22 Nisan 2013, Pazartesi 08:24:55

HEM 'AÇIK SEMALAR'A HEM DE KRİZE GİRDİLER!

Piyasaların serbestleşmesi durumunda AB şirketleri ile rekabet edemeyeceğine inanan yerel havayolu şirketlerinin grevine rağmen İsrail Hükümeti bugün AB ile “Açık Semalar” anlaşmasını onayladı.
  • el al zaten petrol fiyatları artmaya başladığından bu yana uçaklardaki ek güvenlik maliyetlerinden dolayı zarar ediyor. yıllardır.rekabet edemez hale geldi diğer havayıllarıyla.kaçınızlmaz sonu hazırlamış bile bile.batmaktan ya da iflastan daha iyi bir seçenek olmalı bu.
  • Türkiye de AB ve ABD ile acik semalar anlasmasi yapmali. Tüketici olarak secenek istiyoruz.
  • Acik semalar cok iyi düsünülmesi gereken bir adim. EL AL'in görece kücük bir sirket olmasi ve en önemli rotasinin Amerika rotalari olmasi sebebiyle Israil böyle bir karar almis olabilir belki ama ayni zamanda EL Al'in sonunu da hazirlamis olabilirler. Ornegin Türkiye acik semalara girmek gibi bir gaflete düstügü anda (ya da olmaz ama AB'ye girersek otomatik olarak girmis oluruz) zaten büyük siparislerle cok büyük yükümlülükler altina girmis THY'nin batmasina (bakin zarar etmesini falan demiyorum BATMASINA) sebep olur.
  • amerikan hava yolu sirketleri ekmeklerini yediler sira israilde
  • Israil acik semalara girmeye aliskin

İsrail'de ülkenin üç havayolu şirketi olan El-Al, Arkia ve Israir uçuşlarını belirsiz bir süre için erteledi. Şirketler, AB ile anlaşmanın onaylanmamasını ve şirketlerin çıkarları dikkate alınarak anlaşmanın düzeltilmesini talep ediyorlar.

Anlaşmanın oylanması, eylemcilerin protestoları altında gerçekleşti. Başbakanlık önünde toplanan eylemciler ateş yakıp polisle çatıştılar. İsrail havayolu şirketleri, karşılıklı uçuşlara getirilen sınırlamaların aşamalı olarak kaldırılmasını öngören anlaşmanın, daha az uçak sayısı ve daha fazla gider nedeniyle İsrailli şirketleri Avrupalı şirketlerle rekabet edemez bir duruma düşüreceğini düşünüyorlar. İsrailli şirketler, anlaşmanın bu şekliyle uygulanması durumunda sektörde binlerce kişinin işsiz kalacağını belirtiyorlar.

HEM 'AÇIK SEMALAR'A HEM DE KRİZE GİRDİLER!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

hamburg/tolga ~ 9 yıl önce
el al zaten petrol fiyatları artmaya başladığından bu yana uçaklardaki ek güvenlik maliyetlerinden dolayı zarar ediyor. yıllardır.rekabet edemez hale geldi diğer havayıllarıyla.kaçınızlmaz sonu hazırlamış bile bile.batmaktan ya da iflastan daha iyi bir seçenek olmalı bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkiye de yapmali ~ 9 yıl önce
Türkiye de AB ve ABD ile acik semalar anlasmasi yapmali. Tüketici olarak secenek istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Open Skies ~ 9 yıl önce
Acik semalar cok iyi düsünülmesi gereken bir adim. EL AL'in görece kücük bir sirket olmasi ve en önemli rotasinin Amerika rotalari olmasi sebebiyle Israil böyle bir karar almis olabilir belki ama ayni zamanda EL Al'in sonunu da hazirlamis olabilirler. Ornegin Türkiye acik semalara girmek gibi bir gaflete düstügü anda (ya da olmaz ama AB'ye girersek otomatik olarak girmis oluruz) zaten büyük siparislerle cok büyük yükümlülükler altina girmis THY'nin batmasina (bakin zarar etmesini falan demiyorum BATMASINA) sebep olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LH ~ 9 yıl önce
amerikan hava yolu sirketleri ekmeklerini yediler sira israilde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jimmy blue ~ 9 yıl önce
Israil acik semalara girmeye aliskin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000