor sanki..
  • milli araba da üretildi amerikan arabasına sarı üçgen yapıştırdılar bas geç. Al sana yerli araba. f16'ya da mavi üçgen yapıştırırız al sana yerli uçak.
  • 3022 yapın şu tarihi eliniz rahatlar :) o vakte kısmetse yerli ve milli koyunlarda uçar hepimiz rahatlarız :)
  • İstemezükçüler nerdesiniz ? Gelsenize bi , bişey diyeceğim

HÜRJET Projesi’nin Tekâmül Jet Eğitim Uçağı olarak kullanılan T-38 uçaklarının yerine hizmete girmesiyle geleceğin savaş pilotlarının yetiştirilmesi planlanıyor.

14 Ağustos 2017 tarihinde başlatılan projenin ilk 6 aylık kavramsal tasarım aşaması TAI Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla öz kaynaklarla yürütülüyor.

1.2 Mach hız ve 45,000 ft maksimum irtifada görev yapacak şekilde tasarlanacak olan HÜRJET son teknoloji görev ve uçuş sistemlerini barındıracak. HÜRJET’in 3000kg faydalı yük kapasitesine sahip Hafif Taarruz Uçağı modeli, Türkiye ile birlikte dost ve müttefik ülkelerin silahlı kuvvetlerinde, hafif taarruz, yakın hava destek, sınır güvenliği, terörle mücadele gibi görevlerde kullanılmak üzere silahlandırılacak.

HÜRJET’in devam edecek ön tasarım aşaması, detay tasarım, prototip üretimi ve yer testleri aşamalarının tamamlanmasının ardından ilk uçuşunu 2022 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Defenceandtechnology'de yer alan habere görw, Projenin halen devam etmekte olan kavramsal tasarım aşamasında, yapılan pazar analizinin ışığında tek ve çift motor alternatifleri değerlendirilerek, motor sayısına karar verilecek ve buna uygun olarak kavramsal tasarım çalışmaları yürütülecek. Uçakta yer alması planlanan sistemlerle ilgili firmalarla ortak çözümler oluşturulacak.

HÜRJET’in Genel Özellikleri :

Maksimum Hız: 1.2 M
Maksimum İrtifa: 45,000 ft
Maksimum G Zarfı: +8/-3 g
Tırmanma hızı, Maks: 25,000 ft/dk
Keskin dönüş, Maks. G: 6,5 g (15,000 ft irtifa)

Hürjet'e doğru adım adım

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Hayirli ~ 1 yıl önce
Hayirli olsun. Baslamak bitirmektir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ölme eşeğim ölme ~ 1 yıl önce
Dört yıl biraz uzun süre değil mi? Daha motor adedi bile belirlenmemiş. Halbuki uzunca bir zamandır bu uçaktan bahsediliyor. Anlaşılan seçim propagandası.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yildirim ~ 1 yıl önce
Her haberde bir yil artiyor sanki..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çıkartma ~ 1 yıl önce
milli araba da üretildi amerikan arabasına sarı üçgen yapıştırdılar bas geç. Al sana yerli araba. f16'ya da mavi üçgen yapıştırırız al sana yerli uçak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 1 yıl önce
3022 yapın şu tarihi eliniz rahatlar :) o vakte kısmetse yerli ve milli koyunlarda uçar hepimiz rahatlarız :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beyinsiz... ~ 1 yıl önce
Su hayatta beyninin olmamasi ve oksijen israfi disinda kattigin bir sey var mi senin? Kemik atilmadan havlayan kopeklerden farkin yok suursuz, zihniyetsiz...
Nerdesiniz ~ 1 yıl önce
İstemezükçüler nerdesiniz ? Gelsenize bi , bişey diyeceğim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000