16 Nisan 2017, Pazar 09:09:10

Heyecan yeniden başlıyor

Dünyanın en ‘çılgın’ pilotlarının sahne aldığı Red Bull Air Race’de heyecan iki aylık bir aranın ardından ABD’nin San Diego şehrinde tekrar başlıyor.
  • Başlığı görünce İstanbul'a da gelecek sandım.
  • Eskiden İstanbul'da da olmustu neden bir daha olmadı bilen varmi

Dünyanın en ‘çılgın’ pilotlarının sahne aldığı Red Bull Air Race’de heyecan iki aylık bir aranın ardından ABD’nin San Diego şehrinde tekrar başlıyor.

Bu hafta sonu yüzbinleri ekran başına kilitleyecek yarış nefes kesecek. Bir önceki Abu Dabi ayağını lider bitiren Martin Sonka yine favori. Ancak geçtiğimiz sezonun şampiyonu Dolderer de unvanını korumak için San Diego yarışlarına büyük önem veriyor. 25 metre yükseklikte 370 km'lik hıza kadar yükselmesi beklenen ‘maceracı’ pilotların kıyasıya mücadelesi internet üzerinden de canlı yayınlanacak.

Hız ve uçak tutkunlarının bir numaralı adresi Red Bull Air Race’in ikinci ayağı bu hafta sonu Amerika Birleşik Devletleri’nin San Diego şehrinde olacak. Çok kısa mesafede, üstelik uçarak inanılamayacak hızlara yükselen pilotların mücadelesi yine nefes kesecek. Yüzbinlerce kişinin yerinden takip edeceği, TSİ 02.00’deki yarışta sürücüler sadece hava şartlarıyla değil parkurun zorluğuyla da mücadele edecek. San Diego pisti, sezonun en zorlu yarışlarından biri olarak gösteriliyor. İlk ayakta son senelerdeki yükselen grafiğinin meyvesini alarak birinci olan Martin Sonka, ABD’de de zirveyi bırakmak istemiyor. Ancak Sonka’nın koltuğuna şimdiden birçok pilot göz dikmiş durumda. Son olarak 2016’nın şampiyonu Dolderer yaptığı açıklamalarla iddiasını ortaya koydu ve ‘kazanmak istiyorum’ dedi.

San Diego’da iki pilot da evinde sonuç arayacak. Geçtiğimiz sezonu sekizinci bitiren Kirby Chambliss ve 10. olan Michael Goulian seyircisi önünde sürpriz kovalayacak. Sezonun ilk yarışında Sonka birinci, Juan Valerde ikinci, Pete Mcleod ise üçüncü olmuştu. Bu üç isim, klasmanda da aynı yerlere sahip.

Heyecan yeniden başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Volvo ~ 2 yıl önce
Başlığı görünce İstanbul'a da gelecek sandım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstanbul ~ 2 yıl önce
Eskiden İstanbul'da da olmustu neden bir daha olmadı bilen varmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzin verilmedi ~ 2 yıl önce
İstanbul valiliği emniyetli görmediği için haliçte izin vermedi organizatör şirkete

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000